Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WV passat problem z licznikiem

03 Sty 2009 21:07 3178 14
  • Poziom 9  
    Witam mam kilka pytan odnosnie moje pracy z licznikiem od passata b6 3c z 2006 roku. Tak wiec jest to auto z usa wiec nie posiadalo w liczniku swiatla przeciwmgowego w standardzie (tylnego wymaganego w pl) wiec je dorobilem. Wszystko bylo ok dopuki kilka dni temu zaczolem zabawe z licznikiem bo chcialem zeby swiecila rozniez kontrolka od swiatem mglowych na liczniku, jest oryginalnie wlutowana dioda ktora sprawdzilem i scieci. Podloczylem ja bezposrednio napieciam 6V i zaswiecila bez problemow na tym sie skonczylo. Nastepnie wziolem miernik i przeloczylem go na tak zwany buzer czyli zwarcie i jedna probowka dotknolem do diody jednej strony a druga probowalem znalesc odzew w wejsciu licznika wtyczce, oczywiscie nieczego nie znalazlem wiec skonczylem na tym moje poszukiwania. zrobilem oddzielny obwod i diode na 12 V i zalozylem w odpowiednie miejsce. Po podlaczeniu licznika do autka zdziwnienie moje bylo duze, po pierwsze kontrolka od airbag swieci i pokazuje blad na wyswietlaczu ale mysle ze to zbieg okolicznosci, po drugie swieci mi prawy kierunkowskaz tylko w liczniku bez przyczyny i zazy sie waring (wykrzyknik) i dodatkowe swiatlo do nacisniecia pedalu stop ktore sie swiecilo zawsze i jest to normalne. po nacisnieciu hamulca kontroli znikaja tylko delikatnie sie zazy waring kotnrolka z wykrzyknikiem.
    Moje pyt. czy moglem cios spalic albo zepsuc tym byzerem albo podlaczeniem do diody 6V ??? w liczniku???
  • Poziom 38  
    a kodowanie nie pomogło?
  • Poziom 9  
    kodowanie ????? moge prosic o wiecej informacji??? Wczesniej wyjmowalem licznik i nie bylo problemow wiec pomyslalem ze moze cos sie spalilo jak robilem te testy
  • Poziom 38  
    zmiana jednej cyfry w kodowaniu licznika i licznik funkcjonuje jako europejski,czyli np. zmienia mile na km itd....robi się to urządzeniem diagnostycznymi trwa to max. 2 min.
  • Poziom 9  
    kodowanie w tym przypadku nie jest potrzebne licznik jest oryginalny zmienione zostaly tylko tarsza od przedkosciomierza a reszte paremetrow zostala zmieniona bezposrednio w liczniku za bez uzycia zewnetrznych urzadzen. Mozna to zrobic z menu na wyswietlaczu kopma w autku zmienia sie F na C i mile na kilometry nio i strefe czasowa. Jest to bardzo pomyslowo rozwiazane ze strony WV pozdrawiam
  • Poziom 38  
    tylko,że kodowanie mogło by uaktywnic kontrolkę świateł mgielnych bez ingerencji w licznik.
  • Poziom 9  
    Moglo by uaktywnic ale nie ma do niej instalacji wiec nie ma czego uaktywniac jest to auto z usa a tam te swiatla nie sa wymagane a cio do inegracji w licznik to sprawdzalem tylko czy znajde wyjscie od tej diody czy nie i nie wiem czy to cio sie teraz mi wyswietla na liczniku to zbieg okolicznosci czy usterka zrobione przezemnie i prubuje sie tego dowiedziec zemin podejme jakie kolwiek kroki naprawcze
  • Poziom 38  
    a co za problem podłączyc urządzenie diagnostyczne i sprawdzic co jest powodem palenia się kontrolki poduszek.Samo odłączenie licznika mogło też spowodowac zapalenie tej kontrolki.
  • Poziom 9  
    Nio problemu nie ma tylko ja tego nie zrobie bo nie mam do tego inerfejsu bede musial jechac do jakiegos zakladu zeby mi podlaczyli autko i zobaczyli cio jest grane. a teraz pytanie z innej beczki moze ktos wie jaki inerface musze kupic do tego modelu passat zebym mogl sam diagnozowac usterki?? bo jest tego sporo i rozbierznosc cenowa tez od 200 - 1500 wiec duzo kasy tez bym nie chcial wydac
  • Poziom 10  
    Napewno musisz kupić VAGa który obsługuje CAN np. wersja 704.Poszukaj na allegro.
  • Poziom 14  
    Jeśli odłączysz licznik poduchy nie mają prawa się zaświecić tez przerobiłem temat przeciwmgielnych w passacie z USA ale nie ingerowałem w licznik bo klient nie chciał kontrolki na liczniku.
  • Poziom 12  
    W tym aucie to wystarczy odpowiednie kodowanie centralnego systemu elektrycznego i licznika oraz wymiana przełącznika świateł wraz z dorzuceniem 2 kabeków do świateł przeciwmgielnych i wszystko hula nic nie trzeba ruszać w liczniku
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Do "szefuńcio" nie wiem do kogo to pytnie zadajesz ale B6 ma tak że bez licznika mozesz jeździć. Tylko silnik i skrzynia nie będzie pracować tak jak powinna
  • Poziom 14  
    Szczere dzięki za podpowiedzi. Wina była po stronie licznika. Zamykam