Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Eagle] Eksport p造tki PCB do formatu JPEG, PNG, BMP

sigreg 29 Mar 2004 23:30 3864 6
Altium Designer Computer Controls
    sigreg
    Level 10  
    Czesc,

Czy jest mozliwosc exportu schematu plytki z eagle do jakiegos zjadliwego formatu ? Problem w tym ze nie mam drukarki, gotowy projekt drukuje na folii drukarka laserowa w znajomej firmie - niestety instalacja tam Eagle nie wchodzi w gre. Radze sobie robiac zrzut ekranu i obrabiajac uzyskany obrazek w photoshopie, ale raz ze jakosc zazwyczaj zostawia do zyczenia po takiej operacji (zrzut ma tylko 72 dpi), a dwa ze czesto nie zgadzaja mi sie wymiary (zapisuje w 300 dpi schemat plytki o danych wymiarach po obrobieniu, drukuje w 300 dpi i czesto wymiar plytki rozjezdza sie o pare milimetrow). Jest tu jakies wyjscie ?

Grzesiek
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemy郵e. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj si
  • Altium Designer Computer Controls
    elektryk
    Level 42  
    Jest przecie funkcja eksportu do BMP i jeszcze kilku format闚 chyba nawet AutoCADa.
  • Altium Designer Computer Controls
    Bielsky
    Level 21  
    Wydawa這 mi si 瞠 ju wys豉貫m odpowied do tego w徠ku, ale gdzie znikn窸a :)
    Z format闚 do kt雡ch da si瞝yeksportowa獝 eagla - polecam png.
    Niestety nie ma gif-a, kt鏎y ma jedn przewag nad png - jest bardziej popularny.
    Jpg to z造 format dla schemat闚 itp. To w uproszczeniu rodzaj mp3 dla grafiki. 安ietnie nadaje si璠o zdj耩, ale w wypadku rysunk闚 rozmywa kontury a na dodatek z regu造 daje znacznie wi瘯szy plik, ni gif.

Kilka dni temu na forum kto pisa o tym, kt鏎y skrypt z eagla (opcja file->run) daje przydatne eksporty.
    lukas0987
    Level 18  
    Ja exportuj do ~1000dpi (*.bmp) i Wordzie pomniejszam do normalnych rozmiar闚.
    soundman
    Level 17  
    Ja w豉snie wypr鏏owa貫m co fajnego na trop naprowadzi mnie kolega Bielsky i lukas0987 ot霩 zrobi貫m tak wyexportowa貫m do png w rozdzia販e 1000 i zaimportowa貫m w wordzie ten png otworzy si w idealnie takiej samej wielko軼i ma豉 pr鏏a pod swiat這 i jest idealnie taki sam polecam. :D
    krzkomar
    Level 25  
    Ja zawsze drukuj do pliku PostScript-a, a to nast瘼nie programem ps2pdf konwertuj do pdf-a.
pcbway logo