Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vista, pomyłka w wyborze jezyka przy pierwszym uruchomieniu!

Voodoo4 03 Sty 2009 10:07 1385 1
  • #1 03 Sty 2009 10:07
    Voodoo4
    Poziom 17  

Witam

Klient kupil sobie laptopa firmy ACER EXTENSA 5630Z przy pierwszym uruchomieniu wybrał jezyk Portugalski zamiast Polskiego i puscil dalsze uruchamianie i jak sie okazało pozniej nie da sie wybrac juz jezyka polskiego nawet po właczeniu recovery zawsze juz instaluje sie j. portugalski.
    Zadzwoniłem wiec na infolinie do firmy ACER i co usłyszalem ze niestety jak juz raz został wybrany jezyk tak nie da sie go zmienic i jedyne co pozostało to kupi w firmie ACER nosnik preinstalacyjne za 160zl lub wysłac im laptopa i przeinstaluja system za 210zl albo znalesc takiego samego laptopa z zainstalowanym systemem w jezyku polskim nagrac recevoery na CD/DVD i zainstalowac, niestety nie dysponuje drugim takim samym laptopem :/

Pomyslalem sobie ze moze z witryny Microsoftu cos sie da pobrac poszukalem az wkoncu zadzwonilem na infolinie gdzie dowiedzialem sie ze niestety do tej wersji preinstalacyjnej normalna wersja OEM nie podejdzie musi to byc dokladnie ta wersja OEM ktora dysponuje firma ACER, tak ze kółko sie zamyka i zostaje w kropce.

Co myslicie na ten temat, moze macie jakies inne rozwiazanie ?
    Albo ktos ma ten model laptopa i moglby zrobic DVD recovery i podeslac mi ja na FTP oczywiscie odwdziecze sie.

Pozdrawiam i czekam na wasze propozycje.

0 1
  • #2 03 Sty 2009 10:24
    djskomy
    Poziom 13  

W takim przypadku można użyć zwykłej płyty DVD z Vistą OEM - takiej jaką można kupić w sklepach (taką będzie najłatwiej znaleźć albo od znajomych, którzy mają vistę na komputerze, albo w internecie - wszelkie piraty bazują na oryginalnym iso visty tylko później wymagają poprawek) - i podczas instalacji wpisać klucz umieszczony na spodzie notebooka. Jedyną wadą będzie brak oprogramowania i sterowników, ale do acera znajdziesz to bez problemu na stronie producenta oraz to, iż będziesz musiał przejść przez proces aktywacji - a uda się to na pewno normalnie przez internet, jak w każdej normalnej instalacji visty.

0