Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka ciśnienieniowa Bosch Aquatak 115 plus

04 Sty 2009 18:28 4535 5
  • Poziom 31  
    Wiatm

Mam pytanie odnośnie tej myjki

Dokładnie chodzi mi o działanie tak bardzo reklamowanego w folderze automatycznego hamulca pompy.

Czy ktoś posiadający taką myjkę mógłby się wypowiedzieć na ten temat. Chciałbym wiedzieć czy owy hamulec działa bezzwłocznie (tak jak w konkurencyjnym Karcherze) ,czy tez po czasie. Podobno ciśnienie wody dopływowej ma hamować pompę po puszczeniu lancy - co wg reklamy wydłuża żywotność pompy (sprawdzałem w Karcherze i jest dokładnie tak).

Mam już drugą myjkę i wygląda na to, że w zadnej ten hamulec nie działa. Wnioskuję po tym iż czas do zatrzymania silnika jest taki sam popuszczeniu lancy w przypadku zasilania wodą pod ciśnieniem z sieci wodociągowej jak również wprzypadku pobierania wody z wiadra.

proszę o konkretne odpowiedzi, najlaepiej kogoś kto posiada myjkę firmy bosch.
  • HELUPOWER
  • Poziom 17  
    Z tego co wiem pompa jest wyłączana wyłącznikiem ciśnieniowym. Jeżeli puścisz lancę ciśnienie wzrasta i silnik pompy zostaje wyłączony. Mój Karcher tak ma, napewno tak i nic innego bo do niego zaglądałem.
  • HELUPOWER
  • Poziom 9  
    tak właśnie jest, ciśnienie wyłącza silnik pompy
  • Poziom 17  
    Silnik zatrzymuje się po odcięciu zasilania. Przy zamkniętej lancy na wyjściu pompy panuje bardzo wysokie ciśnienie, co powoduje natychmiastowe zatrzymanie silnika.