Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer DEH-P5000UB jak zmienić krok syntezy

poilki 05 Jan 2009 00:34 1881 5
 • #1
  poilki
  Level 11  
  Witam posiadam radio samochodowe Pioneer deh-p5000ub odbiera tylko niektóre stacje radiowe , czy wie ktoś jak przestroi ten sprzęcik na pasmo europejskie ?
 • #2
  tofurman2
  Level 13  
  Hm... Dawniej w Polsce obowiązywał standard OIRT gdzie UKF był od 74 do 84 MHz, wtedy się przestrajało radia z USA, żeby słuchać polskich stacji radiowych (O jaki to był zarobek, przestrajanie na Radio Maryja, ale to już nie wróci, bo Polska przyjęła standard CCIR, który obowiązuje już chyba na całym świecie (no... może poza Rosją i niektórymi krajami b. ZSRR).
  Jeśli więc nie możesz znaleźć stacji, to szukaj innej przyczyny. Źle wciśnięta antena, odłączyło się zasilanie wzmacniacza antenowego, albo sygnał z anteny jest za słaby, a nie ma wzmacniacza antenowego.
  Radia z USA (coraz częściej i inne) mają czasem włączone wyszukiwanie tylko tych stacji, które nadają wiadomości drogowe, a jak byłem ostatnio w Polsce (trochę ponad rok temu, to znacznik informacji drogowych w sygnale radiowym miało tylko RMF i chyba ZETka
  Ostatecznie może coś się sp... w czasie transportu
 • #3
  apap
  Level 21  
  tofurman2 wrote:
  Hm... Dawniej w Polsce obowiązywał standard OIRT gdzie UKF był od 74 do 84 MHz,

  65.5 do 72 MHz gwoli ścisłości.
 • #4
  poilki
  Level 11  
  Wtym radyjku chodzi o to żę częstotliwoś w jakiej szuka radio z usa to np. 89.10 , 89.30 , 89.50 nieparzyste końcówki a w Polsce 89.20 , 89.40 , 89.60 itd. i ztym mam problem podobno występuje kombinacja rezystorków w środku radyjka ale gdzie ?

  Moderated By Tomek Włodarczyk:

  Zmieniłem tytuł z: PIONEER DEH-P5000UB pasmo z USA na Europe

 • #5
  poilki
  Level 11  
  witam ostatnio dowiedziałem sie że trzeba też wymieni kwarc przy procesorze oczywiście rezystorki terz trzeba przelutowa i możliwe że będzie rds ale gdzie te rwzystorki wlutowa i jaki kwarc z jąką częstotliwością to nie wiem
 • #6
  Micholand
  Level 2  
  Nigdy sam tego nie próbowałem , ale podobno jest możliwość zastosowania konwertera antenowego zmieniającego częstotliwość fal o 0,1 mHz . Sam jestem ciekaw jak by to zadziałało , bo nie trzeba by było ingerować w samo radio .