Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW POLO1 97r tylko niskie obroty

02 Sty 2009 22:05 1205 6
  • Poziom 14  
    Witam!

Pewnego pięknego razu zgasł i juz nie powrócił do dawnej formy.
    Chodzi tylko na niskich obrotach. Gdy dodam trochę gazu zaczyna mulić.
    Podczas jazdy można wrzucić co najwyżej dwójkę.

Stało się to gdy odpaliłem zimny samochód, przejechałem kilkaset metrów i samochód zgasł natychmiastowo. Pod samochodem było pare kropek oleju(?) najprawdopodobniej z peknietej rurki pod filtre powietrza.

Proszę o pomoc! Z góry dziękuję...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Auto ma LPG ?
    Ciśnienie paliwa OK ?
  • Poziom 14  
    Benzyna
    Nie sprawdzałem. (nie mam pomysłu jak to sprawdzić)
  • Poziom 9  
    Mam ten sam problem w VW polo 93 1,3 gaz.Wycofałem z garażu i zostały tylko niskie obroty ( pisze o tytm na forum )ciśnienie benzyny bardzo duże . sprawdziłem już:przepływomierz,komp.,sondę,przekaznik pompy wszystko ok.Gdy prędzej dojdę co jest to ci napisze,gdybyś to ty naprawił wcześniej to napisz do mnieco było.
  • Poziom 10  
    Nic nie piszesz o silniku... jaka pojemność, chociaż 3 pierwsze litery (typ silnika). A z doświadczenia: czyszczenie przepustnicy w profesjonalnym warsztacie- z reguły pomaga.Co do oleju pod samochodem-obejrzyj uszczelniacz wałka wybieraka skrzyni biegów. Zwróć też szczególną uwagę na to,czy przewód odpowietrzenia silnika-ten,który dochodzi do obudowy filtra powietrza jest drożny. W/w uwaga ma znaczenie jeśli pokonujesz krótkie odcinki i silnik jest niedogrzany.
  • Poziom 21  
    stawiam na katalizator
  • Poziom 13  
    Dołączam się i stawiam również na katalizator mógł się rozsypać i zatkać wylot spalin ewentualnie przeskoczył pasek rozrządu. Warto sprawdzić. Co do katalizatora to wykręć sondę lambda i wtedy zobacz czy się silnik wkręca. UWAGA może być bardzo głośno.