Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWG 680 - nie wiruje

Adam222op 03 Sty 2009 22:48 3966 6
  • #1 03 Sty 2009 22:48
    Adam222op
    Poziom 9  

Proszę o pomoc w ustaleniu problemu z moją pralką Whirlpool. Pralka nie wiruje, tylko powoli obraca bębnem podczas cyklu wirowania. Co może być tego przyczyną ? Sprawdziłem szczotki na silniku i są w porządku, hydrostat też chyba jest ok. Jeśli ktoś może mi pomóc i udzielić jakieś rady byłbym bardzo wdzięczny.

1 6
  • #2 04 Sty 2009 00:34
    cygan689
    Poziom 13  

Sprawdź czy w obwodzie tego silnika jest jakiś kondensator, jeśli tak to sprawdź go albo podmień.Możesz też spróbować zdjąć pasek(i uruchomić ją) i zobaczyć czy silnik lub bęben gdzieś na łożyskach się nie przyciera.

0
  • #3 04 Sty 2009 09:10
    nares
    Specjalista AGD

Adam222op napisał:
    hydrostat też chyba jest ok. .

Na pewno nie. Do czyszczenia cały układ hydrostatu.

0
  • #4 05 Sty 2009 20:02
    Adam222op
    Poziom 9  

Łożyska w bębnie są sprawne bo właśńie je wymieniłem i bęben obraca się beż żadnego oporu. Hydrostat na czas testów wirowania został odłączony od rurki i wydaje się że jest sprawny chociaż widać na nim ślady z osadu wody tak jak by woda podeszła pod sam hydrostat i troche się przez niego przelała czy to jest normalne zjawisko czy mogło to uszkodzić hydrostat który teraz może źle pracować w cyklu wirowania?. Dodam że programator w tym modelu pralki jest mechaniczny i w czasie pracy obraca się normalnie aż do końca cyklu tylko że pralka nie wiruje tylko powoli obraca bębnem.
    W układzie elektrycznym znajduje się kondensator i też podejżewałem że to może być jego przyczyna ale pralka ma siłe obracać bębnem nawet gdy prubuję przytrzymać i spowolnić koło napędowe ?
    Prosiłbym o wyjaśnienie sprawy z hydrostatem czy jest on zalany i wymaga wymiany czy to może być zupełnie inny problem

Dodano po 16 [minuty]:

Mam jeszcze takie pytanie czy ktoś może zna dobry sposób na odkamienienie bębna w pralce, bo zebrała się na nim spora warstwa kamienia i nie pachnie z tej pralki zbyt dobrze

0
  • #5 06 Sty 2009 16:39
    Joachims
    Poziom 11  

sprawdź czy na silniku jest czujnik obrotów(prądnica tachometryczna) zdarzyło mi się że przewód w czujniku sie ułamał i były skutki identyczne. wychodzą z niego dwa przewody(o ile czujnik jest)

0
  • #6 06 Sty 2009 17:24
    Rysiek 19
    Poziom 17  

W hyddrostacie nie może być absolutnie wody,jak jest to jest hydrostat do wymiany.Co do odkamienienia pralki polecam płyn durgol.1litr tego płynu usuwa 82 g kamienia.

0
  • #7 06 Sty 2009 20:07
    Adam222op
    Poziom 9  

Sprawdziłem prądniczkę tachometryczną i po wymianie na nową problem nie zniknął, więc pewnie to ten hydrostat jest uszkodzony.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo