Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przylutowanie kabla zasilającego bezpośrednio do płyty główn

no_fake 04 Sty 2009 01:04 1830 6
  • #1 04 Sty 2009 01:04
    no_fake
    Poziom 9  

Witam. Problem z którym się do Was zwracam wygląda następująco. Otóż chciałbym podłączyć kabel zasilający bezpośrednio do płyty głównej laptopa. Gniazdo od zasilacza zostało odlutowane. Laptop jest już dosyć leciwy i używany raczej jako komputer stacjonarny, dlatego kawałek wystającego kabla bezpośrednio z obudowy komputera nie powinien zupełnie przeszkadzać. Nie chcę bawić się w przylutowywanie kolejnego gniazda, jako że byłoby to już któreś z kolei, a żeby dotrzeć do gniazda musiałem rozbierać komputer na części pierwsze, prawie. Dlatego prosiłbym bardzo o wytłumaczenie w jaki sposób mogę poprawnie podłączyć zasilanie do komputera (dwa kabelki). Głównie obawiam się tu pomylenia plusa z minusem, a wtedy, jak sądzę, cały interes poszedłby z dymem.

- Zasilacz używany do tej pory:
    INPUT : 100-240V , 50-60Hz
    OUTPUT : 19 V - 4,74 A
    - wtyczka ta zwykła, bez uziemienia, z dwoma okrągłymi bolcami

Jako że jestem kompletny laik w tych sprawach prosiłbym o dosyć łopatologiczne wytłumaczenie jak (posługując się miernikiem) mogę doprowadzić zasilanie do laptopa bez obawy, że mógłbym coś spalić ;)

Pozdrawiam

0 6
  • Megger
  • #2 04 Sty 2009 01:16
    Venom007
    Poziom 27  

Cześć,
    Podrzuć zdjęcie w miejscu gdzie powinno być gniazdko, tak będzie najbezpieczniej.
    Pozdrawiam

0
  • Megger
  • #3 04 Sty 2009 02:46
    no_fake
    Poziom 9  

Dodam, że wcześniej jeden z kumatych osób lutował już kabel zasilający do płyty bezpośrednio, a to są zdjęcia tuż po późniejszym oderwaniu się tegoż kabla. Komputer działał, nie wiem jednak, jak dokładnie te dwa kabelki były połączone. Kabel oderwał się (z lekką pomocą, z tego co wiem) przy odłączonym zasilaczu, właściwie to wyjętej płycie głównej, także żadnego spięcia w tym momencie być nie mogło.

Przylutowanie kabla zasilającego bezpośrednio do płyty główn Przylutowanie kabla zasilającego bezpośrednio do płyty główn

Edit:
    I przepraszam za rozmiar zdjęć, dłużej będą się ładować. Wrzuciłem je prosto z aparatu, a właściwie mogłem obrobić i przyciąć do istotnego obszaru płyty.

Pozdrawiam.

Proszę przeczytać i natychmiast zastosować...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.
    Następne naruszenie tego punktu to automatyczne skazanie się na uzyskanie ostrzeżenia....
    [K!lleR]

0
  • #4 04 Sty 2009 03:42
    ryhu9
    Poziom 13  

w tym miejscu gdzie narysowales 1 masz mase (GND) a 2 to vcc czyli + zasilania

Dodano po 2 [minuty]:

I przepraszam za pisownie :P .

0
  • #5 04 Sty 2009 13:11
    no_fake
    Poziom 9  

Ok, czyli jak to się ma do kabli od zasilacza? Który-gdzie? :P Niebieski i brązowy wychodzą, ale nie wiem czy należy sugerowac się kolorami...

0
  • #6 04 Sty 2009 16:57
    tyriel
    Poziom 12  

nie sugeruj sie kolorami sprawdz co odpowiada za co w zasilaczu miernikiem zanim sie wezmiesz za lutowanie .

0
  • #7 04 Sty 2009 20:16
    ryhu9
    Poziom 13  

Napisz czy udalo ci sie rozwiazac zagadke z kablami.

0