Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Procesory Core Duo Core 2 Duo Dual Core wydajność?

04 Sty 2009 20:12 6774 5
  • Poziom 14  
    Witam :D

Mam mały problem... :|

Potrzebuje gdzieś znaleźć jakieś jednolite porównanie wydajności trzech procesorów...:

1. Intel Core Duo
    2. Intel Core 2 Duo
    3. Intel Dual Core

Na lekcji UTK (Urządzenia Techniki Komputerowej) wywiązała się dyskusja między klasą a nauczycielem na temat tych procesorów....

A ten zadał nam zadanie aby porównać wydajność tych trzech procesorów.

Szukałem w google ale jak znajdę coś na temat jednego to analogicznie nie mogę znaleźć czegoś o drugim abo jest w ogóle jakiś test na kosmicznych zasadach i w ogóle nie podobny do innych...

Przed świętami wiem że sie posypały dość słabe oceny.... czemu?
    "Bo to nie jest takie porównanie jak chciałem..." - nauczyciel

Nie ma gdzieś jakiejś strony która porównuje procesory w postaci jakiejś tabeli?
    Albo coś podobne....
    Ja coś nie znalazłem...

Chodzi o porównanie na zasadzie tabeli lub wykresu/sów i krótkiego opisu (kilka zdań).
    1 procesor - 1 strona A4....

Bardzo proszę o pomoc...!
    Bo mam cienkie oceny z UTK w tym półroczu a nie chciał bym mieć gorzej....

Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na odp.... :|
  • Poziom 43  
    Tego nauczyciela wysłać na drzewo. Skoro chce testów, niech Wam dostarczy odpowiedni sprzęt do ich wykonania z wyżej wymienionymi procesorami. Przede wszystkim temat nadaje się do działu HydePark.
  • Poziom 34  
    poszukaj testów poszczególnych procesorów a nie testów porównawczych. Najbardziej wartościowe są z programu Sisoftware Sandra (ALU i FPU), poprzepisuj numerki i zrób samodzielnie tabelke porównawczą.
  • Poziom 14  
    tronics napisał:
    http://www.notebookcheck.pl/Test-Core-Duo-vs-Core-2-Duo.2182.0.html
    A jeśli chodzi o Dual Core to jest to Core 2 Duo tylko z obciętym cache i FSB (a w E5200 także wycięto obsługę SSE4.1) więc o wydajności trudno tu mówić w jakimś szerszym zakresie.

Hmm.... na tą stronę nie wpadłem akurat jakoś.... :D
    Ale super.

A co do Dual Core... Było by fajnie poskładać ze 3 zdania na ten temat... Tylko nie bardzo wiem co...
    Bo wątpje żeby wystarczyło nauczycielowi że obcięto FSB i Cache...

Stronkę jakoś poprzerabiam dodam coś od siebie i chyba będzie git - chyba...
  • Poziom 34  
    I co do dual core to jeszcze 45 nm dla E-5200/5300 (niższe modele tego pentiaka to 65 nm) czyli że z tego samego wafla co c2d 7300 są robione