Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie silnikiem krokowym

30 Mar 2004 01:46 2454 2
  • Poziom 16  
    Witam! poszukuje ukladu ktory sterowalby silnikiem krokowym. Przesuwal;by sie on o ok. 60 stopni w lewo wracal szybko do pktu 0 i odchyall sie w prawo o 60 st. Potrzebuje na takim silniczku zainstalwoac lusterko ktore odbijalo by promien lasera. Cos w rodzaju czytnikow kodow kreskowych tylko chcialbym zeby poruszalo sie to jeszcze troszke szybciej bo w czytnika widac jak wiaza sie porusza a tu chcialbym stworzyc efekt sciany. Czy moge zastosowac do tego celu silniki np z hdd cd czy flopa? przeczytalem pare artykulow ale zaden nie potrafil mi odpowiedziec czy na moje potrzbey musze hamowac silnik i rozpedzac czy tylko wystraczy gwaltowna zmiana w krokach? Jezlei ktos z Was ma doswiadczenie w tej dziedzinei prosilbym o kontkat lub jakis uklad ktory by mi to zapewnil.
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    oj Beens... :)
    z silników krokowych najlepiej nadał by się do tego silnik trójfazowy- uzyskuje duże obr. jest on w HDD, CD... ja wykożystałęm z drukarki laserowej. był od razu z ukąłdem sterujacym.

jeśli chciał byś go "rozruszać' na piechote to musisz go rozpędzać. Wyadaje mi sie że do twojego efektu silnik nie musi byc hamowany, wystarczy że bedzie sie szybko obracał i miał na osi lustro np: sześciokątne. w tedy bedziesz miał rysowaną linie. co za tym idzie nie potzrebny Ci nawet silnik krokowy :)
  • Poziom 16  
    Wiem Bolek juz probowalem ale lustra musza byc tak idealnie ustawione prostopadle do silnika ze az staje sie to neimozliwe. Wychodza mi 2 albo 4 wiazki. Musze zrobic to jakos tak zebym lustrami mogl regulowac to moze mi sie uda jest dobrze zcentrowc i uzyskam jedna wiazke. No chyba ze gwizdne to z jakiejs laserowki bo wiem ze tam jest atkei lusterko.