Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vito - elektryka, licznik włącza się i wyłącza.

04 Sty 2009 01:05 2988 7
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich! Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem tego wehikułu 2.2 cdi 2001 rok. Mam problem z instalacją elektryczną. Jak samochód jest zimny kontrolki a właściwie cały licznik, włącza się i wyłącza w cyklach co 5 s, zaś jak jest ciepły wszystko ustaje. Poza tym jak go wyłączam i wyjmuje kluczyk zapala się podświetlanie na wyświetlaczu kilometrów. Czasami gaśnie samo po kilku minutach a czasami świeci przez całą noc. Może ktoś wie jak mi pomóc. Nie będę ukrywał, że mechanik rozłożył ręce, bo komp nie wykrywa błędów. Może problem mało szkodliwy, ale wkurza.
  • Sklep HeluKabel
  • Spec od Mercedesów
    Mnie to wygląda na "licznik do wymiany"
    Chyba że ktoś zajmujący się naprawą elektronicznych liczników coś na to poradzi.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 16  
    Sprawdź kostki i obejrzyj kabelki, ostatnio jak robiłem mesia jakiś wynalazca zdewastował polowę wiązki i też działy się cyrki, bo zasilanie do licznika zamykalo się przez jakiś inny obwód.
  • Poziom 2  
    Dziś wsłuchałem się dokładnie i w momencie gaśnięcia kontrolek jest taki dźwięk jak gdyby jakiś stycznik w okolicach nawiewów górnych się zawieszał (brzęczy jak na zwarciu)
    I jeszcze jedno jak jest zimny po przekręceniu stacyjki włącza się jakiś wentylator (choć może być to coś innego co brzmi podobnie) gdy jest ciepły to tego dźwięku nie ma.
  • Poziom 24  
    Mam ten sam problem i tez nie udało mi się znaleść rozwiązania, problem napewno leży w liczniku, bo wystarczy że wezmę go do domu, chwilę sie zagrzeje i działa prawidłowo do momentu aż nie ostygnie.

Wszystkie luty poprawione i bez zmian...
  • Poziom 18  
    RADOSŁAW napisał:
    A mi te objawy pachną uszkodzoną motką HC08AZ60.

Rozwiązanie tego problemu już zostało podane. To niestety standardowa usterka liczników w MB Vito.