Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki samochód użytkowy do 20k zł?

Panek 04 Sty 2009 17:26 1610 2
  • #1 04 Sty 2009 17:26
    Panek
    Poziom 9  

Witam
    Proszę forumowiczów o poradę ;) Chodzi o zakup auta na dojazd do miasta (30km), a w weekendy będzie pracować wożąc sprzęt na wesele (gram w zespole), także myślałem o rozwiązaniu bardziej bagażowym, bo z powodzeniem może być tylko 2-os, zaś tradycyjne kombi odpada bo szybko rozwalę pokrycia bagażnika, a ładunek katuje zawieszenie i może powybijać szyby. Jeszcze "uczę się" jeździć, więc nie będzie to samochód na wieki wieków, ale główną rolę grają koszty utrzymania i rozsądne spalanie. Mam 4 koncepcje:
    -Fabia lub inne małe niemieckie + przyczepa, ale tej drugiej chciałbym uniknąć
    -Partner, Berlingo, Doblo, kangoo
    -Subaru Forester jako najlepsze uniwersalne kombi (ale ten serwis :( )
    -duży japoniec Nissan itp...

Górna granica cenowa - 20.000, Priorytety: młody rocznik, bezawaryjność, spalanie.

Dzięki za wszelkie rady odpowiem w miarę możliwości :)

0 2
  • #2 24 Lut 2009 22:13
    gbtronik
    Poziom 11  

Za tą kwotę kupisz kilkuletniego Peugeota Experta (Fiata Scudo, Citroena Jumpy) z silnikiem 2.0 HDi. Auto trwałe, mało pali, w miarę pakowne i osiągi też wystarczają. Miejsca jest o wiele więcej niż w takim np. Berlingo.

0
  • #3 28 Lut 2009 21:12
    Kwiecień
    Poziom 13  

Heh, to samo miałem polecić :) Sam szukałem jakiegoś małego dostawczaka do 20kzł. Chciałem kupić T4 2.5TDI ale za te pieniądze to były tylko stare trupy z kosmicznymi przebiegami. No i trafiłem na Citroen'a Jumpy, poszukałem tu i tam i się okazało że za 11400zł netto kupiłem samochód z 2000r. wersja LONG z silnikiem 2.0 HDI i bardzo bogatym wyposażeniem w nienagannym stanie technicznym.

Samochody te mają bardzo dobrą opinię wśród użytkowników, silniki są bardzo trwałe, jakość wykonania na wysokim poziomie, zawieszenie tanie w serwisowaniu i całkiem wytrzymałe.

Ja zrobiłem nim już 6000km w 2 miesiące i nie dołożyłem nawet złotówki (nie licząc wymiany rozrządu) i nie zapowiada się że cokolwiek będę musiał w nim naprawić :) Nawet olejów i filtrów nie wymieniałem bo samochód był 2000km po przeglądzie.

Spalanie na krótkich odcinkach do 5-10km to około 8.5l, jak jadę gdzieś dalej to spokojnie do 6.5l można zejść w jeździe mieszanej.

0