Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera Panasonic NV-GS37 przewija w trybie nagrywania i odtw

Łukasz K 04 Jan 2009 13:23 1523 2
 • #1
  Łukasz K
  Level 17  
  Witam wszystkich w Nowym Roku.
  Mam kamere Panasonic NV-GS37. Kamera zarówno w trybie nagrywania jak i odtarzania przewija. Na LCD widać że tryb nagrywania się uruchomił ale kasetka pędzi a przy odtwarzaniu kamera przewija na podglądzie. Już na samym początku podczas ładowania kasetki kamera bardzo szybko kręci prawym talerzykiem że aż kasetka terkocze. Czytałem że może być uszkodzony hallotron lub zasilacz. Ja stawiam na tę optymistyczniejszą wersją że to jednak hallotron. Powiedzcie czy to co jest na zdjęciu poniżej to jest właśnie hallotron i jeśli tak to jak go sprawdzić czy jest sprawny? Ten element jest od środka taki ciemno zielonkawy. Bardzo proszę o opinie w tej sprawie i pomoc ponieważ wcześniej nidy nie rozbierałem capstana i nie miałem nigdy takiej usterki.

  Kamera Panasonic NV-GS37 przewija w trybie nagrywania i odtw
 • #2
  Łukasz K
  Level 17  
  Witam ponownie.
  Dzisiaj wylutowałem powyższy hallotron. Tak jak pisaliście w innych postach jest porysowany. Podstawiłem na próbę sprawny hallotron z kamery Panasonic NV-GS10 (ma miejsce na śrubkę odwrotnie) ale bez rezulatatu. Wydaje mi się że skoro nadal zachowuje się identycznie jak poprzednio to czujniki mają inne wyprowadzenia. Nie ma na nim zadnego oznaczenia. Ten ze zdjęcia to prawdopodobnie też nie jest już oyginalny, Podpowiedzcie mi gdzie można szukać zamiennika takiego hallotronu???? Co można podstawić?
 • #3
  Łukasz K
  Level 17  
  Dostałem drugi capstan motor. Teraz mechanika zachowuje sie normalnie. Ale kamera wywala komunikat żeby zresetowac przyciskiem po około jednej min. Nie ma znaczenia czy nagrywa czy odtwarza czy jest tylko na czuwaniu. Pojawia się komunikat i zaczyna mrugać dioda koło włącznika.
  Jeśli ktoś się spotkał z taką usterką to prosze podpowiedzieć co jest nie tak. Przeczyściłem wszystkie taśmy kontaktem 60. Nie wiem skąd może pochodzić błąd. Porszę o service manuala jeśli ktoś ma.