Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jawa 250 problem z pracą silnika

Macio_10 03 Jan 2009 16:25 3072 12
    Macio_10
    Level 9  
    Witam. Mam pytanko odnośnie jawy 250, kiedy odpale motocykl on chodzi około 30 sekund, pracuje on niezbyt dobrze i jak pisałem po 30 sekundach gaśnie, kiedy dodam gazu odrazu gaśnie. Jak zgaśnie strzela z tłumika, podczas ponownego odpalania, lecz jak strzela juz nie odpali dopiero po pewnym czasie. Mozecie mi podać przyczyny powyższego problemu. Pozdrawiam.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Zwierzak81
    Level 24  
    Wygląda mi to na zbyt bogatą mieszankę (za dużo paliwa w mieszance).
    Macio_10
    Level 9  
    Świeca też mi zalewa, cieknie mi jakas czarna substancja z tłumika, przy kolanku przy cylindrze. To chyba nie jest olej. To pewnie przesadziłem z olejem:-)
    romanowski
    Level 12  
    sprawc kondesatory, moze byc tez oda w paliwie

Dodano po 1 [minuty]:

romanowski wrote:
    sprawc kondesatory, moze byc tez woda w paliwie
    Macio_10
    Level 9  
    Jakie kondensatory mam sprawdzić?
    Czy woda w paliwie wpływa negatywnie na silnik?
    romanowski
    Level 12  
    pewnie ze ma kondensator jest pod deklem od strony wajchy biegów
    Macio_10
    Level 9  
    np. jakie skutki wynikają z wody w paliwe?
    romanowski
    Level 12  
    kicha strzela gaśnie i różne cuda mogą sie dziać spróbuj jak odpalisz przeciągnąć gaźnik ręką może pomoże
    User removed account
    User removed account  
    Macio_10
    Level 9  
    Dzisiaj wymieniłem kondensator i chodzi. Ale gdy dodam gazu to przerywa. Pomóżcie mi :-)

Dodano po 3 [godziny] 24 [minuty]:

Wiecie czego moze byc to przyczyna?
    kikos91
    Level 10  
    Macio_10 wrote:
    Dzisiaj wymieniłem kondensator i chodzi. Ale gdy dodam gazu to przerywa. Pomóżcie mi :-)

Dodano po 3 [godziny] 24 [minuty]:

Wiecie czego moze byc to przyczyna?

ale zalewa ci swiece czy nie bo jak nie to za mało paliwa a jak zalewa to zamało powietrza lub paliwa no musisz popracować nad tym
    Tokarz357
    Level 1  
    Ja na mijescu kolegi bym testowo cofnął zapłon, bo za wczesny powdoduje niespalenie całej mieszanki, problemy ze świecą i problemy z przejściem do wysokich obrotów. Spróbować chyba można...
    zmianowy
    Level 17  
    Jak wymieniłeś kondensator , to teraz sprawdź dokładnie przerwę na przerywaczu, jego stan-platynki i czy on czasem nie ma gdzieś przebicia(młoteczek).
    Cewka-to co napisał rbiesiada-też jest do inspekcji.
    Gaźnik też nie zaszkodzi dokładnie przedmuchać i pływak sprawdzić, chociaż bardziej to wygląda na układ zapłonowy.
    Świeca, kabel od niej :?:.
    Jeżeli przesadziłeś z olejem to świecę może zapaprywać.
    Nie wiem jaka tam idzie świeca, ale w mojej ceśce 350 i jawie 350ts najlepiej sprawowały się świece od malucha "F95..." .