Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kupno Renault Megane - na co zwracać uwagę

drowning_man 04 Jan 2009 19:15 8090 7
    drowning_man
    Level 15  

Witam,
    mam zamiar niedługo kupić auto. Wybrałem Megane w wersji Hatchback ze względu na wygląd jak i w miarę przyzwoite osiągi. Chciałbym abyście wyrazili swoją opinie na temat tego auta, na co zwracać uwagę przed zakupem, jakie są najczęstsze awarie, jaką wersje silnika wybrać, itp. Chciałbym kupić auto z instalacją gazową, czy to dobry pomysł? Mam do dyspozycji kwotę maksymalnie 8-9tyś zł.

Pozdrawiam,
    drowning_man
    piotr-87
    Level 14  
    Jesli chodzi o silnik to ja bym proponowal 2.0 litry 8 zaworowy bo są tez w 16 ale tansze w eksploatacji sa 8 zaworowe a moc takiego 8 zaworowego powinna w zupelnosci starczyc bo karoseria nie jest taka ieżka. Ja mam taka meganke z silnikiem 2.0 8 zaworowy i jestem zadowolony z osiągów. a jesli bys kupowal samochod 16 zaworowy z gazem to zwróc uwage zeby byl zalozony gaz sekwencja bo jesli bedzie zwylky gaz to sa pózniej problemy z gazem, przy 8 zaworowych nie ma takich problemow a jeli sa to mniejsze bo ogolnie 8 zaworowe maja mniejza moc ale za to jest z nimi mniej problemów, a na co jeszcze zwracac uwage to moge powiedziec takie ogolne sprawy, czy z silnika nie cieknie i jesli jest wszystko w pozadku z silnikiem to jak bedziesz jechal na trujce i przy obrotach okolo tysiaca obrotów wcisniesz gaz do konca to nie powinien sie dusic a jesli jest cos nie tak to moze sie dusic i szarpac.
    kaczmarj
    Level 23  
    Po co na gaz. Jeśli kupujesz to szukaj diesla. Silnik 1,9 moc ok 100 KM z turbiną. Spalanie na poziomie 4,5-5L ropy. Długie przebiegi do pierwszego remontu. Silnik bezmała bezobsługowy.
    Gaz to zawsze kłopot. Ja mam już 2 diesle, a kiedyś miałem auto na gazie i nie chcę więcej. Każdy kto ma diesla to samo powie.
    majki89
    Level 11  
    Ja również mam zamiar kupić Renault Megane tylko, że w wersji Coupe. Moje pytania są podobne. Sporo ludzi odradzało mi w ogóle marki Renault a argumenty były takie:

"Nie kupuj Renault, bo części drogie i się psuje", "Nie kupuj, bo blachy słabe i szybko Ci zgnije" no i sam nie wiem co mam o tym myśleć. Czy faktycznie tak jest czy to tylko taka niemądra opinia? No i jeszcze ludzie odradzają Renault bo jest to "francuz".

Proszę o odpowiedzi jak to jest na prawdę z tym Renault a zwłaszcza Renault Megane/Renault Megane Coupe
    drowning_man
    Level 15  
    Witam, przypomnialem sobie, że przieciez mój ojciec ma okresloną ilośc litrów ropy od których może sobie odpisac podatek. Ma gospodarstwo i jesli kupi rope na ciągnik to może odpisac. Wiem, że zawsze miał za mało ropy kupionej i znajomi kupowali na jego nip, więc przestawiam się na diesel'a:-), będę kupowął na jego nip i jezdził za grosze!
    Pozdrawiam,
    drowning_man

P.S. Też słyszałem opinie że Megane szybko rdza bierze i że wydech szybko sie dziurawi, więc dołączam się do pytajnia poprzednika.
    drowning_man
    Level 15  

Witam ponownie,
    a co powiecie na temat Rover'a 220 TDi w wersji hatchback oczywiście? Ostatnio przeglądałem oferty używanych aut i wpadł mi w oko też Rover.
    Pozdrawiam,
    drowning_man
    theOne.zn
    Level 11  
    Tak jak wyżej napisano. Jeśli zdecydujesz się na silnik na 2 wałkach(99-02) to najważniejszy jest silnik...bo naprawy...to w ASO można usłyszeć "niech pan sobie wstawi 2 silnik...wyjdzie taniej"
    drowning_man
    Level 15  
    To jeszce mi wytłumacz co to znaczy "silnik na dwóch wałkach"? Co z częściami do Rover'ów? Bo wydaje mi się że mniej jest w Polace samochodów tej firmy.