Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wytłumaczcie jak to działa-Termet UniCo -13 jednof.

glubka75 04 Sty 2009 19:13 1653 0
    glubka75
    Poziom 9  
    Witam wszystkich użytkowników forum i pewnie często tu zaglądajacych serwisantów.Nurtuje mnie jedno zagadnienie,więc myślę że tu znajdę na nie odpowiedź.Ale od początku.
    Do pieca miałem podłączony sterownik euroster2005,po remoncie mieszkania zainstalowałem go w największym ale i najlepiej docieplonym pokoju.Skutkowało to tym,że zanim temperatura doszła do zadanej i odpalił piec to w innych pokojach było juz lodowato!!
    Odłączyłem przeto sterownik i zmostkowałem kabelkiem tak,że teraz grzeje do 5 stopni więcej od nastawionej i potem studzi się 3 minuty z komunikatem L3,i tak w koło...czyli wszystko tak jak w instrukcji.Ale...
    -Tu pytanie:Nieraz podczas zakończenia studzenia (L3) piec się wyłącza całkowicie(na ok 20 min i dla mnie tak było by super,bo jest jednakowo ciepło w całym mieszkaniu) a nieraz chodzi i dwie doby(5 stopni dogrzeje i 3 min ostudzi,5 stopni dogrzeje i 3 min ostudzi i tak w koło Macieju).Dlaczego tak się dzieje,że raz wyłączy całkiem a innym razem grzeje tyle razy ,od czego to zależy???
    Za wszelkie info z góry dziękuję
    (jak chodzi całą dobe bez całkowitego wyłączenia to pali ok 12 m.sześć gazu jak sie wyłącza co jakiś czas to pali ok 8 m.sześć,czyli jest różnica)

Dodano po 1 [godziny] 35 [minuty]:

Nie wiem czy do końca zostałem zrozumiany,Najprościej:
    Raz piec grzeje(dobę,dwie -różnie)w cyklach jakie sa opisane w instrukcji(do 5 st.powyżej temp zadanej na piecu i potem L3 i 3 minutowe wyłączenie pieca,potem znowu zapalenie,5 minut grzania,wyłączenieL3 i 3 minutowe wyłączenie etc,etc(pompka chodzi cały czas).A znowu nieraz dzieje się tak że podgrzeje wodę(5 stopni powyżej,L3 i po tych trzech minutach się wyłączy na ok 20 min(wtedy pompka nie chodzi)
    Pytanie od czego to zależy??Dla mnie lepszą byłaby druga opcja ale nie wiem jak to osiągnąć na stałe :cry: .Czy ktos zna odp??