Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ceny, stawki za pomiary?

03 Sty 2009 12:46 28055 38
  • #1 03 Sty 2009 12:46
    314426
    Usunięty  
  • #2 03 Sty 2009 13:27
    rastabiba
    Poziom 22  

Dużo zależy od samego klienta ;]
    Ja staram się brać minimum 5 zł za każdy pomiar ;]
    Pomiar rezystancji izolacji obwodów oświetleniowych i siłowych, nie jest prosty ;] Trzeba by odłączyć wszystkie urządzenia, które są podłączone do przewodów ;]
    Masz dostęp do protokołów z pomiarów z zeszłych lat ?

• #3 03 Sty 2009 13:30
    czesiu
    Poziom 32  

opaluch napisał:
    Nie bójcie się nie zabiorę nikomu chleba...

Boimy się żebyś komuś krzywdy nie zrobił. Pytasz raczej o podstawy. Nie sztuką jest zmierzyć ani podpisać się pod protokołem, ale robiąc to bierzesz na siebie odpowiedzialność za stan instalacji. Lepiej odpuść. Myślę że Twój 'kolega' chce oszczędzić na elektryku, a protokół z Twoim nazwiskiem to będzie jego 'dupochron'.
    Jeżeli jednak się zdecydujesz to uważaj na elektronikę podczas pomiaru rezystancji izolacji, bo to Ciebie mogą skasować. :)

• #4 03 Sty 2009 13:37
    rastabiba
    Poziom 22  

Kolega, raczej ma uprawnienia do wykonywania pomiarów i potrzebną wiedzę . ( mam taką nadzieję ;] )
    Pyta się o sposób kosztorysowania ;]
    Każdy kiedyś zaczynał robić pomiary ;]

• #5 03 Sty 2009 13:47
    jurekN
    Poziom 22  

Ciekawi mnie jakimi miernikami kolega będzie mierzył szczególnie RCD jeśli kolega mówi że wykonuje je tylko raz.

• #6 03 Sty 2009 14:03
    314426
    Usunięty  
  • #7 03 Sty 2009 14:05
    rastabiba
    Poziom 22  

Oczywiście, ze każde gniazdo !!!
    Masz stwierdzić, czy cała instalacja jest bezpieczna.
    Bierzesz za to całkowitą odpowiedzialność, potwierdzoną Twoim podpisem na protokołach !!

• #8 03 Sty 2009 14:11
    314426
    Usunięty  
  • #9 03 Sty 2009 14:16
    rastabiba
    Poziom 22  

Wszystkie gniazda, wszystkie kable wchodzące i wychodzące z każdej rozdzielni ;] Należy też przebadać wszystkie urządzenia zasilane z 230V, które wymagają ochrony przeciwporażeniowej, nie wiem co to za firma ;]

• #10 03 Sty 2009 15:29
    bonanza
    Spec od Falowników

Czas i prąd zadziałania różnicówki wg mnie wystarczy zmierzyć raz (lub 2 razy - jeśli tester może podać osobno dodatnią i osobno ujemną półfalę). Następnie należy przejść wszystkie gniazda i zainicjować pomiar, którego wynik będzie TAK/NIE. W ten sposób stwierdzimy, czy nie są gdzieś zamienione PE i N albo czy kołek nie jest wzięty z N.

• #11 03 Sty 2009 15:40
    Akrzy74
    Admin Elektroenergetyka

opaluch napisał-

Cytat:
    Ceny, ile kasujecie za pomiary?

Elektrycy to nie konduktorzy żeby coś kasowali. Proponuję zmienić np. na stawki, lub po prostu "Ceny za pomiary" -w temacie postu.

• #12 03 Sty 2009 16:32
    314426
    Usunięty  
  • Pomocny post
    #13 03 Sty 2009 16:51
    Ryszard49
    Poziom 32  

Podam kilka przykładów:
    Pomiary elektryczne : szt.
    Pomiar rezystancji izolacji w obwodzie 1 fazowym 7,00 zł
    Pomiar rezystancji izolacji w obwodzie 3 fazowym 13,00 zł
    Pomiar impedancji pętli zwarcia 7,00 zł
    Pomiar skuteczności zerowania 7,00 zł
    Pomiar wyłącznika różnicowo-prądowego 7,00 zł
    Pomiar rezystancji uziemienia 40,00 zł
    Do tego dochodzi wykonanie dokumentacji oraz ryczałt Twojego dojazdu.
    Wszystkie podane ceny, są cenami netto.
    Usterki stwierdzone podczas wykonywania pomiarów po uzgodnieniu z inwestorem usuwasz na bieżąco.

