Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra 1.4 16V - czy zainstalować LPG?

raker 29 Mar 2004 21:09 31578 16
    raker
    Level 17  
    Witam, problem taki jak w temacie. Astra Caravan, 1.4 16V Eco-Tec (90KM) wielopunktowy wtrysk - przebieg 260 000 km, serwisowany zawsze w terminach, nie spala 1g oleju między wymianami. Silnik dymaniczny (nie zamulony) - ogólnie silnik świeży. Jeździł ciągle na Castrolu GTX Magnatec.
    Z punktu finansowego widzę sens instalacji LPG. Jednak chciałbym wiedzieć jak to jest ze względów technicznych. Czy po założeniu instalacji LPG może nastąpić spalanie oleju? Ile ten silnik może spalić gazu na 100km, jeźdząc średnio z prędkością 90-110 km/h? Jakie widzicie obawy przed instalacją, bo jak mówiłem silnik jest jeszcze świeży, ale zrobił 260 000 km na benzynie.
    Pomóżcie - wszelkie argumenty za i przeciw instalacji LPG mile widziane.
    Jaką instalację (jaki komputer) wybrać (jakiej firmy)?
    mahcin
    Level 27  
    mam silnik w podobnym stanie do twojego i tez 1.4 ale 8v, przerobilem na gaz, smiga pieknie nie czuje roznicy, extra komfort, ale pali mi srednio 10/100km :(... choc ostatnio salil 8/100, ale gaz tankowalem w niemczech, mamy gorszy gaz?
    prezes11
    Level 23  
    do tego silnia najlepiej nadaje sie sekwencjia ecotek ma duzy kolektor dolotowy a to bedzie sprzyjalo zaleganiem gazu a potem wystrzalom jezeli bedzie zalozona zwykla instalacjia mieszalnikowa spalanie na sekwencji ok7 litr a na drugiej generacji ok 8-9 w zaleznosci od instalacji i regulacji
    T/J
    Level 21  
    Witam
    Przelicz jeszcze raz koszty zainstalowania LPG i przeanalizuj wszystkie za i przeciw.Za to tylko wątpliwe globalnie licząc oszczędności.a reszta to same przeciw a jest ich dużo.Użyj szukam bo wiele razy o tym było.
    Pozdrawiam
    oliver7
    Level 11  
    witam
    posiadam Astre G 1,4 16v 1999r
    instalka gazowa al-700 +emulator
    śmigam już 4 rok wszystko ok na gazie 120tyśkm
    ogólnie śmigam już 10 lat na instalkach gazowych,
    spala ok 9 l. gazu [średnio ]-do 120/h
    jak wiesz ten model spala koło 8 l. paliwa , koszty łatwo policzyc.
    Jak najbardziej polecam założenie lpg , ale tylko jeśli w miesiącu robisz
    ponad 3 tyś km.
    Rachunek prosty:
    3.000km-240l benzyny[pb95] x 3.80 [u mnie]=912 zł/miesiąc
    3.000km-270l gazu x 2,05 [u mnie] =553zł/miesiąc
    reasumując 359zł w kieszeni/miesiąc [czy to mało .????? ]
    Trzeba dodac ,że co jakiś czas i tak trzeba wlac trochę paliwa,
    do przeglądu 70zł więcej no i koszt instalacji w granicach 2000zł
    czyli po 6 -7 miesiącach gaz sie zwraca i potem już tylko oszczędności .!!!!!
    Jeśli chodzi o model instalki gazowej to ja polecam "Autronika"- choc pewnie każdy ma swoje zdanie na temat różnych instalek.
    Fri-day
    Level 11  
    ja nie polecam gazu w samochodzie bo to nic tylko same problemy jak juz jeździles na paliwie tyle to po co ci gaz zobacz na cene pozwyzej 2zł to juz sie tak bardzo nie oplaca a narabisz sobie problemow ja stanowczo odradzam. Sam mam samochodzik z silnikiem 1,4 i mimo tego ze zalozylem gaz to na paliwie jeżdze!!!!!! i żałuje ze zalozylem ta głównianą instalke LPG
    mahcin
    Level 27  
    zalezy.... ja mam 1.4 dopiero co zalozylem gaz, na poczatku palil 12 na 100 :/ po 4 tankowaniach 10 na 100 i wiecej palic nie bedzie;) duzo, fakt, ale jakby nie patrzec 10l gazu na 100km a 8l benz na 100km to i tak sie oplaca;) uwzgledniajac ze latem bedzie palic mniej
    michcio997
    Level 19  
    Moje cacko astra 1 95 rocznik 1,6 8V

na liczniku ma 200000 ale kupilem od chandlarza i 2 na poczotku jest troszke pokiereszowana(ta na liczniku) wiec chyba ma 300tys a nawet wiecej

nie serwisowana z holandji z orginalnym gazem

w lato pali 6 do 7l w trasie gazu po miescie 9

w zime kolo 10 11 po miescie

Dodano po 1 [minuty]:

dzis mi cos zeswirowała bo na lpg obroty spadaja mi do 500 ale to wina wilgoci a mzoe zatankowałem zly lpg?

