Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ogrzewanie postojowe Eberspacher D3L

03 Jan 2009 13:56 6449 10
  • Level 11  
    Witam
    Witam mam ma造 problem z webastem D3L w moim manie. Po w陰czniu webasta przez oko這 30 sekund minuty dzia豉 cicho s造chac jak pompka cyka pompuje paliwo pu幡iej za陰cza si piec dzia豉 g這sniej (nie dymi) pu幡iej pochodzi tak z 2 minuty i si wy豉cza z rurki niebieskiej ( tej na przeciwko rury wydechowej ) wylatuje bia造 dym. Czasami webasto si nie wy豉czy i dzia豉 poprawnie dzieje si to raz na 5 w陰cze najcz瘰ciej gdy jest bardzo zmion na dworze dzisiaj by這 -9 i dopiero za 3 razem odpali這 normalnie. Kiedy si wy豉czy w陰czam grzanie jeszcze raz i wtedy ju dzia豉 co mo瞠 by.Po za tym wszystko dzia豉 poprawnie. W moim sterowniku nie ma kod闚 usterek wi璚 trzeba wszystko sprawdza na piechot mo瞠 mia ktos ju taki przypadaek z g鏎y dzi瘯i za pomoc.
    Dodam tylko, 瞠 webasto na rope zamontowanie w Ci瞛ar闚ce MAN 24V
    Trendy 2021 w bran篡 Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj si za darmo
  • Level 10  
    witam kolego mo瞠 by taka sytuacja 瞠 masz nie za豉cza sie pompka obiegu pa造nu ch這dniczego(je瞠li masz webasto mokre to znaczy kt鏎e podgrzewa p造n ch這dniczy) lub spadki napi璚ia na kablu zasilaj帷ym webasto i mo瞠 te tak sie objawia albo mo瞠 sie ko鎍zy 鈍ieca 瘸rowa w piecu lu te wysypuje si sterownik ,najlepiej wyj望 z auta i przetestowac na stole albo komu zawie嗆 kto to naprawia .pozdrawiam
  • Level 11  
    Mam webasto suche, ale wyczyta貫m gdzie 瞠 w obudowie pieca wpiete s 2 czujniki jeden to czujnik p這mienia drugi czujnik temp pieca i je瞠li piec przez 2 minuty nie rozgrzeje si do temp 100stopni to webasto zostanie od豉czone wydaje mi si 瞠 to jest przyczyn wy豉czania si webasta. Sterownik poatrzy貫m jest ok do mojego ogrzewania sa 2 sterowniki i na obydwu dzieje si to samo. Pompka paliwa podaje paliwo (cyka):|
  • Level 27  
    problem polega na z貫j jako軼i wyk豉dziny komory paleniskowej ,wysypa豉 sie taka glina z siatki ,ja to naprawia貫m w ten spos鏏 瞠 pod t siatk wk豉da貫m wyk豉dzin kewlarow i to starcza na jeden sezon mo瞠 dwa,natomiast wymiana na nowy jest dosy droga i dlatego musisz si zastanowi czy warto inwestowa , spr鏏uj zmniejszy ilo嗆 powietrza zasysanego ,we wlocie jest taka wk豉dka plastykowa przekr璚aj帷 j zmniejszasz lub zwi瘯szasz ilo嗆 powietrza
  • Level 11  
    Co ma jako嗆 wyk豉dziny w palenisku do niskiej temp. pieca. Wed逝g mnie temp pieca jest za niska i czujnik wy陰cza piec, mo瞠 mia ju kos taki przypadek:)
  • Level 11  
    Wi璚 moim zdaniem albo czujnik temp pieca 幢e odczytuje i wy陰cza piec albo czujnik dobrze odczytuje tylko piec nie wytwarza odpowiedniej tem (100 stopni) :|
  • Level 13  
    Koledzy ostatnio naprawia貫m D3L i proponowa豚ym wymienic zestaw naprawczy, nie kosztuje on duzo. ok 100z. W sk豉d wchodzi sitko 鈍iecy (jak jest ono zapchane to nie odpali), 2 uszcelki i filc , kt鏎y od komore salania. Nie chce podwazac wypowiedzi kolegi ale wydaje mi sie ona ma這 profesjonalna. Jesli natomiast by豚y uszkodzony czujnik p這mienia silnik wentylatora osiagna豚y max obroty i nasta豉by cisza. Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

przepraszam poprawiam sie.... kt鏎y oddziela komore spalania
  • Level 25  
    Kolego pucek21, 鄉iesznie wygl康a zwracanie uwagi co do kompetencji innych wypowiedzi w Twojej uwadze. Twoja jest r闚nie niekompetentna. D3L nie posiada sitka 鈍iecy!!!!

A teraz do meritum tematu... postaram si bardziej kompetentnie.

Za ma這 danych do pewniejszej diagnozy.

Po pierwsze niewykluczone, 瞠 nast瘼uje wy陰czenie podnapi璚iowe je郵i nie ma powt鏎zonego drugiego startu.

Po drugie mo磧iwe jest wypalenie wyk豉dziny wymiennika. Ale objawia si to nieskutecznymi pr鏏ami startu... a wreszcie odpala z du膨 ilo軼i g瘰tego bia貫go dymu. I w takim przypadku radz wymieni uszczelnienia, wyk豉dzin i przeczy軼i zw豉szcza rozrzutnik paliwa. Nie kr璚i regulatorem powietrza!
  • Level 12  
    Oczy軼i fotodiode
  • Level 25  
    w tym urz康zeniu b璠zie to szczeg鏊nie trudne z uwagi na brak fotodiody :D
  • Level 16  
    Mia貫m podobny przypadek i okaza這 si 瞠 winne by這 palenisko,bardzo zanieczyszczone.Po rozebraniu ca這軼i i wyczyszczeniu chodzi這 ok.