Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Euroline - uzupełnianie wody

03 Sty 2009 22:38 29002 11
 • Poziom 1  
  Witam,

  To mój pierwszy post na tym forum. Poproszę o dokładniejsze instrukcje w tym o co zapytam, czytałem wiele, ale nigdzie nie ma tego jasno opisanego, a ja nie chcę czegoś robić zanim nie mam pewności że zrobię to dobrze, zwłaszcza z gazem.

  Piec dwufunkcyjny Junkers Euroline, manometr wskazuje 1 Mbar, grzejniki słabiej grzeją. Doszedłem do tego że trzeba uzupełnić wodę w instalacji c.o. poprzez czarny zawór oznaczony w instrukcji jako nr 38 do napełniania instalacji c.o. wodą. Teraz pytania:

  - czy piec musi być wyłączony
  - czy wystarczy tylko uzupełnić go do 1,5 Mbar czy trzeba zrobić coś jeszcze
  - czy można to zrobić bez odpowietrzania instalacji
  - czy trzeba potem resetować piec
  - ile czasu mniej więcej nabija instalację na ok. 60m2 z 1 Mbar do 1,5

  Pytam bo nie znalazłem instrukcji szczegółowych :)

  Pozdrowienia,
  Dominik
 • Poziom 2  
  Witam!

  Podpinam się pod prośbę Dominika (posiadam kocioł gazowy Euromaxx z serii ZWC - do końca jednak nie wiem który). Chciałbym zapytać jak uzupełnić wodę poprzez ten czarny element. Kompletnie się na tym nie znam - ciśnienie spadło nam do 1 bara i piec automatycznie się wyłącza podając błąd AE.

  Pozdrawiam,
  Paweł
 • Specjalista - systemy grzewcze
  EA to błąd jonizacji a dopuszczanie wody w EUROMAXIE jest koloru niebieskiego.
 • Poziom 2  
  A czy ten błąd EA to coś poważnego czy można to naprawić samemu? I drugie pytanie - jak zwiększyć ciśnienie - wiem, że trzeba dopełnić wodą, ale zupełnie się na tym nie znam i nie mam pojęcia jak to zrobić.
 • Poziom 9  
  Piec ma byc wyłączony,odkręcasz zawór 38 ,jak nie możesz użyj klucza,odkręcaj aż usłyszysz szum wody,potem patrz na wskazówkę ciśnienia,jak przekroczy zielona strefę to zakręć,to potrwa góra 20 sek,potem odpowietrznikiem,to takie czerwone pokrętełko z prawej strony,odkręcając je powoli w lewo doprowadzasz wzkazówkę cisnienia na zielone pole,jak już to zrobisz odpal piec i się grzej:) cała akcja góra 15 min:)

  Dodano po 3 [minuty]:

  a i jeszcze jak juz odpalisz piec to nadal wyskoczy Ci błąd,to znaczy miga trójkącik i dioda 45 st,nie przejmuj sie tym tylko wciśnij trójkącik i odczekaj 15 sek,w ten sposób zrestartujesz piec.I bedzie git:)
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Będzie git jak będzie sprawna elektroda jonizacyjna.
 • Poziom 1  
  a mam pytanie gdzie znajduje sie zawor 38 w junkersie euroline aby dopuscic wode
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Od spodu po prawej stronie.
 • Poziom 9  
  jak stoisz przed przodem to od spodu po lewej stronie jest takie czarne pokrętło,jak dokładniej to musi znajdować się na rurce doprowadzającej wodę :)
 • Poziom 10  
  A jaki to dokładnie Euroline? Bo jak jednofunkcyjny, to zaworu do uzupełniania wody w kotle nie znajdziesz... I Eurolinów też jest kilka wersji.
 • Poziom 1  
  jak piec junkersa nabic cisnienim?