Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór telewizora LCD

Tasiorsz 04 Jan 2009 01:30 8905 28
    Tasiorsz
    Level 12  
    Witam
    Mam dylemat przy wyborze telewizora LCD.
    Biorę pod uwagę Sharp LC37DH65E, Sharp LC37XL8E, Samsunga 37A656, Samsunga 40A656, LG 37LG7000
    1) Jaka marka (Sharp, Samsung, LG)
    2) Czy warto inwestować w DVB-T
    3) Czy warto inwestować w 100Hz
    Cena i parametry czyli to co biorę po uwagę (Full HD, 100Hz, DVB-T) przemawiają za LG 37LG7000 (cena około 3000 zł)
    Jeżeli chodzi o markę (renoma) przemawia za Sharpem a rezygnując ze 100Hz wybór pada na Sharpa LC37DH65E
    ,czy warto dopłacać 600 zł za to by mieć 100Hz
    Samsunga 37A656 posiada 100Hz, Full HD ale nie ma DVB-T i jest w cenie LG 37LG7000 i o jakieś 400zł droższy od
    Sharp LC37DH65E który ma Full HD, DVB-T ale nie posiada 100Hz
    No i ostatni z branych pod uwagę telewizorów to Samsunga 40A656 posiada wszystko co trzeba jest 40 calowy co nie
    koniecznie jest wymagane ale jest najdroższy (droższy od Sharp LC37XL8E około 200 zł).

Proszę o opinie dotyczące tych telewizorów. Czy wybrać Sharpa LC37DH65E czy może dopłacić i wybrać Sharpa LC37XL8E
    Czy może nie patrzeć na markę i wybrać LG 37LG7000 który posiada wszystko co trzeba i jest w dobrzej cenie albo może
    wybrać popularnego Samsunga 37A656 bez DVB-T.

Jeżeli któryś z szanownych forumowiczów ma inną propozycję dotyczą telewizora LCD 37 cali w ostateczności 40 cali
    która by konkurowała z wyżej wymienionymi modelami (firmą, parametrami, ceną) bardzo proszę o propozycję. Z góry dziękuję
    za wszystkie sugestię, propozycję i odpowiedzi.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    any56
    Level 39  
    Przez ponad pół roku obstawałem za telewizorem LCD. Po przeczytaniu rankingów i innych ciekawostek zdecydowałem się jednak na plazmę 42 cale PANASONIC full HD.
    I nie żałuję, chociaż nie ma DVB-T.
    Obraz żyleta...
    Tasiorsz
    Level 12  
    Nie wiem czy plazma 37 cali będzie dobrym rozwiązaniem i czy cena będzie konkurowała z telewizorem LCD. Dziękuję za sugestię.
    siwek18
    Level 11  
    Ja bym polecał telewizor LG są to dobre telewizory produkowane w Polsce, są w przestępnej cenie i mają bardzo dobre matryce.A co do przekontnej to 42 już nie opłaca się inwestować w mniejsze.
    AxelNext
    Level 38  
    Polecam Plazma PANASONIC TH-37PV80 lub TH-37PY8.
    Nie są to Full HD, ale mają podwójne skanowanie 100 Hz i napewno lepszy obraz od LCD.

Jeśli jednak chcesz LCD z Full HD to szukaj SONY z DVB-T MPEG4.
    mariuszp19
    Level 34  
    Tasiorsz wrote:
    Nie wiem czy plazma 37 cali będzie dobrym rozwiązaniem i czy cena będzie konkurowała z telewizorem LCD. Dziękuję za sugestię.

Cenowo, to myślę, że różnice nie są wielkie. Jeśli chodzi o jakość obrazu (a głównie o to chodzi w TV) to jest przepaść na korzyść plazmy oczywiście. Polecam artykuł http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/HD_c..._cale._Poradnik_dla_kupujacych_HDTV-1172.html i wizytę w dobrym sklepie RTV.

Pozdrawiam
    Tasiorsz
    Level 12  
    To teraz już nic nie wiem
    mariuszp19
    Level 34  
    Jeśli chodzi o jakość obrazu, to na prawdę nie ma co porównywać. A cena? Te plazmy, które poleca axelakis, można kupić w granicach 2000zł, więc dużo mniej, niż ten LG, który proponujesz. Za trochę ponad 3000zł kupisz już plazmę FULL HD 42 cale Panasonica. Co tu się zastanawiać?
    http://www.ceneo.pl/1454841