• #14 03 Sty 2009 16:53
    Łukasz-O
    Moderator Elektrycy

Jeśli robisz pomiary dla jakieś Spółdzielni to ceny wahają się od 25 do 50 zł za mieszkanie. Nikt nie da więcej. Odpowiedz sobie jeszcze na pytanie czy za tą cenę opłaca się w mieszkaniu wykonać obowiązkowy pomiar rezystancji izolacji.

• #15 03 Sty 2009 17:13
    314426
    Usunięty  
  • #16 03 Sty 2009 20:21
    jurekN
    Poziom 22  

W moim rejonie spółdzielnia płaci od 10 do 15 zł.za mieszkanie i wtedy trzeba się bardzo zastanowić czy robić pomiar izolacji w mieszkaniu cena oczywiście brutto bo niestety znajdą innego.

• Pomocny post
    #17 03 Sty 2009 20:33
    rastabiba
    Poziom 22  

Ja bym się nie podjął takiej pracy.
    W bloku, pomiary robiłem dwa razy, pierwszy i ostatni ;]
    Mi płacili 100 zł za mieszkanie, więc chyba niby dużo.
    Ale ile się nachodziłem by dostać się do wszystkich mieszkań ;] I ludzie, którzy myślą, że chcesz ich okraść ;]
    W jednym mieszkaniu do tej pory, nie udało mi się zrobić pomiarów ;]

• #18 04 Sty 2009 13:30
    przemo166
    Poziom 14  

pamiętajmy że pomiary powinno się wykonywac w dwie uprawnione osoby

• #19 04 Sty 2009 13:39
    Łukasz-O
    Moderator Elektrycy

przemo166 napisał:
    pamiętajmy że pomiary powinno się wykonywac w dwie uprawnione osoby

Kolega pytał o stawki a nie o zasób ludzki potrzebny przy pomiarach.

• #20 26 Sty 2009 15:26
    edgar_d
    Poziom 12  

Witam.
    Mamy 2009 rok.
    Może ktoś odświeży ceny?
    15zł za mieszkanie - hahahahhaha , nawet po schodach bym za tyle nie wchodził.

• #21 29 Sty 2009 14:41
    pinokio14
    Poziom 11  

witam u mnie w Spółdzielni"Gościo" robi pomiary za 9zł od mieszkania prezes próbował mnie w to wrobić w ramach obowiązków (1200 mieszkań) obecnie muszę usuwać stwierdzone usterki

• #22 29 Sty 2009 15:00
    senvijk
    Poziom 1  

Witam,
    Ja jeszcze nie spotkałem się z sytuacją aby elektryk wykonywał w mieszkaniu pomiar rezystancji izolacji instalacji elektrycznej. Myślę że głównym powodem jest właśnie cena. A co do pomiarów jakie wykonują to pomiar impedancji pętli zwarcia i to tylko w kuchni i łazience. Badanie wyłącznika RCD jest też omijane szerokim łukiem. Jakby na to nie patrzeć nie tak się wykonuje pomiary.
    Ja spotkałem się z ceną nawet 5 zł za mieszkanie. Żenada

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

• #23 29 Sty 2009 19:06
    edgar_d
    Poziom 12  

To równie dobrze mogą podpisywać papiery w biurze przygotowane przez asystentkę, wówczas 1200 mieszkań to kilka ryz papieru i 2 dni roboty :). Niesamowite!

• #24 29 Sty 2009 22:11
    Topolski Mirosław
    Specjalista AGD

edgar_d napisał:
    To równie dobrze mogą podpisywać papiery w biurze przygotowane przez asystentkę, wówczas 1200 mieszkań to kilka ryz papieru i 2 dni roboty :). Niesamowite!

