Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Beretta

02 Sty 2009 22:30 3467 5
 • Poziom 10  
  Witam
  Mam ostatnio urwanie glowy z moim piecem, może ktoś potrafi pomóc. Ostatnio piec prawie codziennie ok. godz 17tej odmawiał posłuszeństwa, tzn nie odpalał palnika, na grzanie CO i wody uzytkowej, trochę dziwne, że codziennie o tej porze, wygląda na mniejsze ciśn. gazu, ale to raczej wykluczam. Po kilku godzinach piec odpalał i tak do następnego dnia. Przyjechał serwisant, wymienił czujkę na odlocie ciepłej wody, poprawił stare luty na płytce i pojechał, z tym że kiedy on był to z piecem wszystko było OK, przy okazji wymiany czujki troszkę pozalewał wodą elektrykę i zapomniało mu się odkręcić dopływ zimnej wody do pieca. Oczywiście nikt nie był tego świadomy i kurki od ciepłej wody były odkręcane, leciała z nich woda, bo okazało sie, że zawór od zimnej wody nie był dokładnie zakręcony, opierał sie na kablu. Woda w kranach nie była zbyt ciepła, po czym po jej zakręceniu palnik nie gasł mimo wyłączonego grzania CO i kranów zakręconych i od tego momentu piec pracował tylko na grzanie wody a na CO w ogóle. Ponieważ mam malutkie dziecko, a temp. za oknem jest ujemna, więc starałem sie ratować rodzinę i zacząłem zmieniać czujkę na starą wtedy znalazłem zakreconą zimną wodę. Pozmianie czujki piec reagował tak samo, tzn.palnik sie nie wyłączał (zastanawiam sie też czy to jest bezpieczne) po nocce prz piecyku elektr piec udało sie normalnie uruchomić, ale wieczorem to samo, tylko ciepłą woda. Następnego dnia zostało w łazience otwarte okno i piec udało uruchomić się po godzinie, więc noc była już przy CO, ale następnego dnia ok 17tej znów brak zapłonu, kiedy zdjąłem wężyk z odlotu z presostatu piec odpalił. W związku z tym mam kilka pytań:
  -serwisant upiera sie że presostat albo jest OK, albo do wyrzucenia, nie ma czegoś takiego jak okres przejściowy, czy jest tam może jakaś membrana, albo jakiś inny element, który może się podwieszać?
  -czy przy niedrożnym przewodzie wylotowym spalin, który on sugeruje, możliwa jest praca pieca przez 20godz, a później nagły brak zapłonu a później wszystko wraca do normy?

  Dodano po 6 [minuty]:

  problem z niegasnącym palnikiem już nieaktualny, prawdopodobnie skutek zalania wodą styków czujnika przepływu, niestety wciąż piec nie odpala ok 17tej, rusza po zdjęciu wężyka z presostatu, po powrotnym założeniu pracuje bez problemu do następnego dnia. O co chodzi? Może ktoś to przerabiał?
 • Osprzęt kablowy

 • Poziom 20  
  A napisz coś więcej o kotle, jaki typ, zgłasza błędy (jak i jakie) to może coś sie podpowie.
 • Osprzęt kablowy
 • Poziom 10  
  Dziękuję za zainteresowanie. Kocioł to jakiś starszy typ, bo żadnego panela nie ma, tylko czerwona kontrolka i 3 pokrętła.
  Producent IABER
  Kompakt Turbo 22 E.S.I
  moc cieplna kotła 21,7 / 7,7

 • Poziom 20  
  A ta właśnie kontrolka nie zmienia swojego koloru albo nie zmienia się jej częstotliwość migotania.
 • Poziom 10  
  W tym piecu jest tylko jedna, która jeśli się zapala to na czerwono, chyba jak termostat odstawi piec, albo może ciśnienie za wysokie, a u mnie pieca nic nie odstawia. Wentylator chodzi, tylko nie otwiera zaworu gazowego i nie daje iskry, jak tylko zdejmę wężyk z presostatu piec rusza i póżniej chodzi bez zarzutu, aż do popołudnia następnego dnia. Dziś pilnowałem godziny, piec nie zaskakiwał z minutę, ale w końcu odpalił, wieje silny wiatr i może jakieś podmuchy ruszyły presostat, nie mam pojęcia, co jest grane, ale ja zwalam to na presostat, tylko dlaczego zawiesza się o tej porze? Mam tylko nadzieję, że w czasie nadchodzących mrozów sytuacja się nie pogorszy. Ktoś pisał o wodzie w presostacie, może musiałbym tam zajrzeć, tylko przy tych temp. się wstrzymuję, bo jak nie da się go złożyć chociaż tak jak jest teraz, to Syberia
 • Poziom 10  
  Wymieniłem termostat i wszystko już chodzi jak trzeba. Pozdrawiam
  Zamykam temat