Pozdrawiam
    darotede
    Level 1  
    Cześć
    czy ktoś mógłby mi doradzić czy telewizor sony Sony KDL-32U4000 jest wart uwagi. znalazłem go za 1600zł. Z tego co zauważyłem ma tuner mpeg-2 (czy to jest potrzebne)
    Prosze o pomoc:)
    figo7
    Level 1  
    witam.
    szukam tv do
    - sygnał z kablówki(w przyszłośći pewnie cyfrowy sygnał ale narazie nie zamierzam kupować jakieś cyfry itd...)
    - sporo grania na PS2
    - filmy na DVD sporadycznie
    - cena hmm. jak najmniej

całe życie miałem SONY i moze dalej brnąc w tą markę ?
    http://mixmedia.pl/Telewizor_LCD_Sony_KDL26L4000_p122321420.html
    http://mixmedia.pl/Telewizor_LCD_Sony_KDL26V4000_p122321423.html
    http://mixmedia.pl/Telewizor_LCD_Sony_KDL26U4000_p122321421.html
    http://mixmedia.pl/Telewizor_LCD_Sony_KDL26S4000_p122321422.html
    http://mixmedia.pl/Telewizor_LCD_Sony_KDL32V4000_p122321433.html

słyszałem że również SHARPY są godne polecenia ?
    http://mixmedia.pl/Telewizor_LCD_Sharp_LC32D65E_p12168.html

tv ma mieć 26 góra 32 cale, jestem w tym temacie zupełnym laikiem wieć prosze o rzetelną , nie szydzącą odpowiedz :)
    prosze o porady Expertów ,z góry dzięki .
    milanogirl
    Level 13  
    Nie wiem czy opłaca się kupować Full HD do sygnału z kablówki, gdybyś zdecydował się na HD Ready to może SharpLC-32D44E-BK ? Sony w porównaniu z Sharpem Sony (przy podobnych parametrach) może być zwyczajnie droższy.
    jaja ture
    Level 15  
    milanogirl wrote:
    Nie wiem czy opłaca się kupować Full HD do sygnału z kablówki,

Absolutnie się nie opłaca i nie tylko do kablówki.
    Shadow85
    Level 2  
    Witam wszystkich potrzebuje informacji chce kupić telewizor full hd tylko nie wiem czy LCD czy Plazme cena jaką chce przeznaczyć to max 4000zł jeżeli chodzi o to do czego chce wykorzystywać Tv to gry na ps3, filmy zarówno z cyfrowej telewizji jak i dvd, zamierzam podłączyć lapa pod tele :) wszystkim z góry dziekuje za pomoc
    doom3r
    Level 11  
    Poszukaj dobrego LCD 42" z technologią 100/120Hz, oczywiście FullHD. Bardzo ciekawe do grania są nowe Soniaki serii Z z 200Hz, ale to już nieco więcej funduszy wymaga (niestety). Do zwykłej kablówki najciekawsze są plazmy.
    Messey
    Level 10  
    Witam.

Także i ja noszę się przy okazji remontu z zakupem nowego telewizora. Póki co byłem w sklepie i przypadł mi do gustu pod względem obrazu jak i ceny Samsung LE40A656 za 3299 zł w EuroRTVAgd (to raczej maksymalna kwota jaką chciałbym wydać, chyba że naprawdę warto dołożyć do jakiegoś konkretnego modelu...). Co do przekątnej, to najodpowiedniejszy wydajy mi się właśnie 40 cali.
    Problem w tym, że poczytałem sporo tematów jak i odnośników do testów i namieszało mi to wszystko w głowie - teraz już kompletnie nie wiem co kupić... Nie wiem nawet czy LCD czy Plazmę (tutaj przeraża mnie ich prądożerność), no i czy Full HD jest mi potrzebny czy też HD Ready wystarczy...
    Prosiłbym w związku z tym osoby bardziej zorientowane odemnie o doradzenie mi co i ewentualnie jaki konkretnie model powinienem wybrać. Telewizor w głównej mierze będzie przeznaczony do oglądania kablówki, w przyszłości możliwe że jakiejś cyfrowej telewizji. Czasami napewno odpalone zostanie PS3, być może jakiś film na DVD. I to by chyba było na tyle. Z góry dziękuje za porady.

EDIT
    A zastanawiając się nad LCD czy Plazmą wogóle można zwariować czytając TAKIE artykuły.
    mpiwo
    Level 14  
    Pod względem żywotności lepszy LCD.
    brofran
    Level 39  
    100 000 to na papierze tylko jest. Ten model produkowany jest dopiero okolo 1 roku . Kiedy on zatem przepracowal te 100 tys ? ( rok ma ok.10 tys ). Ta żywotność jest jedynie p r z e w i d y w a n a .
    AxelNext
    Level 38  
    Idąc twoim tokiem myślenia to wszystkie TV mają podany czas pracy matrycy tylko na papierze bo nawet 60 tyś. godzin to jest nieprzerwana praca TV przez prawie 7 lat. Więc wszystkie TV mają przewidywany czas pracy.
    doom3r
    Level 11  
    Jak wygląda owo skanowanie 100Hz na plazmie? I jak to się sprawdza w grach na konsoli (PS3/X360)?
    milanogirl
    Level 13  
    Messey wrote:

A zastanawiając się nad LCD czy Plazmą wogóle można zwariować czytając TAKIE artykuły.