może ktos pomoże
    mahcin
    Level 27  
    ja zakładałem lpg w grudniu więc jeszcze nie wiem ile będzie palić a teraz bierze 10/100km w mieście, na trasie 9,5/100km, Astra 1.4 Kombi 95r, to chyba normalne spalanie prawda? tak mi się przynajmniej wydaje, przebieg org 93000, wiele osób narzeka, ja przerobiłem i polecam...może też jakość instalacji robi swoje, u mnie w mieście gaz można założyć do mojej astry już od 1500zl! Ja jednak pojkechałem do sprawdzonej firmy , fakt że zapłaciłem 2000zl ale nie mam najmniejszych problemów, fakt ze sporo pali no ale coz, mam nadz ze to normalne
    tajnygelo
    Level 14  
    ja juz jeżdżę 10 latek na gazie i każdemu to paliwko polecam kto sporo jeździ bo niestety juz nie jest tak opłacalny jak kiedys tylko naprawde ważna jest instalacja bo to jest prawda że raz za oszczędżone pieniądze na mechaniku mogą szybko byc wydane na poprawki nie wspomnę o zszarganych nerwach a spalanie jest ok 20% wieksze od bezyny no chyba że ma sie sekwencje to praktycznie pali tyle co na bezynie moge to potwierdzić :) ze tak jest tak wiec jeszcze raz polecam a i nie długo znów ceny gazu spadną skoro tylko wiosna nam sie zacznie :)
    IWEX100
    Level 16  
    Witam ktoś wcześniej napisał, że koszt montażu do Twojego autka to około 2000 zł, co za bzdura. Ja montuję LPG już od 14 lat i koszt do twojego samochodu ze zbiornikiem w miejsce kola i z AUTRONICiem to 1600 zł, jednakże polecam założyć komputer STAG50 i wtedy koszt to 1550 zł. Ponadto zastanów sie nad sekwencyjnym wtryskiem gazu. Koszty wcale nie takie duże a jednak jakość jazdy sto procent lepsza. U nas sekwencja ze zbiornikiem w koło kosztuje teraz 2500 zł.
    Znajdż nas na www.iwexautogaz.pl

Pozdrawiam
    mahcin
    Level 27  
    aha, to moze i przeplacilem ale to jedyna w Zielonej Górze firma która porządnie robi
    IWEX100
    Level 16  
    No przykro mi trochę przepłaciłeś, a od dziesiaj tzn od 01.03.2006r sekwencje montujemy już po 2400 zł ze zbiornikiem w miejsce koła.

Pozdrawiam
    mozdzmar
    Level 17  
    Tylko jedno, najważniejsze abyś oddał auto do solidnego warsztatu. Nie warto oszczędzać na instalacji, bo później dołożysz na obsługę. Tanie warsztaty oszczędzają na jakości.
    Pozdrawiam
    IWEX100
    Level 16  
    MOZDZMAR chyba trochę przesadzasz z tym uogolnianiem. Nigdy u nas w warsztacie nikt nie oszczędzał na niczym. Instalacje gazowe montujemy również dla salonów samochodowych takich jak Renault i Skoda więc musimy to robić profesjonalnie a jednak za odpowiednie pieniądze.

Pozdrawiam
    Kracyan
    Level 13  
    Ja mam BRC Justy od listopada 2005, przejechałem 5000km. Spalanie 10 l/100km gazu w trasie, ale zdarzyło sie przy tych mrozach nawet 14 l po mieście.
    Jestem po 1 przeglądzie i regulacji okresowej. Dynamika bez zarzutu - nie ma różnicy na gazie i na u95.
    Za instalację zapłaciłem 2200,- z butlą w "kole" w renomowanym zakładzie w Gorzowie.
    Przy spalaniu średnio 9 l/100km benzyny przed montażem LPG czuję różnicę w portfelu. Jednak na prawdziwe oszczędności muszę jeszcze poczekać.

Astra F 1,6 16V X16XEL EcoTec 135000km
    damkoz
    Level 19  
    Nie wiem czy to ewnwnement ale ja mam hyundaia lantre 1.6 16V (opel to to nie jest ale zawsze 16V) i założyłem w sierpniu LPG. Od tego czasu drastycznie wzrosło przepalanie oleju. Wcześniej dolewałem 1l oleju na ok 7-10 000 km teraz 1 litr dolewam na ok 2000. Przebied 222000. Z tego co czytałem na forum normalne jest zwiększenie zużycia oleju w silnikach 16 zaworowych podczas jazdy na lpg.