Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasady obowiązujące w dziale Elektrotechnika oraz każdej sekcji- subforum.

Akrzy74 03 Sty 2009 19:00 75896 0
 • #1
  Akrzy74
  R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Do porażenia prądem elektrycznym może dojść w wielu codziennych sytuacjach, np. przez niewłaściwe eksploatowanie urządzeń elektrycznych czy przeceniania swoich umiejętności. Prąd elektryczny jest niewątpliwie doskonałym wynalazkiem ludzkości, ale stykając się z nim, trzeba zachować szczególną ostrożność.

  Kilka ważnych zasad w celu utrzymania porządku na forum:

  1. Od zakładających temat w dziale "Początkujący" wymagamy choćby minimum wiedzy z zakresu zadanego pytania, oraz ochrony przeciwporażeniowej i BHP podczas wykonywania prac.

  2. Tematy oraz wypowiedzi dotyczące: omijania zabezpieczeń, stwarzające zagrożenie porażeniem prądem lub nielegalnego poboru energii elektrycznej będą usuwane. Po to są zabezpieczenia, aby chroniły zdrowie i życie ludzkie.

  3. Pisz wiadomości zrozumiale i w zgodzie z zasadami języka polskiego- będziesz poważniej traktowany, a inni użytkownicy chętniej Ci pomogą.

  4. W temacie postu należy podać rodzaj sprzętu, należy też skrótowo opisać usterkę. Dane odczytamy z tabliczki znamionowej urządzenia.

  5. Dbamy o odpowiedni poziom dyskusji i profesjonalizm. Udzielamy porad zgodnych ze sztuką i zasadami bezpieczeństwa.

  6. W tym dziale należy podać efekty podjętych czynności w celu zdiagnozowania usterki/uszkodzenia.

  7. W sprawach nieuregulowanych w tym temacie, obowiązuje oczywiście Regulamin forum Elektroda pl.  Instrukcja zamieszczania zdjęć oraz obrazków na forum