Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo s60 gaszenie kontrolek.

Dabek852 04 Jan 2009 17:53 5345 3
Texa Poland
 • #1
  Dabek852
  Level 10  
  Witam!
  Posiadam volvo s60 2,0T.Od jakiegoś czasu strasznie zaczął kopcić (na gazie i benzynie), zapaliły mi się także kontrolki od serwisu i emisji spalin.Tą od serwisu zgasiłem, za to nie znalazłem sposobu na zgaszenie kontrolki emisji spalin.Może reset komputera pomoże? Jeśli tak to jak to się robi?
  Z góry dziękuję.
 • Texa Poland
 • #2
  fructon
  Level 33  
  pomoże lokalizacja usterki i prawidłowe skasowanie błedów za pomocą komputera diagnostycznego
 • Texa Poland
 • #3
  kortyleski
  Level 43  
  Reset komputera oczywiście pomoże - albo auto juz nie wstanie... Robi się go za pomoca komputera klasy PC z interfejsem diagnostycznym (np. VADIS)
  Ale ponieważ najprostszy interfejs kosztuje ponad 100 pln taniej wyjdzie rozebrać zegary i wyjąć podświetlanie akurat tej kontrolki (LED zdaje sie),Na wszelki wypadek wyjmij też dwie czerwone - jakby padlo ładowanie albo olej sie skończył.
  Na poważnie - masz sześćdziesiątke i nie stać cie na serwis z komputerem tylko kowalskie metody stosujesz??? Jest to zbyt skomplikowane auto by pomóc poprzez forum... Z tymi samochodami mam do czynienia na codzień...

  Gdybyś jednak poskąpił na serwis to sprawdz czy nie wystrzeliło ci węża z intercoolera - to ta rura co idzie wierzchem po silniku, tylko to mi na myśl przychodzi...
 • #4
  Dabek852
  Level 10  
  Dzięki za porady, pojadę do serwisu.