Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon wewn. - dzwonek działa przy podniesionej słuchawce

leon06 04 Sty 2009 13:21 2083 12
  • #1 04 Sty 2009 13:21
    leon06
    Poziom 9  

witam mam problem z unifonem wewnętrznym gdy słuchawka jest odłożona i nacisnę guzik dzwonka na zewnątrz to nie słychać nic a gdy podniosę słuchawke to dzwonek działa przosze o pomoc

0 12
  • #2 04 Sty 2009 13:46
    edekk
    Poziom 26  

Wymieniałeś unifon czy to się stało na działającym ???Bo jeżeli wymieniałeś na nowy to prawdopodobnie pomyliłeś sygnał słuchawki z sygnałem dzwonka.

0
  • #3 04 Sty 2009 16:26
    leon06
    Poziom 9  

Instalacja jest nowa. Unifon wew. jest innej firm jakiejś zachodniej a zew. jest polski cyfral. Cy może być tak że jedno z drugim nie współgrać?

Dodano po 30 [minuty]:

wszystko jest podłączone według schematu producenta

0
  • #4 05 Sty 2009 07:43
    jaro41
    Poziom 25  

:cry: Oj Leon, to jak wróżenie z fusów. Podałbyś jakieś konkretniejsze dane, może jakieś zdjęcia zrobił? Czy to jest w wielorodzinnym i tylko u Ciebie jest źle, czy w jednorodzinnym? Musisz opisać to dokładniej.
    Pozdro

0
  • #5 05 Sty 2009 11:28
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

W typowych unifonach (instalacjach domofonowych) 4, 5 lub 6 żyłowych taki przypadek, o którym piszesz, to ewidentna zamiana żył słuchawkowej z wywołaniową.
    Wkładka słuchawkowa (czasem głośniczek) w unifonie spełnia podwójna rolę. W stanie czuwania, przełącznik widełkowy kieruje sygnał wywołania do wspomnianej wkładki. Z chwila podniesienia unifonu, odwód ten zostanie rozłączony i słuchawka po tym fakcie będzie podłączona (przez ten sam przełącznik widełkowy) do odbioru rozmowy.

0
  • #6 11 Sty 2009 20:38
    embros
    Poziom 24  

Witam!
    Jeśli na zewnątrz jest elektronika Cyfrala to bedzie działać tylko z unifonem Cyfrala. Zobacz w kasecie na zewnątrz jaka jest płytka
    pozdrawiam
    Piotrek

0
  • #7 14 Sty 2009 18:37
    leon06
    Poziom 9  

to jest cyfral na zewnątrz i mówisz że nie będzie to działać z innym unifonem?

0
  • Pomocny post
    #8 15 Sty 2009 19:16
    embros
    Poziom 24  

Witam!
    Jeśli na zewnątrz w panelu jest płytka elektroniki Cyfrala to będzie działać tylko z unifonem Cyfrala. Musisz dostać się do płytki. Będzie tam na druku TD i numer. Podaj to powiem z czym będzie współpracować.
    pozdrawiam
    Piotrek

0
  • #10 16 Sty 2009 21:07
    leon06
    Poziom 9  

to jest schemat unifonu cyfral c-1

Dodano po 8 [minuty]:

sorry ale nie moge załadować tej foty ale można te schematy znaleść na http://www.cyfral.pl/cyfral/Zip/InstrTD-6(SMD).pdf

Dodano po 10 [minuty]:

Ja do podłączenia użyłem rys.5 z tym że GND czyli minus podłączyłem pod 1 a plus pod 2 i jest prawie wszystko dobrze z tym ze po odłożeniu słuchawki nie słychać dzwonka a gdy jest podniesiona słuchawka dzwonek słychać próbowałem różnych podłączeń ale nic z tego chyba że jest potrzebna jeszcze jedna żyła ale ja już nie wiem więc proszę o szybką pomoc a nie bierzcie pod uwagę zapadki do zamka bo jej niema i nie będzie bo to jest w domu jedno rodzinnym. Z góry dziękuje.

0
  • #11 16 Sty 2009 21:33
    embros
    Poziom 24  

Witam!
    Firma Cyfral nie produkuje unifonów C1. Najprawdopodobnie jest to centrala domofonowa z jednym przyciskiem. Do współpracy z centralą potrzebny jest unifon Cyfrala 2-wu przewodowy, ewentualnie unifon Urmet przystosowany do współpracy z Cyfralem.
    pozdrawiam
    Piotrek

0
  • #12 17 Sty 2009 09:15
    leon06
    Poziom 9  

na schemacie pisało c1 a w innym miejscu cyfral centrala1 a ten drugi to umret miwi i nie wiem jak to zrobić żeby to wszystko grało

0
  • Pomocny post
    #13 18 Sty 2009 12:56
    embros
    Poziom 24  

Witam!
    Ten Urmet ze zdjęcia nie bądzie działał. System Cyfrala jest po 2-wu przewodach. Musisz kupić albo unifon Cyfrala lub Urmeta przystosowanego do systemy Cyfrala.
    pozdrawiam
    Piotrek

0