Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-P5000UB jak zmienić krok syntezy

poilki 05 Sty 2009 00:34 1686 5
  • #1 05 Sty 2009 00:34
    poilki
    Poziom 11  

Witam posiadam radio samochodowe Pioneer deh-p5000ub odbiera tylko niektóre stacje radiowe , czy wie ktoś jak przestroi ten sprzęcik na pasmo europejskie ?

0 5
  • #2 05 Sty 2009 07:53
    tofurman2
    Poziom 13  

Hm... Dawniej w Polsce obowiązywał standard OIRT gdzie UKF był od 74 do 84 MHz, wtedy się przestrajało radia z USA, żeby słuchać polskich stacji radiowych (O jaki to był zarobek, przestrajanie na Radio Maryja, ale to już nie wróci, bo Polska przyjęła standard CCIR, który obowiązuje już chyba na całym świecie (no... może poza Rosją i niektórymi krajami b. ZSRR).
    Jeśli więc nie możesz znaleźć stacji, to szukaj innej przyczyny. Źle wciśnięta antena, odłączyło się zasilanie wzmacniacza antenowego, albo sygnał z anteny jest za słaby, a nie ma wzmacniacza antenowego.
    Radia z USA (coraz częściej i inne) mają czasem włączone wyszukiwanie tylko tych stacji, które nadają wiadomości drogowe, a jak byłem ostatnio w Polsce (trochę ponad rok temu, to znacznik informacji drogowych w sygnale radiowym miało tylko RMF i chyba ZETka
    Ostatecznie może coś się sp... w czasie transportu

0
  • #3 05 Sty 2009 10:38
    apap
    Poziom 21  

tofurman2 napisał:
    Hm... Dawniej w Polsce obowiązywał standard OIRT gdzie UKF był od 74 do 84 MHz,

65.5 do 72 MHz gwoli ścisłości.

0
  • #4 05 Sty 2009 11:38
    poilki
    Poziom 11  

Wtym radyjku chodzi o to żę częstotliwoś w jakiej szuka radio z usa to np. 89.10 , 89.30 , 89.50 nieparzyste końcówki a w Polsce 89.20 , 89.40 , 89.60 itd. i ztym mam problem podobno występuje kombinacja rezystorków w środku radyjka ale gdzie ?

Moderowany przez Tomek Włodarczyk:

Zmieniłem tytuł z: PIONEER DEH-P5000UB pasmo z USA na Europe

0
  • #5 09 Sty 2009 12:32
    poilki
    Poziom 11  

witam ostatnio dowiedziałem sie że trzeba też wymieni kwarc przy procesorze oczywiście rezystorki terz trzeba przelutowa i możliwe że będzie rds ale gdzie te rwzystorki wlutowa i jaki kwarc z jąką częstotliwością to nie wiem

0
  • #6 13 Mar 2009 16:48
    Micholand
    Poziom 2  

Nigdy sam tego nie próbowałem , ale podobno jest możliwość zastosowania konwertera antenowego zmieniającego częstotliwość fal o 0,1 mHz . Sam jestem ciekaw jak by to zadziałało , bo nie trzeba by było ingerować w samo radio .

0
  Szukaj w 5mln produktów