Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny estradowe, amplituner i wzmacniacz

szeyker89 03 Sty 2009 21:38 1061 6
  • #1 03 Sty 2009 21:38
    szeyker89
    Poziom 9  

Witam wszystkich. jestem początkującym w tej branży i chciał bym sie spytać czy to wszystko będzie ze sobą zgrane. A więc tak:

Kolumny estradowe x2 :
    Link

Amplituner:
    - jeszcze nie mam nic konkretnego na oku więc doradźcie mi co można by tu kupić. Co do mocy to możliwe że w przyszłości dokupię jeszcze dwa głośniki ale nie jest to pewne bo możliwe że te dwa wystarczą (wzmacniacz)

Wzmacniacz:
    -doradźcie :)
    Piszcie co myślicie. Czy warto czy nie? Tylko krucho z kasą więc nie szalejcie :) Pozdro

0 6
  • #2 03 Sty 2009 22:10
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Witam, od razu Ci powiem że jak zakupisz tą kolumnę to możesz być pewny że na niej żadnej imprezy nie zagrasz. Już teraz radzę Ci nie kupować "tego czegoś". Jak niby chcesz się pokazać z takimi kolumnami?? Przykro mi ale kolumną za 89,99zł. nie zrobisz nic! Jeszcze te parametry:

Głośnik niskotonowy średnicy: 20,3 cm
    Głośnik średnio/wysokotonowy: 7,6 x 12,7 cm
    Moc maksymalna: 300 W
    Moc RMS: 150 W
    Skuteczność: 89 dB - śmiech na sali... szkoda gadać.

Jak niby chcesz na tym grać skoro to ma 89dB skuteczności ( o ile w ogóle tyle ma) i jeszcze żeby tego było mało to ma 150W RMS które i tak nie wiadomo czy wytrzyma. "Kolumna estradowa" z głośnikiem 20cm. na piankowym zawieszeniu... ha ha. Szkoda gadać, jak chcesz to kupuj ale pamiętaj "chytry dwa razy traci".

Post powinieneś zacząć od napisania gdzie chcesz tym grać, jaką muzykę czy coś, czego oczekujesz po sprzęcie i przede wszystkim jakie chcesz przeznaczyć na to fundusze a nie piszesz żę "Tylko krucho z kasą więc nie szalejcie ;)" Czyli ile masz tej kasy?? Bo jeden sobie pomyśli że 1000 - 2000 zł. a drugi że 100-200 zł. Więc napisz wszystko, co i jak to pomożemy. Pozdrawiam

0
  • #3 04 Sty 2009 00:25
    melisław
    Poziom 24  

Dokładnie... Nie kupuj tego tylko powiedz jakie masz potrzeby i ile kasy...

0
  • #4 04 Sty 2009 10:40
    szeyker89
    Poziom 9  

Ok. dzięki. więc uzupełniam moje pytanie. Zamierzam grać tym sprzętem na zamkniętej powierzchni około 50 [m 2], rodzaj muzyki: Techno, Disco itp. Nie wiem co z czym się je bo jeszcze nigdy nie miałem porządnych głośników a co dopiero amplitunera lub wzmacniacza (mniej więcej wiem jak co podłączyć ale nie wiem jakie co ma mieć wartości. Podajcie jakieś linki co mi to wszystko wytłumaczą) Zakres gotówki? No powiedzmy około 2000,-. Powiedzcie czy lepiej samemu zrobić głośnik czy kupić gotowy??? Z góry dzięki :)

@edit

czy taka końcówka mocy to nie jest przeżytek???
    Link

0
  • #5 04 Sty 2009 11:38
    lukaszlanga
    Poziom 16  

nr aukcji
    (516677302) kolumny reloop rsp-30 x2 1060zł
    (517753495) mikser Behringer Xenyx 1002 390zł
    Do tego końcówka mocy T.AMP T800
    http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=112289&grupa=119622 750 zł
    razem jakieś 2200 zł do tego kable 100 zł
    zamiast tego miksera możesz kupić behringer xenyx 502 lub 802 są trochę tańsze

0
  • #6 04 Sty 2009 11:54
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

szeyker89 napisał:

@edit

czy taka końcówka mocy to nie jest przeżytek???
    Link

Gdy zaczynałem zabawę ze sprzętem, zaczynałem właśnie od takiej końcówki i powiem szczerze że byłem z niej bardzo ale to bardzo zadowolony. Mocy jej nigdy nie brakowało i mogę z czystym sumieniem powiedzieć że oddawała 2x200W RMS przy 8 Ohm. Jednak nie jest to sprzęt do grania na imprezach (noszenie, ciągłe wstrząsy, przeróżne temperatury otoczenia, praca w różnych warunkach)... W moich rękach wytrzymała rok... ale naprawdę dostawała nieźle w dup*. Grałem nią praktycznie wszędzie gdzie kazano - nie oszczędzałem jej :) Ale wszystko ma swój początek i koniec :D Radził bym Ci końcówkę jaką poleca kolega wyżej lub też jak dla Ciebie ADSa Lx800.

0
  • #7 04 Sty 2009 18:29
    szeyker89
    Poziom 9  

Dzięki za wszystko :) Na pewno przydadzą mi się wasze rady. Pozdro

0
  Szukaj w 5mln produktów