Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Calgary MP36 nie włącza się

Jabeko 03 Sty 2009 16:58 2055 1
  • #1 03 Sty 2009 16:58
    Jabeko
    Poziom 19  

Mój problem polega na tym że po podłączeniu do zasilania po załączeniu radio jakby chciało wystartować ale pojawiają się tylko początkowe napisy na wyświetlaczu i raz za jakiś czas uda się włączyć stację.Niestety po chwili stacja znika i zaś na wyświetlaczu pojawia się ten napis Blaupunkt.W głośniku słychać jakby to radio pompowało.Końcówka mocy jest ok.Zimnych lutów brak.Po wybraniu innego programu skoczy na chwilę ale zaraz zaś wraca logo BLAUPUKNK i tak na przemian.Nie wiem co może być przyczyną takiego zachowania.Nie wiem czy dość wyraźnie naświetliłem tę usterkę ale naprawdę pierwszy raz spotkałem się z czymś takim. Wymieniłem kondensator 3300uf ale to nie ustąpiło.Zastanawiam się od czego jest tranzystor o symbolu F40NF06.Dodatkowo powiem że nic nadmiernie się nie grzeje.Na pewno nie jest to problem panelu.Zasilanie podłączone według oryginalnej instrukcji tego modelu.Proszę o jakieś porady.

0 1
  • #2 22 Lip 2009 15:13
    pusti85
    Poziom 11  

witam
    posiadam radio blaupunkt sd27 i tam jest identyczny tranzystor , wyglada na to ze steruje on zasilaniem tda7388 , u mnie jest problem ze radio gra az w koncu zamilknie , wszystkie funkcje chodzą lecz nic nie slychac , tak jakby cos niestykało , jak sprawdzales koncowe czy jest sprawna ? ,

0
  Szukaj w 5mln produktów