Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa, cyfrowa telegazeta

kk99 02 Sty 2009 20:59 3802 7
  • Nowa, cyfrowa telegazeta

1 stycznia 2009 roku Polska telegazeta obchodziła 20 urodziny. Telegazeta TVP to pierwszy teletekst w Polsce i jeden z największych na świecie. Jest ona doskonałym źródłem wiadomości, informacji o pogodzie czy programie telewizyjnym.

Niestety wraz z przejściem na nadawanie cyfrowe powstanie nowa, w pełni cyfrowa telegazeta. Nowa telegazeta, jakością wyświetlanej grafiki nie będzie odbiegać od informacji oferowanych przez Internet.

Obecnie cyfrową telegazetę emituje BBC. Brytyjczykom trudno jest przyzwyczaić się do nowej telegazety i wolą korzystać z tradycyjnej. Jednak, aby w Polsce na dobre pojawiła się cyfrowa telegazeta, musiałaby najpierw ruszyć naziemna telewizja cyfrowa.

Źródło: DVBNews.pl

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    kk99
    Poziom 17  
    Specjalizuje się w: programowanie
    kk99 napisał 338 postów o ocenie 213, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2005 roku.
  • flexghzflexghz
  • flexghzflexghz
    mumia09
    Poziom 10  
    polska telewizja (tvp) niech zaczną nadawać program w tej technologi mpeg4 anie mpeg 2
    Meloman_skce
    Poziom 10  
    Przepraszam, ale bieżąca telegazeta to niby jaka jest, jak nie cyfrowa? ;) Nie powtarzajmy bełkotu pt. nowe = cyfrowe.
    Jakub_Lech
    Poziom 24  
    mumia09 nie wiem jak ty ale ja odbieram multiplex TVP w MPEG4, jedynie POT nadaje w mojej okolicy w MPEG2.

Pozdrawiam
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    travispl
    Poziom 10  
    A co do sygnału w DVB-T to u mnie już odbierają kanały takie jak: TVP Sport, TVP 1, TVP 2 i TVP Info. Tylko że z nich skacze strasznie TVP 1 i TVP info, ale jak przestawiłem antenę na inny nadajnik to ładnie śmigało

;)

A co do telegazety to muszę sprawdzić
    dariuse
    Poziom 12  
    Kupię inserter telegazety, teletextu
    cyfrowy, analogowy, najchętniej ten stary węgierski, używany dawniej w kablówkach.