Spokojnie, IDG ma to do siebie, że lubi robić sensację ;P. Powinieneś się raczej kierować zdrowym rozsądkiem i sprawdzonymi danymi, a nie takim gdybaniem ;). Myślę, że HD Ready spokojnie wystarczy, ale to już Twój wybór. Jeśli chcesz do niego podłączyć PS 3 to może jakiś LCD Sony? W proponowanej przez Ciebie cenie mieści się 40 calowy Sony KDL 40W4000. Ten jest już Full HD. Pozdrawiam
    Messey
    Level 10  
    Ok - póki co zrobiłem jeden mały kroczek przybliżający mnie do zakupu telewizora - wybrałem LCD. Fakt, że trochę się zastanawiałem nad tymi kątami z których można oglądać TV (będzie wchodziła opcja oglądania z 2 różnych miejsc w 2 przeciwległych częściach pokoju), ale jako że i tak będzie wisiał na ścianie to się zakupi poprostu ten sprzęt do wieszania z możliwością przesuwania na nim TV. Na Allegro jest już za 250 zł, czyli taniej niż zwykły w niejednym sklepie. A tak na marginesie - myślicie że TAKI wystarczy?

Co do samego TV to nadal gryzę się z wyborem Full HD czy HD Ready - nie wiem czy ta druga opcja wystarczy...
    Jeśli chodzi o Full HD to na starcie został wytypowany SAMSUNG 40A656, ale on strasznie prądożerny jest (240 W)... Właznie ze względu na to zastanawiam się nad dołożeniem pieniędzy i zakupem SONY 40E4000, który ciągnie "jedynie" 176 W i ma naprawdę świetny designe. No i dostosowany jest już do MPEG 4. Tylko czym on się różnie od TEGO - chyba jedynie wyglądem? Wchodzi jeszcze ostatnia opcja - czyli Full HD po niminalnych kosztach - jak np. SAMSUNG 40A551 z przystępnym poborem prądu 200W czy też SONY 40L4000 ze swoimi 175W. Tylko czy coś za taką cenę nadaje się do użytku?
    Druga opcja, czyli HD Ready - zostały wytypowane np. LG 42LG3000 (tylko znowu te 230W), SAMSUNG 40A454 czy też SAMSUNG 40A330.
    To by było na tyle - więc jeśli ktoś jeszcze zaechciałby mi pomóc to pierwsze pytanie co wybrać - Full HD czy też HD Ready, a drugie pytanie co z wymienionych jest godne uwagi (lub też co z nie wymienionych..).
    Pablooo88
    Level 10  
    Ja mam Sony KDL-32E4050 i póki co naprawde nie narzekam. Design jest naprawdę ponadczasowy, obraz jest bardzo dobry zarówno ze zwykłej kablówki jak i z cyfrowego źródła. A jeżeli włączę XBOXA 360 to już bajka;) Ja jestem naprawdę zadowolony i mogę z czystym sumieniem polecić Ci ten tv. O reszcie się niestety nie mogę wypowiedzieć.

A i co do tego uchwytu, to nie wiem, czy jak go przechylisz w którąś stronę to czy nie będzie TV zachaczał o ścianę w tej części bliżej ściany? Lepiej to sprawdź żeby potem nie mieć problemów potem.
    Messey
    Level 10  
    Może ktoś jeszcze doradzi odnośnie powyższego postu?
    milanogirl
    Level 13  
    Heh...moim zdaniem nie ma większego sensu szarpać się na dobry Full HD przy sygnale z kablówki, ale to już wiesz ;)
    Jeśli mocno stawiasz na Sony, to możesz skorzystać z opcji, którą udostępnili na swojej stronie - wybierasz parametry, serię itd. a oni podsyłają Ci swoje propozycje. Bardziej istotnych różnic między Telewizor SONY KDL-40E4000 a Sony KDL-40W4000 póki co nie dostrzegam. Kwestia serii, wyglądu i wielkości, choć mogłam czegoś nie zauważyć.
    c.k.
    Level 15  
    Mam sony seri S, jestem z niego bardzo zadowolony.
    pawcio1979
    Level 16  
    Sony z seri 4000 40" jedynie "w" ma gniazdo USB ;)