Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Uno 1.4 i.e. S z LPG gaśnie gdy sie nagrzeje

IzuniaM 04 Sty 2009 00:20 1858 1
  • #1 04 Sty 2009 00:20
    IzuniaM
    Poziom 1  

Bardzo prosze o rade. To moje pierwsze autko i mam je od nie dawna. (Pół roku) Niestety stało dosyć długo...bo aż ponad 3 miesiące...;( I nie wiem co sie dzieje. Auto zachowuje sie bardzo dziwnie, odpale go i na niewielkich obrotach na silniku przejade pare km, ale gdy sielnik nagrzeje sie i wskaźnik dochodzi do połowy zegara, po prostu gaśnie. I nie moge go odpalic, poźniej znowu gdy się schłodzic można nim przejechać pare km na niskich obrotach. Mam w nim zainstalowana instalacje gazowa i gdy dodaje delikatnie gazu, obroty faluja. Poza tym, zatankowałam ponad połowe baku, a po przejechaniu pare km zobaczyłam że mój wskanik znajduje ledwo nad zerem...:/ nie wiem o co chodzi, czy zna ktoś rozwiązanie? Prosze o pomoc.
    Świece i kable są na pewno dobre, zastanawiam się nad modułem zapłonowym.

0 1
  • #2 04 Sty 2009 00:56
    romano5809
    Poziom 23  

Możliwe, że dostaje zbyt bogatą mieszankę tzn. za dużo gazu a za mało powietrza - skutkiem tego jest "duszenie się" silnika od nadmiaru gazu, którego nie nadąża spalać. To tak, jak w starszych samochodach, które posiadały tzw. "ssanie" - gwałtowne wyciągnięcie linki ssania skutkowało zawsze zalaniem silnika benzyną i zgaszenie go.
    Raczej konieczna będzie wizyta u "gazownika" i wyregulowanie obrotów i składu mieszanki, być może trzeba będzie wymienić filtr powietrza i filtr gazu. Na wizytę w warsztacie trzeba zaopatrzyć się w sporą ilość benzyny, bo większość regulacji odbywa się na silniku zasilanym benzyną (analiza spalin) i analiza komputerowa. Niestety tak to jest, jak się ma w samochodzie komputer - w przypadku mojego Tico bez komputera gazownik ustawia takie rzeczy "na słuch" :)

0