Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gdzie dostać zasilacz ac in 9v 1,5 a?

tomkarlos 04 Sty 2009 20:45 3865 5
  • #1 04 Sty 2009 20:45
    tomkarlos
    Poziom 2  

Witam wszystkich. Jest to moj pierwszy post na forum wiec prosze o wyrozumialosc... Posiadam mixer ale nie mam do niego zasilacza. Z tyłu mixera przy wejsciu na zasilacz pisze "9V - 1,5 A Ac in". Nie moge nigdzie znalezc takiego zasilacza - i dlatego proszę wasz o pomoc. Gdzie dostac taki zasilacz? (najlepiej zeby bylo to allegro badz jakis sklep internetowy) Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam

0 5
  • #2 04 Sty 2009 20:56
    barytek
    Poziom 23  

O ile wiem to na allegro jest wyszukiwarka z której można skorzystać bez płatnie.
    9V to napięcie
    1,5A to maxymalny prąd przez urządzenie.
    Szukaj zasilaczy 9V i o prądzie większym od 1,5A.
    W niektórych aukcjach jest podany prąd w mA. 1A = 1000mA
    Czyli zasilacze o prądzie większym od 1500mA też się nadadzą.
    Ważne jest to abyś zwrócił uwagę na rodzaj wtyczki zasilacza (tej wkładanej do urządzenia) oraz polaryzację napięcia. Czyli czy „+” czy „-” jest na zewnątrz.
    Jeżeli mieszkasz nie Dalego Lublina to pod zamkiem coś na pewno znajdziesz. I w dodatku o wiele taniej niż na allegro.

0
  • #3 05 Sty 2009 14:49
    tomkarlos
    Poziom 2  

barytek napisał:
    O ile wiem to na allegro jest wyszukiwarka z której można skorzystać bez płatnie.

Szukałem... i nie ma takiego zasilacza na allegro, jeśli jest to jedynie stabilizowany (dc) a ja potrzebuje o pradzie zmiennym (ac) :/

barytek napisał:
    Ważne jest to abyś zwrócił uwagę na rodzaj wtyczki zasilacza (tej wkładanej do urządzenia) oraz polaryzację napięcia. Czyli czy „+” czy „-” jest na zewnątrz.

Takie troche glupie pytanie... Jak to sprawdzic? I niestety nie mieszkam blisko Lublina.

0
  • #4 05 Sty 2009 14:57
    barytek
    Poziom 23  

[quote="tomkarlos"]

barytek napisał:

Szukałem... i nie ma takiego zasilacza na allegro, jeśli jest to jedynie stabilizowany (dc) a ja potrzebuje o pradzie zmiennym (ac) :/

barytek napisał:

Tego nie było. Bo to jest zmienne napięcie. W zmiennym nie ma "+" "-".
    Ja mam taki pomysł żeby kupić zasilacz 9V najtańszy aby prąd się zgadzał i wylalić elektronikę. Czyli wykorzystać sam transformator.

Dodano po 4 [minuty]:

Tylko nie może to być zasilacz impulsowy.

0
  • #5 05 Sty 2009 20:07
    tomkarlos
    Poziom 2  

barytek napisał:
    Ja mam taki pomysł żeby kupić zasilacz 9V najtańszy aby prąd się zgadzał i wylalić elektronikę. Czyli wykorzystać sam transformator.

Tylko co wtedy bedzie z natezeniem pradu? I czy to jest wogole bezpieczne...? Nie chce spalic sprzetu:P

0
  • #6 05 Sty 2009 20:13
    barytek
    Poziom 23  

Napięcie powinno być w okolicy 9V pod obciążeniem. Najpierw przed podłączeniem można by było go dla pewności zmierzyć. Wydaje mi się że nic nie powinno się stać temu urządzeniowi jak dostanie napięcie od 6V do 15V.

0
  Szukaj w 5mln produktów