Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Maluch Fiat 126p Elegant nie pali

03 Jan 2009 08:12 12981 16
  • Level 9  
    Witam mam taki problem maluszek nie chce odpalic tak zeby mogl jechac akumulator dobry maluszek kreci jak odpalilem go trzymajac kluczyk w stacyjce do konca tak ze rozrusznik wyrczal juz na maksa to palił jak gazowalem a jak kluczyk dalem tak jak ma byc na srodku to zgasl niechce rozwalic rozrusznika mialem naladowany akumulator rano dzisiaj i nie odpalil za cholere.A dotego akumulator nowy na ktorym jezdzilem rok nagle zaczął nie trzymac w ogole :(((
    Jest to rocznik 1998 auto mialo wymienione ostatnio z takich rzeczy z przeciagu roku juz :
    uszczelka pod glowica + wiadomo gumeczki do zaworkow (jakies 8 miechow temu)
    akumulator + klemy (rok temu)
    lancuszek rozrzadu (pol roku temu)
    pasek alternatora (miesiac temu)
    w pompce paliwa wszystkie uszczelki (tydzien temu)
    wszystkie uszczelki w gazniku (tydzien temu)
    linke od gazu (tydzien temu)
    uszczelki wszystkie w kolektorach i glowicach (tydzien temu)
    sprezyne wraz z osprzetem podtrzymujaca silnik (tydzien temu)
    filtra paliwa i powietrza (tydzien temu)
    iskra na swiecach jest

