Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop HP dv9700 - żółty ekran

Duris 05 Sty 2009 07:30 3939 5
  • #1 05 Sty 2009 07:30
    Duris
    Poziom 10  

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na forum, do tej pory czytałem, teraz niestety muszę prosić o poradę i pomoc.
    Przywiozłem sobie w wakacje nowego laptopa HP z USA (sic!, 3 inne przywiezione dla kobitek śmigają i im nic się nie psuje).
    Wszystko było OK, niestety do czasu. Od niedawna mam problem z żółtym ekranem w tym laptopie. Model to HP dv9700, p/n KL086AV (jeżeli to coś da).
    Przypuszczam, ze problem powstał z powodu częstego otwierania i zamykania ekranu matrycy. Pierwsze objawy pojawiły się, jeżeli ekran matrycy odchylony był od klawiatury o 135 stopni. Niestety teraz ten żółty ekran już się pojawia przy odchyleniu o 90 stopni.

Czytałem gdzieś, ze prawdopodobnie chodzi o inwenter, który mógł się poluzować. Pytanie. Gdzie go znaleść i jak rozebrać obudowę matrycy ? Dodam, że w lewym rogu matrycy mam na obudowie narysowana kłódkę i wejście tak jakby na jakiś klucz. Może tam się to "rozbraja" ??
    Będę wdzięczny za każda sugestie i pomoc w rozwiązaniu problemu.

PS. Niestety na HP Polska nie mam co liczyć, gdyż jak czytałem o serwisie HP w naszym kraju to włos na głowie się jeży.

Poprawiłem tytuł i treść postu - błędy ortograficzne- zgodnie z regulaminem pkt. 11 i 15. Proszę pamiętać o tych zasadach przy pisaniu następnych postów.[dzimi]

0 5
  • #2 05 Sty 2009 12:14
    Redgy
    Poziom 33  

To o czym mówisz to miejsce na podpięcie kabla zabezpieczającego przed kradzieżą podpiętego do alarmu :) Np jeśli laptop jest w sklepie na wystawie. A jeśli chodzi o usterkę to prawie 100% usterka pochodzi od inwertera. Trzeba rozebrać spróbować docisnąć jeśli wyskoczył a jak nie pomoże to wymienić.

Link Service manual do tego modelu

Przejdz do rozdziału screw listing i zaczynaj "rozbrajanie" :] Na początku wyjmij wszystkie podzespoły (HDD, DVD, Baterie, Ram) potem wyciągnij klawiature (powinna być na zatrzaskach) potem ewentualnie zaślepki (te od zawiasów i od przycisków funkcyjnych od góry). Reszta śrób jest zaznaczona w manualu. Postępuj delikatnie a powinno się udać. Powodzenia

0
  • #3 05 Sty 2009 21:07
    Duris
    Poziom 10  

Co do tej kłódeczki to niezły ze mnie burak. Ale wstyd.

Co do meritum sprawy. Wg obserwacji problem nie tkwi w czesci gdzie jest hdd, blu-ray i klawiatura a pod matryca, wiec pewno ja trzeba bedzie rozbroic i obadac czy tam nie ma "luzów".

Pytanie: czy zna ktos w Krakowie lub Katowicach jakis specjalistyczny serwis, ktory taka robota sie zajmuje. Bo znajac siebie widze to w czarnych barwach.

0
  • #4 05 Sty 2009 22:16
    Redgy
    Poziom 33  

Owszem ale inwerter ma miejsce zestyku w dwóch miejscach.

1)Przy matrycy (aby tam się dostać trzeba rozebrać ekran, najpierw go rozdzielić od korpusu)
    2)W płycie głównej (trzeba rozebrać cały korpus)

0
  • #5 06 Sty 2009 13:24
    Duris
    Poziom 10  

Zadzwoniłem do HP. Okazało się, iż mimo że laptop kupiony był w USA to ma miedzynarodowe serwisowanie. Jutro ma go zabrać kurier. Jak będzie wyglądać przygoda z serwisem HP Polska to sie okaże...

1
  • #6 12 Sty 2009 15:29
    Duris
    Poziom 10  

Temat na chwile obecna zakonczony szczesliwie. Tak jak pisalem po laptopa zjawil sie kupier UPS. Dostalem karteczke z tracking #. Na drugi dzien laptop byl w serwisie w ... Wołominie. Od razu tez dostalem smsa z informacja, ze laptop dotarl do serwisu. Troche mnie to info zaskoczylo bo o serwisie HP w Polsce naczytalem sie nieprzychylnych opinii. Na drugi dzien info ze naprawa juz zakonczona i laptop zostanie dostarczony przez kuriera. Szok. No i faktycznie dzisiaj kurier go przywiozl. Wszystko gra. Serwis na medal (tak jak pisalem nie liczylem ze wogole mi go beda serwisowali bo byl kupiony w USA). Calosc od wyslania do powrotu: 6 dni ( w tym weekend). Jak dla mnie REWELACJA. Jestem pod wrazeniem.

Czego i innym uzytkownikom serwisu HP w Polsce zycze.

1