Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silniki asynchroniczne o mocy 5,5 kW

30 Mar 2004 10:30 1989 6
  • Poziom 1  
    potrzebuje jakieś schematy podłączenia i zabezpieczenia :!:
  • Poziom 11  
    Napisz jeszcze do czego ten silnik ma sluzyc i z czego bedzie zasilany to powiem Ci jak go podlaczyc( trójkąt czy gwiazda, czy moze nalezaloby zastosowac przełącznik trójkąt-gwiazda), a zabezpieczenie silnikowe powinno byc dobrane tak aby prad ustawiony na nim stanowil 1,1In, In-wartość prądu znamionowego odczytana z tabliczki znamionowej.
  • Poziom 14  
    Trzeba też pamiętać o dpowiedniej ch-ce zabezpieczeń - chodzi o krotność prądu rozruchowego, tak więc wszystko zależy od tego gdzie te silniki pracują (w zasadzie powinny wystarczyć zwykłe S-ki B lub C)
  • Poziom 20  
    Tobie chodzi o schemat jak to ma wyglądać, czy jak się wylicza zabezpieczenie. Czy ma ma być silnik włączany za pomocą sterowania, czy pakieciaka, włączany jet bezpośrednio czy gwiazda/ trójkąt. Acha, ważne silni jest klatkowy zwarty czy pierścieniowy.
  • Poziom 10  
    Nie wiedziałem gdzie to pytanie dać więc umieściłem tutaj.
    Sprawa dotyczy silnika klatkowego a konkretnie rozruchu y/d
    pytanie jest takie dlaczego po włączeniu uzwojen silnika w trójkąt silnik traci obroty, w porównaniu z gwiazdą. Jestem laikiem ale myślałem że silnik potrafię właczyć prawidłowo. Pytanie drugie jak wyznaczyć początki uzwojeń stojana (ja za początki przyjąłem stare połączenie gdyż był ten silnik był zasilany ze strego przełącznika i zapewniony przez własciciela że wszystko w nim działało. I teraz pytanie 3 czy możliwe jest że utrata prędkości wynika z błędnego oszacowanie końca z początkami uzwojenia.
  • Poziom 10  
    tymi linkami mi nie pomogłeś więc zakładam nowy temat - ale dzięki za dobre chęci