Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie Audi A6 Avant c4 2.5 tdi

markro1959 03 Sty 2009 20:45 4674 7
  • #1 03 Sty 2009 20:45
    markro1959
    Poziom 9  

Witam.
    Mam problem z centralnym nawiewem na przednią szybę i brakiem "małego" obiegu chłodzenia: dlatego poszukuję informacji gdzie znajduje sie termostat odpowiedzialny za tę funkcję w moim modelu samochodu z 1996. Efekt jest bardzo przykry bo po odpaleniu samochodu mam szron na przedniej szybie od wewnętrznej strony. Czy sprawdzenie nagrzewnicy przez przepłukanie wodą wymaga specjalistycznych narzędzi?
    Dziękuję za cenne rady !

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 03 Sty 2009 21:23
    adrjan
    Poziom 10  

Witam. Na poczatek trzeba by bylo sprawdzic termostat w ukladzie chlodzenia silnika, jesli jest ok , to sprawdzic czy przewody gumowe doprowadzajace plyn chlodniczy do nagrzewnicy sa gorace. Normalnie diesel bardzo dlugo sie rozgrzewa - tez trzeba o tym pamietac.

Dodano po 11 [minuty]:

Ale sorry gdzie termostat siedzi to niepamietam!

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 04 Sty 2009 20:06
    markro1959
    Poziom 9  

Po uruchomieniu samochodu sprawdzałem temperaturę na głównym i "małym" obiegu chłodnicy, trwało to około 10 min. Nie zauważyłem aby przewody (tak mi się wydaje) od "małego" obiegu były cieplejsze od głównego przewód chłodzenia. Dlatego chce sprawdzić termostat, tylko nie wiem gdzie go szukać. Nadal otwarte pozostają moje pozostałe pytania. Dziękuje.

0
  • #4 05 Sty 2009 13:54
    waldemarwilk8
    Poziom 1  

Mam problem z ogrzewaniem. Auto grzeje bardzo minimalnie, chociaż na klimatroniku mam ustawione na maxa (HI) Przedmuchiwałem i przepłukiwałem nagrzewnice. Nie widać, żeby była zapchana. Wymieniłem też termostat, nowy płyn chłodzący i nic się nie zmieniło. Klimatyzacja działa super latem, nawiewy są sprawne. Mam takie pytanie: Czy sam wyświetlacz klimatroniku byłby temu winien, czy też jakiś czujnik??:?:
    PS. Prosze pomóżcie bo marzne....

1
  • #5 06 Sty 2009 18:26
    dziobaak
    Poziom 13  

witam w A6 2.5 TDI termostat jest (patrząc na przód samochodu) po prawej stronie zaraz za alternatorem , przykręcony do bloku na dwie sruby bodajże na klucz 10 lub 13 dokładnie nie pamietam:)
    Pozdrawiam

0
  • #6 21 Paź 2009 09:07
    kamigo97
    Poziom 9  

Termostat niestety jest tak schowany w tym silniku, że trzeba ściągać przedni zderzak i naprawde jest to dużo roboty i samemu nie jest sie w stanie tego zrobić jak sie nie jest mechanikiem. Niedawno własnie miałem wymieniany i kosztowało mnie to jak dobrze pamietam chyba 350 zł. Przy okazji można wiemienić rozrząd i pompę wody jak w niedługim czasie trzeba wymieniać aby nie ponosic dodatkowych kosztów rozbierania.

0
  • #7 24 Paź 2009 15:42
    dziobaak
    Poziom 13  

I tu sie kolege myli ponieważ do początku 97r czyli C4 były silniki piecio cylindrowe rzedowe gdie termostat jest z boku z normalnym do niego dojsciem a ty piszesz o 2.5tdi V6 gdzie faktycznie trzeba wykopać zderzak i chłodnice i przy odrobinie sprytu da sie wymienic bez zdejmowania paska rozrządu
    Pozdrawiam

0
  • #8 25 Lis 2009 17:25
    dodek10
    Poziom 14  

w audi a6 c4 termostat kosytuje od 19 zl a dobrz firmy wernet to koszt 35 zl ziko co do odpowietzenia warto odpowioetzyc nagrzewnice + odpowietznik jet na wezyku przed nagrzewnica

0
  Szukaj w 5mln produktów