Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kuchenka amica stara 80cm, wytarte pokretla piekarnika

bazik123 04 Jan 2009 11:39 54926 3
    bazik123
    Level 1  
    mam (bardzo) starą kuchenkę Amica, nie wiem jak sprawdzić model:

od jakiegoś czasu nie używam piekarnika bo nie widać nic na pokrętłach - nie mam pojęcia jaką temperaturę ustawiam, ani jaki tryb pracy piekarnika (od dołu/od góry/z obu stron/etc).

czy ktoś ma może ten model (albo inny który miał takie same pokrętła i mógłby mi pokazać zdjęcie?

dziękuję
    valler
    Level 13  
    Witaj.
    Mam kuchenkę prawie identyczną z Twoją. Moja ma w piekarniku grzałkę górną, grzałkę dolną i termoobieg.

Pokrętła dostaniesz bez problemu w sklepach z częściami AGD. Trzeba zwrócić uwagę na ścięcie w pokrętle, bo są obe wykonywane w różnych miejscach. Dodatkowo w pokrętle temperatury trzeba sprawdzić w którą stronę przyrasta temperatura, bo widziałem wersje lewo i prawo - skrętne.
    Przesyłam fotki pokręteł
    wronek19
    Level 14  
    "Mam kuchenkę prawie identyczną z Twoją" - prawie robi wielką różnicę ponieważ Ty masz kuchnie "600" czyli szerokość jej wynosi 60cm a kuchnia niżej to kuchnia "500" czyli 50cm. Różnią się też pokrętłami (kształtem).
    Typ kuchni znajdziesz na prawym boku lub na osłonie z tyłu.
    Będzie on potrzebny aby w sklepie ustalić jakie funkcje były na nim. Weź ze sobą też oba pokrętła aby można było sprawdzić czy otwór, do osadzenia na trzpieniu przełącznika w tej samej pozycji jest dokładnie tak samo wykonany, piktogramy mogą być przestawione o 180 stopni.
    PurkusKuchatek
    Level 10  
    wronek19 wrote:

Typ kuchni znajdziesz na prawym boku lub na osłonie z tyłu.

Albo, po wyciągnięciu szuflady, na dolnej 'belce', na naklejce.

Quote:
    Będzie on potrzebny aby w sklepie ustalić jakie funkcje były na nim. Weź ze sobą też oba pokrętła aby można było sprawdzić czy otwór, do osadzenia na trzpieniu przełącznika w tej samej pozycji jest dokładnie tak samo wykonany, piktogramy mogą być przestawione o 180 stopni.

Albo po prostu wpisz typ na stronie Amica i zamów.