Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno Renault Megane - na co zwracać uwagę

drowning_man 04 Sty 2009 19:15 6905 7
  • #1 04 Sty 2009 19:15
    drowning_man
    Poziom 15  

Witam,
    mam zamiar niedługo kupić auto. Wybrałem Megane w wersji Hatchback ze względu na wygląd jak i w miarę przyzwoite osiągi. Chciałbym abyście wyrazili swoją opinie na temat tego auta, na co zwracać uwagę przed zakupem, jakie są najczęstsze awarie, jaką wersje silnika wybrać, itp. Chciałbym kupić auto z instalacją gazową, czy to dobry pomysł? Mam do dyspozycji kwotę maksymalnie 8-9tyś zł.

Pozdrawiam,
    drowning_man

0 7
  • #2 04 Sty 2009 23:44
    piotr-87
    Poziom 14  

Jesli chodzi o silnik to ja bym proponowal 2.0 litry 8 zaworowy bo są tez w 16 ale tansze w eksploatacji sa 8 zaworowe a moc takiego 8 zaworowego powinna w zupelnosci starczyc bo karoseria nie jest taka ieżka. Ja mam taka meganke z silnikiem 2.0 8 zaworowy i jestem zadowolony z osiągów. a jesli bys kupowal samochod 16 zaworowy z gazem to zwróc uwage zeby byl zalozony gaz sekwencja bo jesli bedzie zwylky gaz to sa pózniej problemy z gazem, przy 8 zaworowych nie ma takich problemow a jeli sa to mniejsze bo ogolnie 8 zaworowe maja mniejza moc ale za to jest z nimi mniej problemów, a na co jeszcze zwracac uwage to moge powiedziec takie ogolne sprawy, czy z silnika nie cieknie i jesli jest wszystko w pozadku z silnikiem to jak bedziesz jechal na trujce i przy obrotach okolo tysiaca obrotów wcisniesz gaz do konca to nie powinien sie dusic a jesli jest cos nie tak to moze sie dusic i szarpac.

0
  • #3 05 Sty 2009 00:36
    kaczmarj
    Poziom 23  

Po co na gaz. Jeśli kupujesz to szukaj diesla. Silnik 1,9 moc ok 100 KM z turbiną. Spalanie na poziomie 4,5-5L ropy. Długie przebiegi do pierwszego remontu. Silnik bezmała bezobsługowy.
    Gaz to zawsze kłopot. Ja mam już 2 diesle, a kiedyś miałem auto na gazie i nie chcę więcej. Każdy kto ma diesla to samo powie.

0
  • #4 05 Sty 2009 16:08
    majki89
    Poziom 11  

Ja również mam zamiar kupić Renault Megane tylko, że w wersji Coupe. Moje pytania są podobne. Sporo ludzi odradzało mi w ogóle marki Renault a argumenty były takie:

"Nie kupuj Renault, bo części drogie i się psuje", "Nie kupuj, bo blachy słabe i szybko Ci zgnije" no i sam nie wiem co mam o tym myśleć. Czy faktycznie tak jest czy to tylko taka niemądra opinia? No i jeszcze ludzie odradzają Renault bo jest to "francuz".

Proszę o odpowiedzi jak to jest na prawdę z tym Renault a zwłaszcza Renault Megane/Renault Megane Coupe

0
  • #5 05 Sty 2009 19:04
    drowning_man
    Poziom 15  

Witam, przypomnialem sobie, że przieciez mój ojciec ma okresloną ilośc litrów ropy od których może sobie odpisac podatek. Ma gospodarstwo i jesli kupi rope na ciągnik to może odpisac. Wiem, że zawsze miał za mało ropy kupionej i znajomi kupowali na jego nip, więc przestawiam się na diesel'a:-), będę kupowął na jego nip i jezdził za grosze!
    Pozdrawiam,
    drowning_man

P.S. Też słyszałem opinie że Megane szybko rdza bierze i że wydech szybko sie dziurawi, więc dołączam się do pytajnia poprzednika.

0
  • #6 12 Sty 2009 14:30
    drowning_man
    Poziom 15  

Witam ponownie,
    a co powiecie na temat Rover'a 220 TDi w wersji hatchback oczywiście? Ostatnio przeglądałem oferty używanych aut i wpadł mi w oko też Rover.
    Pozdrawiam,
    drowning_man

0
  • #7 12 Sty 2009 16:12
    theOne.zn
    Poziom 10  

Tak jak wyżej napisano. Jeśli zdecydujesz się na silnik na 2 wałkach(99-02) to najważniejszy jest silnik...bo naprawy...to w ASO można usłyszeć "niech pan sobie wstawi 2 silnik...wyjdzie taniej"

0
  • #8 12 Sty 2009 18:07
    drowning_man
    Poziom 15  

To jeszce mi wytłumacz co to znaczy "silnik na dwóch wałkach"? Co z częściami do Rover'ów? Bo wydaje mi się że mniej jest w Polace samochodów tej firmy.

2