Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Panasonic NV-GS80EP - brak działania.

05 Sty 2009 12:46 1151 6
 • Poziom 19  
  Kamerka ma spalony bezpiecznik IP1. Niestety nie posiadam schematu, dlatego nie znam jego wartości oraz nie wiem jaki obwód zabezpiecza. Prawdopodobnie jest tam coś jeszcze uszkodzone, bo za nim względem masy jest tylko 40 ohm.
  Zwracam się zatem z prośbą o pomoc w ustaleniu usterki i wartości elementów, bądź w zdobyciu schematu.
 • Poziom 17  
  Napisz co jest napisane na tym bezpieczniku to podam ci wartość
 • Poziom 19  
  To jest bezpiecznik mini smd i teraz jak jest spalony to nic na nim nie widać.
 • Poziom 17  
  to jeśli nie znajdziesz schematu i nikt nie powie jaki to ma być bezpiecznik i który bo tam są dwa, to możesz jakiś dobrać. Podłącz amperomierz i sprawdz jaki prąd pobiera. Wlutuj np 20% większy. Ale wiesz... twoje ryzyko. Ale skoro tak mocno się spalił że nawet nie widać jaka jest jego wartość to raczej na pewno poszło coś więcej. Zazwyczaj jak się spali bezp w Panasonicu to wygląda wizualnie nienaruszony.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Acha
  widzę że kolega MAJSTERXXL dodał manuala do NV-GS90. Raczej bezpieczniki będą takie same. Możesz spróbować w tym kierunku.

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1188057.html

  Dzęki MAJSTERXXL
 • Poziom 19  
  Sęk w tym, że na schemacie od NV-GS90 nie ma wcale schematu płyty głównej, a te bezpieczniki są właśnie tam.

  Wlutowywanie większego bezpiecznika nie sensu, bo za nim jest 40ohm do masy co świadczy o jakimś zwarciu. Znalezienie jednak tego zwarcia bez schematu jest mało prawdopodobne, gdyż druk X-warstwowy!!!
 • Poziom 17  
  Przypomniało mi się coś. Poszukaj na płycie głównej opisów bezpieczników. Będzie opis IP1 "coś tam" i IP2 "coś tam" :) zazwyczaj jest napisane jake bezpieczniki są założone.
 • Specjalista - kamery
  Należy bezpiecznie założyć bezpiecznik np 2A i obserwować czy go pali, jeżeli tak to po kamerce bo się nie doszukasz. No chyba, że to było chwilowe typu obluzowany latający wkręt. Takie rzeczy się zdarzają i należy go znaleźć a wtedy można dociekać prawidłowej wartości bezpiecznika. Wartość 40 om wcale nie świadczy o zwarciu i nic nie wnosi do diagnozy, gdyż dalej są przetwornice i obwody które są konktretnie zaprojektowane pod odpowiednie sterowanie procesorem zasilania.