Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Euroline - uzupełnianie wody

BullRot 03 Sty 2009 22:38 25384 11
  • #1 03 Sty 2009 22:38
    BullRot
    Poziom 1  

Witam,

To mój pierwszy post na tym forum. Poproszę o dokładniejsze instrukcje w tym o co zapytam, czytałem wiele, ale nigdzie nie ma tego jasno opisanego, a ja nie chcę czegoś robić zanim nie mam pewności że zrobię to dobrze, zwłaszcza z gazem.

Piec dwufunkcyjny Junkers Euroline, manometr wskazuje 1 Mbar, grzejniki słabiej grzeją. Doszedłem do tego że trzeba uzupełnić wodę w instalacji c.o. poprzez czarny zawór oznaczony w instrukcji jako nr 38 do napełniania instalacji c.o. wodą. Teraz pytania:

- czy piec musi być wyłączony
    - czy wystarczy tylko uzupełnić go do 1,5 Mbar czy trzeba zrobić coś jeszcze
    - czy można to zrobić bez odpowietrzania instalacji
    - czy trzeba potem resetować piec
    - ile czasu mniej więcej nabija instalację na ok. 60m2 z 1 Mbar do 1,5

Pytam bo nie znalazłem instrukcji szczegółowych :)

Pozdrowienia,
    Dominik

3 11
  • #2 03 Sty 2009 23:05
    wreath
    Poziom 2  

Witam!

Podpinam się pod prośbę Dominika (posiadam kocioł gazowy Euromaxx z serii ZWC - do końca jednak nie wiem który). Chciałbym zapytać jak uzupełnić wodę poprzez ten czarny element. Kompletnie się na tym nie znam - ciśnienie spadło nam do 1 bara i piec automatycznie się wyłącza podając błąd AE.

Pozdrawiam,
    Paweł

4
  • #3 04 Sty 2009 20:57
    akwedukt
    Specjalista - systemy grzewcze

EA to błąd jonizacji a dopuszczanie wody w EUROMAXIE jest koloru niebieskiego.

2
  • #4 05 Sty 2009 19:28
    wreath
    Poziom 2  

A czy ten błąd EA to coś poważnego czy można to naprawić samemu? I drugie pytanie - jak zwiększyć ciśnienie - wiem, że trzeba dopełnić wodą, ale zupełnie się na tym nie znam i nie mam pojęcia jak to zrobić.

5
  • #5 30 Paź 2009 06:55
    uruckhay
    Poziom 9  

Piec ma byc wyłączony,odkręcasz zawór 38 ,jak nie możesz użyj klucza,odkręcaj aż usłyszysz szum wody,potem patrz na wskazówkę ciśnienia,jak przekroczy zielona strefę to zakręć,to potrwa góra 20 sek,potem odpowietrznikiem,to takie czerwone pokrętełko z prawej strony,odkręcając je powoli w lewo doprowadzasz wzkazówkę cisnienia na zielone pole,jak już to zrobisz odpal piec i się grzej:) cała akcja góra 15 min:)

Dodano po 3 [minuty]:

a i jeszcze jak juz odpalisz piec to nadal wyskoczy Ci błąd,to znaczy miga trójkącik i dioda 45 st,nie przejmuj sie tym tylko wciśnij trójkącik i odczekaj 15 sek,w ten sposób zrestartujesz piec.I bedzie git:)

3
  • #6 30 Paź 2009 15:23
    akwedukt
    Specjalista - systemy grzewcze

Będzie git jak będzie sprawna elektroda jonizacyjna.

2
  • #7 30 Paź 2009 15:35
    agnieszka2314
    Poziom 1  

a mam pytanie gdzie znajduje sie zawor 38 w junkersie euroline aby dopuscic wode

3
  • #8 30 Paź 2009 16:45
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Od spodu po prawej stronie.

3
  • #9 30 Paź 2009 22:45
    uruckhay
    Poziom 9  

jak stoisz przed przodem to od spodu po lewej stronie jest takie czarne pokrętło,jak dokładniej to musi znajdować się na rurce doprowadzającej wodę :)

2
  • #10 31 Paź 2009 12:45
    Alibab
    Poziom 9  

A jaki to dokładnie Euroline? Bo jak jednofunkcyjny, to zaworu do uzupełniania wody w kotle nie znajdziesz... I Eurolinów też jest kilka wersji.

1
  • #12 17 Lut 2010 00:44
    btg1
    Poziom 1  

jak piec junkersa nabic cisnienim?

6