Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b4 tdi Stukanie podczas dodawania gazu.

04 Sty 2009 22:25 6247 7
  • Poziom 15  
    Mam już od jakiegoś czasu słyszalne stukanie w przednim zawieszeniu, bardziej z prawej strony. Jest ono słyszalne tylko i włącznie przy dodawaniu gazu, nie ważne czy gwałtownie czy delikatnie, na każdym biegu, na prostej drodze, po puszczeniu gazu cisza. Początkowo byłem przekonany, że to wina jakiegoś elementu zawieszenia ale wyszło chyba na to że nie bo cale zawieszenie zostało wymienione tj, kompletne amortyzatory, drążki z końcówkami, tuleje na wahaczach i stabilizatorze. Czy mam stawiać na przeguby? Zewnętrznych na skręconych kolach nie słychać-mechanik też je wykluczył pozostaje wewnętrzny...czy może coś jeszcze?
  • Poziom 12  
    Witam.
    Może to być poduszka silnika lub skrzyni biegów.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Albo rama ma dość. Częsta usterka w tych autkach.
  • Poziom 15  
    Rama? Co masz na myśli? Złom?
  • Poziom 11  
    Witam
    1 Przeguby
    2 poduszki silnika i skrzyni
    3 zawieszenie układu wydechowego(łącznik elastyczny)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie złom, tylko rama do której mocowane jest zawieszenie, potrafi zardzewieć i mocowania się odrywają.
  • Poziom 12  
    Witam .
    Mam to samo więc chciałbym się dowiedzieć czy rozwiązałeś ten problem.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Jeżeli przy dodawaniu gazy są słyszalne stukotania zmieniające częstotliwość wraz z prędkością to przeguby wewnętrzne.
    Oczywiście należy sprawdzić w kanale w jakim stanie są te przeguby i ocenić ich luzy żeby wykluczyć inne niedomaganie zawieszenia i układu przeniesienia napędu.