Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki to zasilacz? Stało- czy zmiennoprądowy?

irokee 02 Sty 2009 21:53 1807 10
  • #1 02 Sty 2009 21:53
    irokee
    Poziom 9  

Witam,
    Posiadam depilator zasilany baterią 9V. Ponieważ w szybkim tempie pożera baterię (ok 40 min - to depilator "ultradźwiękowy" w rzeczywistości pracujący na częstotliwości 27.125 Mhz) chciałbym podpiąć zamiast baterii zasilacz i w związku z tym mam pytanie.

Znalazłem taki oto stary :D (unitra) zasilacz ale jako że na elektryce się nie znam mam wątpliwości czy wyjściowy prąd jest zmienny czy stały.
    Tak to wygląda:

Jaki to zasilacz? Stało- czy zmiennoprądowy?

Oraz jak ewentualnie ustalić polaryzację, bo nie posiada on końcówki na przewodzie.

Z Góry dzięki za pomoc.

0 10
  • Pomocny post
    #2 02 Sty 2009 22:06
    ks_fenix
    Poziom 23  

Wygląda to na zasilacz "stały". Możesz np ustalić polaryzację podpinając diodę LED, patrząc na jej katodę i anodę.

0
  • Pomocny post
    #3 02 Sty 2009 22:09
    tazman17
    Poziom 15  

witam z tego co widać jest to zasilacz stały dający napięcie 9 volt:) pozdrawiam

0
  • #4 02 Sty 2009 23:09
    RaQ1911
    Poziom 17  

Z ciekawość po czym poznajecie że to stały? po którym symbolu?

pzdr,

0
  • #5 02 Sty 2009 23:17
    tazman17
    Poziom 15  

dokładnie nie widze ale chyba to jest stało zmienny:) ( symbol po 9V)

0
  • #7 03 Sty 2009 13:00
    irokee
    Poziom 9  

Przyjrzałem się pod lupą temu symbolowi i jakoś nie czuję się przekonany że to ten sam co oznaczający tętnienie.

A jeśli nie da się rozpoznać po oznaczeniach to może da się inaczej? Mam co prawda jakiś uniwersalny miernik ale nie bardzo wiem jak się nim posługiwać. Nie chciałbym ryzykować uszkodzenia depilatora. Ktoś ma jakiś pomysł?

0
  • Pomocny post
    #8 03 Sty 2009 13:20
    hindoos
    Poziom 23  

Jak się wpisze w google [ zasilacz unitra-zatra ZS 0,15 ] to wyskakują linki do zakończonych aukcji na świstaku, wg opisu na wyjściu mamy stały prąd. Ale sprzedawcy też mogą się mylić :)

0
  • Pomocny post
    #9 03 Sty 2009 13:20
    iwan3000
    Poziom 15  

Po mojemu za 9V są dwie kreski, czyli oznaczenie prądu stałego...

0
  • Pomocny post
    #10 03 Sty 2009 13:48
    Ptolek
    Poziom 36  

Oznaczenie ZS sugeruje, że to "Zasilacz Stabilizowany" (czyli na wyjściu jest stałe napięcie). Były też podobne zasilacze ZNS, czyli "Zasilacz NieStabilizowany". Też dawały stałe napięcie, ale z tętnieniami, a ten prawdopodobnie zawiera stabilizator.

0
  • #11 03 Sty 2009 14:25
    irokee
    Poziom 9  

hindoos napisał:
    Jak się wpisze w google [ zasilacz unitra-zatra ZS 0,15 ] to wyskakują linki do zakończonych aukcji na świstaku, wg opisu na wyjściu mamy stały prąd. Ale sprzedawcy też mogą się mylić :)

Bingo! To dokładnie ten sam zasilacz. Cóż, okazuje się że nie miernik, fachowy specjalista, ale google są najlepszym pomocnikiem "elektryka" ;).

Dziękuję wszystkim za pomoc w rozwianiu wątpliwości.

0