Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączanie subwoofera bez odtwarzacza DVD.

cemator 04 Jan 2009 22:40 953 4
    cemator
    Level 10  
    Witam.

Chciałbym sobie zrobić zestaw 5.1 podłączany pod komputer. Mam 5 satelit, tylko brakuje mi subwoofera.
    Na allegro znalazłem taki oto: http://allegro.pl/show_item.php?item=516069594
    Moje pytanie: Czy idzie taki subwoofer podpiąć do komputera, w jaki sposób będzie się w tedy odbywała zmiana głośności i w jaki sposób go podłączyć?

Pozdrawiam, i proszę o szybką odpowiedź.
    krzysiek12sos
    Level 27  
    Witam
    Czy masz w kompie karte dźwiękową z wyj. na 5 głośników?
    cemator
    Level 10  
    Tak, posiadam w komputerze 8 kanałową kartę dźwiękową z wyjściem na 6 kabli typu mały jack.
  • Helpful post
    M.B.S.
    Level 21  
    Ten pseudo sub to zabawka. Ja bym nie kupował. Dodatkowo ciekawe o jakich kablach mowa w opisie aukcji, ciezko to zrozumieć, bo skoro to niby sub aktywny (w co troszke wątpie) to o jakie kable chodzi?
    Jesli chcesz 5 satelit - a tak naprawde 4 satelity + centralny + sub to jesli nie masz wzmacniacza, to masz 3 rozwiazania:
    1. Wzmacniacz 5+1
    2. Wzmacniacz 5 kanałowy + sub aktywny
    3. Sub aktywny do kina domowego ze wzmacniaczem 4+1.
  • Helpful post
    edison

Level 25  
    Ten subwoofer ma sterowanie za pomocą specjalnego złącza. Czyli może współpracować tylko z określonym sprzętem PHILIPSA. Być może można to jakoś przerobić, ale nie sądzę by było warto się w to bawić. Możliwości masz takie jak sugeruje kolega. Rozwiązanie zależy od wymagań jakie masz w stosunku do jakości dźwięku i kwoty jaką możesz na to przeznaczyć.