Mysle ze moze byc to przez Aparat zaplonowy ale to nie stary typ tutaj nie da sie nic ustawic raz pamietam ze nie palil i sasiad mi go przeczyscil jakims specjalnym takim psikaczem do elektyki i odpalil ale teraz juz nie nie pomaga wiem tez ze mam na gazniku na przepustnicy luzy i musze z tym zrobic koszt regeneracji gaznika to jakies 45 zl bo nowego sie nie oplaca kupowac za 200 ale powinien przecierz palic !!! pomożcie
  • Level 10  
    witam kolego z tego co ty opisujesz trudno naprawde zrozumiec o co ci chodzi! Z tego co ja zrozumialem to prawdopodobnie kostka w stacyjce.Musisz opisac to dokladniej co sie dzieje!
  • Level 9  
    Poprostu niechce mi odpalic i juz tak jakby cos go blokowalo
  • Level 34  
    Witam. A czy przy normalnej pozycji kuluczyka "zapłon" kontrolki swiecą się odpowiednio czy gasną razem z silnikiem? Jeżeli tak to może coś z zasilaniem paliwem jest nie tak. Pozdrawiam.
  • Level 9  
    Bylem wlasnie kupic kable do swiec teraz niby pali ale akumulator mi pada cochwile nawet jak pojezdze 20 miunut odpale potem raz a za drugim juz ciezko albo w ogole watpie zeby to mialo wplyw przez ta przepustnice z gaznika z ktora bede niebawem musial zrobic cos mi sie wydaje ze z ta stacyjka jest cos nie tak bo nieraz mi przygasaja diody jak go odpalam, jak juz odpali to musze jeszcze przekrecic raz stacyjke(wiem dziwnie to brzmi) wtedy cos piszczy w tyle i odpala hmm ?
    1] Nowy akumulator siada(ma dopiero nie caly roczek) ? Jenox
    2]Przepustnica w gazniku i tuleje do wymiany?
    3]Alternator (prądnica)? [chociarz jak odpali to dioda od ladaowania sie juz nie swieci czyli poprawnie ale moze byc tez tak ze niby ona sie nie swieci a nie laduje jak powinien?]
    moze cos innego ? Jak myslicie co moze byc przyczyna?
    Jest moze ktos z okolic Andrychowa?Wadowic?Bielska?Krakowa?
    ps. Chcialbym wymienic te przepustnice i tuleje i rozwiertac to ale nie umiem moze ktos by mi to mogl zrobic oczywiscie za oplata :P? Oprocz mechanika :P
    pozdro
  • Moderator of Cars
    Pisz posty w jakiś bardziej zrozumiały sposób. Maluch ma tak prosty silnik i instalację i gaźnik, że na prawdę niewiele trzeba mieć doświadczenia, aby przeanalizować elektrykę ze schematem w ręku. Ładowanie również nietrudno jest sprawdzić, wystarczy chociażby wykonać pomiar napięcia. Poczytaj sobie trochę forum i książkę napraw do malucha.
  • Level 10  
    Skoro to jest elegant to napewno masz alternator , czy sprawdzałeś naciąg paska klinowego , może jest zbyt luźny i to on piszczy. Alternator gdy otrzyma wzbudzenie stwarza większy opór niż prądnica i pasek w tym przypadku trzeba bardziej pilnowac. A akumulator Jenox ? , miałem dwa takie w ciężarówce w pracy i ani roku nie wytrzymały.
  • Conditionally unlocked
    Sprawdz kontaktron a dokładniej połączenie jego z modułem.Ipisz trochę jaśniej bo walisz wszystko na kupe i z tego jest wielkie g......
  • Level 11  
    bardzo serdecznie witam.mam taki problem kupiłem silnik z Fiata126p elegant wraz z całą elektryką. tylko teraz mam problem nie wiem jak to wszystko podłączyć.Może mi ktoś pomóc? jakiś schemat albo coś?bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi.z góry dziękuje za odpowiedzi
  • Level 10  
    Faktycznie ciężko zrozumieć co piszesz.
    Ale zgadzam się z przedmówcą, zebyś sprawdził naciąg paska klinowego i ewentualnie zerknij jeszcze na regulator napięcia.
    A co do akumulatorów Jenox, to sam miałem taki w Cinquecento i powiem szczerze że jest kiepski.
    Pzdr
  • Level 1  
    Witam mam taki problem z maluszkiem podczas zawracania uderzyłem dosyć mocno tyłem
    w krawężnik co w efekcie za skutkowało wgięciem rury wydechowej i urwaniem tylnego chlapacza po dojechania do domu (bez większych problemów) i próbie ponownego odpalenia okazało się że w ogóle nie chce zapalić słuchać jak próbuje rozrusznik obracać ale temu dźwięku towarzyszy dźwięk chrupania czy ocierania i w ogóle słabo kręci tak więc nie wiem co mogłem w uszkodzić.
  • Level 17  
    witam i jesli moge cos doradzic sprawdz plecionke doprowadzajaca mase z silnika na nadwozie - jesli silnik pali w czasie krecenia rozrusznikiem ,a po puszczenia kluczyka na zaplon gasnie winna jest kostka stacyjki ,co do gaznika jesli wezmiesz os przepustnice w palce i sprobujesz nia poruszac i nie ma ewidentnego luzu poprzecznego to go nie ruszaj ,a co do akumulatorow firmy jenoks stanowczo odradzam ,koledze padl nowy po miesiacu a ja mecze sie juz ponad rok ladujac co 3 dni bo ma tylko polowe pojemnosci,probowalem reklamowac to serwis powiedzial ze to moja wina a jestem elektromechanikiem samochodowym ,takze w przyszlosci proponuje centre
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Urwać kolega mógł rozrusznik albo jego włącznik elektromagnetyczny
  • Level 2  
    witam kupiłem dzisiaj maluszka nie byl odpalany przez rok dzisiaj odpalilismy go 'na pych' rozgrzewal sie moze 5 minut i troche dalem mu ognia po kilometrze stanął.
    na zapłonie kontrolki się palą wszystko jest git lecz jak przekrece dalej kluczyk NIC sie nie dzieje kontrolki leciutko przygasają a rozrusznik nie kręci .. Zawiesił się??

Prosze o Pomoc

pozdrawiam
  • Level 17  
    zacznij od akumulatora jesli stal tak jak maluch przez rok to przejechanie 1 km napewno go nie naladowalo ponadtto jesli tyle czasu akumulator nie pracowal to wg, mojej wiedzy i doswiadczenia to mozesz go oddac w sklepie uzyskasz 30 zl rabatu przy zakupie nowego
  • Level 20  
    dzix wrote:
    witam kupiłem dzisiaj maluszka nie byl odpalany przez rok dzisiaj odpalilismy go 'na pych' rozgrzewal sie moze 5 minut i troche dalem mu ognia po kilometrze stanął.
    na zapłonie kontrolki się palą wszystko jest git lecz jak przekrece dalej kluczyk NIC sie nie dzieje kontrolki leciutko przygasają a rozrusznik nie kręci .. Zawiesił się??

Prosze o Pomoc

pozdrawiam

A owy maluch miał ojej w ogóle zalany??? Kupić i nie sprawdzić stanu oleju to na prawdę
    trochę nieodpowiedzialne :D
  • User under supervision
    ja tesz tak miałem w swoim maluchu i wymienilem kostke w stacyjce