Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka electrolux EWF 10679W wstrzymuje pracę

04 Sty 2009 22:09 3922 3
  • Poziom 10  
    Witam, mam pewien problem z moją pralką (Electrolux EWF 10679W) w czasie prania na programach syntetycznych program wstrzymuje pracę (pauza) nie wskazując żadnego błędu, próby wznowienia programu nie przynoszą żadnego efektu i słyszę tylko jakiś szczęk w środku jakby zawór wody bieżącej próbował się włączyć ale nic się nie dzieje. sprawdzałem na różnych ustawieniach wirowania i czasach prania również w programie prania ręcznego. Program urywa pracę w pierwszej połowie (nawet 1/3) czasu prania. Sprawdzałem również na indywidualnym programie prania wstępnego i wszystko było ok, tylko w którymś momencie pojawił się błąd braku dostawy wody E10 ale po wznowieniu wszystko było ok. Filtr odpływowy jest czysty, a do czasu pojawienia się usterki pralka wydaje się "używać" wszystkich swoich mechanizmów poprawnie.
    Proszę o jakieś wskazówki lub sugestie jak mógłbym usunąć tą usterkę jeśli to oczywiście możliwe we własnym zakresie.
  • Poziom 10  
    a może ktoś ma wiedzę o trybie serwisowym do tej pralki (wiem jak wprowadzić ją w serwis ale dalej się z nią już nie mogę dogadać)? może wtedy coś by się wyjaśniło
  • Admin grupy AGD
    Na szóstej bodajże, pozycji wybieraka otrzymasz ostatni kod błędu (E..). Oczywiście, będąc w trybie serwisowym.
  • Poziom 10  
    pokazał mi E41 (zamknij drzwi) - to musiała być jakaś moja pomyłka jak uruchamiałem tryb serwisowy. Spróbuję jeszcze raz pranko zapodać i jak nie wyzdrowieje to do środeczka zanurkuję może coś więcej znajdę ...:D