Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon wewn. - dzwonek działa przy podniesionej słuchawce

04 Sty 2009 13:21 2125 12
 • Poziom 9  
  witam mam problem z unifonem wewnętrznym gdy słuchawka jest odłożona i nacisnę guzik dzwonka na zewnątrz to nie słychać nic a gdy podniosę słuchawke to dzwonek działa przosze o pomoc
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 26  
  Wymieniałeś unifon czy to się stało na działającym ???Bo jeżeli wymieniałeś na nowy to prawdopodobnie pomyliłeś sygnał słuchawki z sygnałem dzwonka.
 • Poziom 9  
  Instalacja jest nowa. Unifon wew. jest innej firm jakiejś zachodniej a zew. jest polski cyfral. Cy może być tak że jedno z drugim nie współgrać?

  Dodano po 30 [minuty]:

  wszystko jest podłączone według schematu producenta
 • Poziom 25  
  :cry: Oj Leon, to jak wróżenie z fusów. Podałbyś jakieś konkretniejsze dane, może jakieś zdjęcia zrobił? Czy to jest w wielorodzinnym i tylko u Ciebie jest źle, czy w jednorodzinnym? Musisz opisać to dokładniej.
  Pozdro
 • Pomocny dla użytkowników
  W typowych unifonach (instalacjach domofonowych) 4, 5 lub 6 żyłowych taki przypadek, o którym piszesz, to ewidentna zamiana żył słuchawkowej z wywołaniową.
  Wkładka słuchawkowa (czasem głośniczek) w unifonie spełnia podwójna rolę. W stanie czuwania, przełącznik widełkowy kieruje sygnał wywołania do wspomnianej wkładki. Z chwila podniesienia unifonu, odwód ten zostanie rozłączony i słuchawka po tym fakcie będzie podłączona (przez ten sam przełącznik widełkowy) do odbioru rozmowy.
 • Poziom 24  
  Witam!
  Jeśli na zewnątrz jest elektronika Cyfrala to bedzie działać tylko z unifonem Cyfrala. Zobacz w kasecie na zewnątrz jaka jest płytka
  pozdrawiam
  Piotrek
 • Poziom 9  
  to jest cyfral na zewnątrz i mówisz że nie będzie to działać z innym unifonem?
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  Witam!
  Jeśli na zewnątrz w panelu jest płytka elektroniki Cyfrala to będzie działać tylko z unifonem Cyfrala. Musisz dostać się do płytki. Będzie tam na druku TD i numer. Podaj to powiem z czym będzie współpracować.
  pozdrawiam
  Piotrek
 • Poziom 9  
  to jest schemat unifonu cyfral c-1

  Dodano po 8 [minuty]:

  sorry ale nie moge załadować tej foty ale można te schematy znaleść na http://www.cyfral.pl/cyfral/Zip/InstrTD-6(SMD).pdf

  Dodano po 10 [minuty]:

  Ja do podłączenia użyłem rys.5 z tym że GND czyli minus podłączyłem pod 1 a plus pod 2 i jest prawie wszystko dobrze z tym ze po odłożeniu słuchawki nie słychać dzwonka a gdy jest podniesiona słuchawka dzwonek słychać próbowałem różnych podłączeń ale nic z tego chyba że jest potrzebna jeszcze jedna żyła ale ja już nie wiem więc proszę o szybką pomoc a nie bierzcie pod uwagę zapadki do zamka bo jej niema i nie będzie bo to jest w domu jedno rodzinnym. Z góry dziękuje.
 • Poziom 24  
  Witam!
  Firma Cyfral nie produkuje unifonów C1. Najprawdopodobnie jest to centrala domofonowa z jednym przyciskiem. Do współpracy z centralą potrzebny jest unifon Cyfrala 2-wu przewodowy, ewentualnie unifon Urmet przystosowany do współpracy z Cyfralem.
  pozdrawiam
  Piotrek
 • Poziom 9  
  na schemacie pisało c1 a w innym miejscu cyfral centrala1 a ten drugi to umret miwi i nie wiem jak to zrobić żeby to wszystko grało
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  Witam!
  Ten Urmet ze zdjęcia nie bądzie działał. System Cyfrala jest po 2-wu przewodach. Musisz kupić albo unifon Cyfrala lub Urmeta przystosowanego do systemy Cyfrala.
  pozdrawiam
  Piotrek