Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia 1.9 TDI słabe grzanie

macmm 03 Jan 2009 21:24 4991 9
    macmm
    Level 24  
    Nie wiem czy to dobry dział. Chciałbym zasięgnąć opinii innych użytkowników odnośnie rozgrzewania się tego auta i ogrzewania. Od momentu startu w temp -5 st silnik osiąga pełną temperaturę po przejechaniu około 10 km. Jeśli nadmuch ustawiam na 3 to po około 40 km w kabinie można już na upartego zdjąć kurtkę. Wydaj mi się to trochę słabo jeśli porównuję z innymi autami. Kiedy temperatura była wyższa czyli około 0 lub ciut poniżej rozgrzewanie trwa około 6 km. Wartości te dotyczą jazdy miejskiej rano czyli bez wielkich korków.
    Sztomel
    Level 35  
    musisz sprawdzić czy po uruchomieniu silnika i przekręceniu pokrętła regulacji ciepłego nawiewu (lub HI w przypadku klimatronika) i włączeniu nawiewu na 3 czy załącza się jeden lub obydwa z przekaźników uruchamiających podgrzewacze chłodziwa silnika w króćcu wodnym wychodzącym z głowicy silnika, chodzi o ten podgrzewacz (trzy świece żarowe po prawej stronie od pompy podciśnienia) :

i o te dwa przekaźniki (foto na przykładzie Golfa Mk4 TDI w komorze silnika po prawej stronie nad serwem hamulców) :

adrjan
    Level 10  
    A i zapomniec nie mozna o sprawdzeniu termostatu
    Sztomel
    Level 35  
    termostat jest sprawny skoro silnik osiąga temp. 90*C po 10 km i ją utrzymuje w trakcie dalszej jazdy.
    seba24
    Level 20  
    takie jej uroki,fabia nie posiada takich swiec na dogrzewanie. były modele co miały wewnatrz auta w konsoli dogrzewanie ale wiekszosc tak poprostu ma. poszukaj kogos innego co ma fabie i bedzie po problemie.
    Sztomel
    Level 35  
    seba24 wrote:
    takie jej uroki,fabia nie posiada takich swiec na dogrzewanie. były modele co miały wewnatrz auta w konsoli dogrzewanie ale wiekszosc tak poprostu ma. poszukaj kogos innego co ma fabie i bedzie po problemie.

jesteś pewien, że nie miały podgrzewaczy bo z tego co ja wiem to we wszystkich silnikach TDI instalowanych w Fabiach od 2000 roku są te podgrzewacze chłodziwa.
    macmm
    Level 24  
    Ja też słyszałem że są, dlatego zadałem pytanie na forum w nadziei że jakiś użytkownik Fabii mi podpowie
    powidz
    Level 20  
    Fabia ma podgrzewacze płyny, wygląd tak jak na zdjęciach umieszczonych przez Sztomel
    Miernikiem zobacz rezystanje świec będzie około 2ohm.
  • Helpful post
    yamayama
    Level 16  
    Wymień filtr pyłkowy w kabinie, pewnie jest zabity(liście, igły itd), u mnie różnica była kolosalna,teraz szybko się nagrzewa i dobrze wentyluje. filtr znajduje się po stronie pasażera pod deską, pokrywa ma dwa suwaki które odsuwa się na boki i ją zdejmuje, nastepnie trzeba wysunąć filtr z ramką i wymienić na nowy i dalej odwrotnie. jeden mechanik chciał mi zdejmować podszybie żeby wymienić ten filtr :] nie do wiary. powinno pomóc, hejka!
    macmm
    Level 24  
    Wymiana filtru przeciwpyłkowego trochę pomogła. Może nie leci cieplejsze powietrzni ale leci więcej letniego. Widać lepiej nie będzie