Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1.9 TDI słabe grzanie

macmm 03 Sty 2009 21:24 3698 9
  • #1 03 Sty 2009 21:24
    macmm
    Poziom 24  

Nie wiem czy to dobry dział. Chciałbym zasięgnąć opinii innych użytkowników odnośnie rozgrzewania się tego auta i ogrzewania. Od momentu startu w temp -5 st silnik osiąga pełną temperaturę po przejechaniu około 10 km. Jeśli nadmuch ustawiam na 3 to po około 40 km w kabinie można już na upartego zdjąć kurtkę. Wydaj mi się to trochę słabo jeśli porównuję z innymi autami. Kiedy temperatura była wyższa czyli około 0 lub ciut poniżej rozgrzewanie trwa około 6 km. Wartości te dotyczą jazdy miejskiej rano czyli bez wielkich korków.

0 9
  • #2 03 Sty 2009 22:03
    Sztomel
    Poziom 34  

musisz sprawdzić czy po uruchomieniu silnika i przekręceniu pokrętła regulacji ciepłego nawiewu (lub HI w przypadku klimatronika) i włączeniu nawiewu na 3 czy załącza się jeden lub obydwa z przekaźników uruchamiających podgrzewacze chłodziwa silnika w króćcu wodnym wychodzącym z głowicy silnika, chodzi o ten podgrzewacz (trzy świece żarowe po prawej stronie od pompy podciśnienia) :

i o te dwa przekaźniki (foto na przykładzie Golfa Mk4 TDI w komorze silnika po prawej stronie nad serwem hamulców) :

3
  • #3 03 Sty 2009 22:52
    adrjan
    Poziom 10  

A i zapomniec nie mozna o sprawdzeniu termostatu

0
  • #4 03 Sty 2009 23:04
    Sztomel
    Poziom 34  

termostat jest sprawny skoro silnik osiąga temp. 90*C po 10 km i ją utrzymuje w trakcie dalszej jazdy.

1
  • #5 04 Sty 2009 10:46
    seba24
    Poziom 20  

takie jej uroki,fabia nie posiada takich swiec na dogrzewanie. były modele co miały wewnatrz auta w konsoli dogrzewanie ale wiekszosc tak poprostu ma. poszukaj kogos innego co ma fabie i bedzie po problemie.

0
  • #6 04 Sty 2009 11:55
    Sztomel
    Poziom 34  

seba24 napisał:
    takie jej uroki,fabia nie posiada takich swiec na dogrzewanie. były modele co miały wewnatrz auta w konsoli dogrzewanie ale wiekszosc tak poprostu ma. poszukaj kogos innego co ma fabie i bedzie po problemie.

jesteś pewien, że nie miały podgrzewaczy bo z tego co ja wiem to we wszystkich silnikach TDI instalowanych w Fabiach od 2000 roku są te podgrzewacze chłodziwa.

1
  • #7 04 Sty 2009 21:54
    macmm
    Poziom 24  

Ja też słyszałem że są, dlatego zadałem pytanie na forum w nadziei że jakiś użytkownik Fabii mi podpowie

0
  • #8 04 Sty 2009 22:40
    powidz
    Poziom 20  

Fabia ma podgrzewacze płyny, wygląd tak jak na zdjęciach umieszczonych przez Sztomel
    Miernikiem zobacz rezystanje świec będzie około 2ohm.

2
  • Pomocny post
    #9 25 Kwi 2009 07:45
    yamayama
    Poziom 16  

Wymień filtr pyłkowy w kabinie, pewnie jest zabity(liście, igły itd), u mnie różnica była kolosalna,teraz szybko się nagrzewa i dobrze wentyluje. filtr znajduje się po stronie pasażera pod deską, pokrywa ma dwa suwaki które odsuwa się na boki i ją zdejmuje, nastepnie trzeba wysunąć filtr z ramką i wymienić na nowy i dalej odwrotnie. jeden mechanik chciał mi zdejmować podszybie żeby wymienić ten filtr :] nie do wiary. powinno pomóc, hejka!

1
  • #10 29 Kwi 2009 22:12
    macmm
    Poziom 24  

Wymiana filtru przeciwpyłkowego trochę pomogła. Może nie leci cieplejsze powietrzni ale leci więcej letniego. Widać lepiej nie będzie

0