Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion DV-2535ea - uszkodzona grafika artefakty

mikronpl 03 Sty 2009 00:30 3482 6
  • #1 03 Sty 2009 00:30
    mikronpl
    Poziom 10  

Mam problem z laptopem takim jak w tytule. Laptop się włącza, normalnie się uruchamia a problem jest w tym że na ekranie widać same krzaczki - artefakty. W serwisie komputerowym powiedzieli że prawdopodobnie zimy luty pod układem graficznym. Układ został więc wygrzany i problem zniknął - kilka godzin laptop działał ok po czym problem znów powrócił . Wygrzałem go więc jeszcze raz i znów laptop podziałał tym razem krócej - pare minut i z powrotem artefakty. W jaki sposób można go jeszcze odratować ?

0 6
  • #2 03 Sty 2009 01:35
    kuba2102
    Poziom 20  

Problem moze byc jak zazwyczaj w sterownikach, takie "artefakty" pojawiaja sie np jak zabardzo podkreci sie pamiec na karcie a nie ktore sterowniki wlasnie same w sobie podkrecaja grafike, albo moze poprostu grafika sie przegrzewa, pokombinuj troche i sie zobaczy

-1
  • #3 03 Sty 2009 02:01
    katar83
    Poziom 25  

Wygrzanie nic nie pomoze, trzeba na nowo caly uklad postawic jesli nie jest uszkodzony. Kolejne grzania tylko pogorsza sprawe.

-1
  • #4 08 Sty 2009 21:24
    it-recyclig.eu
    Poziom 9  

Należy wymienić grafikę koszt naprawy 250 zł

Dodano po 5 [sekundy]:

Należy wymienić grafikę koszt naprawy 250 zł

0
  • #5 01 Mar 2009 14:41
    eljablo
    Poziom 1  

Mam ten sam problem z moim Hp dv2535ea chipset od grafiki był juz grzany dwa razy i za kazdym razem po kilku dniach paski i artefakty powracaly.

Z tego co wiem chipset grafy to Nvidia 4800GS.
    Pytanie, gdzie mozna go kupic.

0
  • #6 24 Mar 2009 21:03
    badniggaz
    Poziom 1  

Jak czytałem na pewnej stronie nVidia oficjalnie ogłosiła, że układy 8400M i 8600M są fabrycznie wadliwe dla wszystkich modeli płyt (zła mieszanka pierwiastków czy coś...) i mają tendencje do przegrzewania się. U mnie wystąpił podobny problem (na szczęście miałem jeszcze gwarancję ;D) i konieczna była wymiana płyty głównej. Samego chipsetu z tego co mi się wydaje wymienić się nie da. Co ciekawe uszkodzenie w moim egzemplarzu polegało na tym, że po włączeniu na monitorze pojawiało mi się 6 pomniejszonych ekranów wyświetlających obraz, udekorowanych paskami, po czym komputer zawieszał się... Hp i Dell wypuścili uaktualnienia do Biosu, które w prawdzie nie rozwiązują w żaden sposób problemu, a jedynie uruchamiają w razie przegrzewania chłodzenie.

0
  • #7 25 Mar 2009 09:58
    mrutkowski
    Poziom 12  

Jest wiele serwisów, które za rozsądną opłatą położą nowe kuleczki - na pewno taniej niz 250pln..... Zobacz czy artefakty będą się pojawiać jak "dociśniesz" ręcznie chip. Sprawdz też czy zschładzacz przylega do kładu czasem sama termopasta niewystarcza.

0