Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiany na rynku pamięci DRAM

sofista.pl 03 Sty 2009 14:46 1104 0
  • Zmiany na rynku pamięci DRAM

Wyraźnie widoczne spadki na rynku pamięci DRAM spowodowały konieczność reakcji poszczególnych firm działających w tejże branży. Liderzy i mniejsze firmy podjęły zupełnie odmienne działania w związku z pogarszającą się sytuacją finansową i światowym spowolnieniem gospodarczym. Gwałtowny spadek cen nie spowodował bynajmniej paniki wśród liderów branży. Firma Samsung nadal zajmuje pozycję lidera, chociaż jej udział w rynku całkowitym znacząco zmalał, o 9% osiągając pułap 23,9%. Zdaniem specjalistów Samsung jest jedyną firmą, która w warunkach kryzysu finansowego potrafiła osiągnąć zysk. Za Samsungiem kolejne miejsca zajęły takie firmy jak: Hynix z 20,5% udziałem w rynku, Elpida z 16% udziałem oraz Micron z udziałem w wysokości 12,3%. Piąte miejsce w rankingu zajęła Qimonda, która zwiększyła swe obroty o 2,2% do wartości 613 mln dolarów, uzyskując tym samym 9,6% udziały w rynku. Nanya jest przedsiębiorstwem, które znakomicie radzi sobie obecnie na rynku. W III kwartale 2008 roku firma ta osiągnęła obroty na poziomie 350 mln dolarów, co oznacza wzrost obrotów o 31,6% w stosunku do poprzedniego okresu. Pozytywny wzrost udziału w rynku tejże firmy stał się za przyczyną przejścia partnera firmy – Inotery- do wytwarzania na podłożach w wymiarze 12 cali. Największy spadek obrotów w branży zanotowała z kolei firma Powerchip, której obroty spadły o 16,3% osiągając wartość 254 mln dolarów.

Żródło: http://www.elektronikab2b.pl/content/view/3635/98/lang,pl/

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    sofista.pl
    Tłumacz Redaktor
    sofista.pl napisał 51 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Częstochowa. Jest z nami od 2008 roku.