No i widoczny cień prokuratora :D

• #25 29 Sty 2009 23:01
    edgar_d
    Poziom 12  

A jak idą do kogoś do domu robić "pomiary" to nie ma cienia??

• #27 30 Mar 2009 20:09
    grzes1965
    Poziom 2  

Kol.senvijk za 5 zł to można obejżeć mieszkanie a nie zrobić pomiar mieszkania

Dodano po 6 [minuty]:

miałem takie zdazrenie.Dałem ofertę do spółdzielni mieszk. na pomiar od jednego mieszkania.Wyliczyłem 36zł netto +Vat za pomiar i protokół.Przegrałem bo jakiś ciul (po godzinach pracy dał 15zeta za mieszkanie)Jest straszny burdel cenowy na rynku elektrycznym.Pytam jak sie utrzymac na rynku będac jednoosobową firmą na wacie,gdzie reciści,emeryci,pracownicy po godzinach tak pieprzą ceny.A rób sobie tylko za normalne pieniądze

Dodano po 13 [minuty]:

Do kol.Ryszarda49.Chciałbym aby u mnie w Elblągu były takie stawki za pomiary ja kolega napisał.Unas za pomiar jest 3zetabrutto a jak sie nie podoba to dziękujemy!!!

Dodano po 4 [minuty]:

Dodano po 1 [godziny] 40 [minuty]:

Ha,ha za tyle też bym chciał robić pomiary

• #28 01 Kwi 2009 08:54
    seba_x
    Poziom 31  

piszecie o odpowiedzialności , to bzdura , u nas elektryk w firmie robił pomiary instalacji , nie pamiętam ile skasował ale było to dość dużo bo szef aż "z czerwieniał" jak zobaczył rachunek .Elektryk na pytanie : co będzie jak za tydzień kogoś pokopie prąd odpowiedział że to nie jego sprawa , w dniu kiedy robił pomiary było wszystko ok i naszym obowiązkiem jest utrzymywanie instalacji .

To samo z dźwigami (wspomniany elektryk jest także konserwatorem ) , dzień przed zapowiedzianym przyjazdem kontroli lata po dźwigu i sprawdza żeby tylko w ten jeden jedyny dzień było wszystko "ok" a potem niech się dzieje co chce . (co miesiąc dostajemy f-vat na 122zł za konserwację :twisted: )

• #29 01 Kwi 2009 15:41
    Łukasz-O
    Moderator Elektrycy

To trochę nie jest tak Kolego. Elektryk pomiarowiec nie odpowiada za usterki lub awarie które wynikną podczas przyszłej eksploatacji.
    Odpowiada natomiast za prawidłowo wykonany przegląd, dopuszcza lub nie dopuszcza instalacje do eksploatacji w chwili przeglądu. Głównie chodzi raczej o tzw. przymykanie oka na nieścisłości lub widoczne zagrożenia. Tak to mniej więcej wygląda w telegraficznym skrócie.

• #30 02 Kwi 2009 01:28
    EAndrzej
    Poziom 21  

To, co napisał seba_x to kompletnie nie tak.
    Pomiarowiec, jeżeli wykona źle pomiary a zdarzy się wypadek np. śmierć człowieka to tak prosto się nie wykręci. Nie pomogą proste wymówki, gdy np. powołany rzeczoznawca wykryje, że np. zabezpieczenia wpisane do protokółu nie odpowiadają rzeczywistym a to sprawa prosta do wykrycia i udowodnienia i wówczas taki niby cwaniak pomiarowiec, który tylko picuje i przepisuje protokóły idzie siedzieć jak nic.
    A jak np. powstanie pożar to właściciel obiektu też tak łatwo nie odpuści, od czego ma protokóły z pomiarów i w sądzie również ma duże szanse na wyciągnięcie odszkodowania od pomiarowca.
    A jeżeli chodzi o dźwigi to też nie takie proste – zawsze, gdy wystąpi wypadek, np.. kabina pojedzie przy otwartych drzwiach i przetnie kogoś na pół również idzie siedzieć konserwator, bo niby, kto przecież nie prezes on ma od tego konserwatora – oczywiście chciałby mu płacić jak najmniej, żeby on miał na wille z basenem a konserwator niech nastawia głowę za grosze.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME