Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Plzma Panasonic vs Samsung - kontrast

phl 05 Jan 2009 12:59 3195 7
    phl
    Level 2  
    Witam,

Zastanawiam się nad kupnem telewizora plazmowego - w zasadzie to już wybrałem Panasonic TH-42PV80, jednak mój kolega trochę mnie zbił z tropu, twierdząc, że jego Samsung który ma kontrast 50000:1 w porównaniu z 15000:1 Panasonica, jest o wiele lepszym wyborem. Słyszałem, że każda firma inaczej liczy kontrast. Jak to jest z tym kontrastem? Do Samsungów ogólnie podchodzę sceptycznie..
    Hucul
    Level 39  
    Ja oceniam telewizor po porównaniu jak wyświetlają obraz z tego samego źródła , w dane "techniczne" dawno przestałem im wierzyć .
    Ogólnie plazmy Panasonica , które mogłem porównać z Samsungiem wyświetlały obraz lepiej - większy kontrast i wierność kolorów w sygnale SD , wyraźniejszy i naturalny obraz w HD . Wiele jednak zależy od konkretnego modelu , więc najlepiej postawić oba obok siebie i "organoleptycznie" dokonać wyboru .
    mariuszp19
    Level 34  
    Pewnie kolega mówił o dynamicznym kontraście. Wybór Panasonica TH-42PV80 to dobry wybór.

Pozdrawiam
    AxelNext
    Level 38  
    mariuszp19 wrote:
    Pewnie kolega mówił o dynamicznym kontraście. Wybór Panasonica TH-42PV80 to dobry wybór.
    W przypadku tego modelu kontrast dynamiczny wynosi 1.000.000:1
    phl
    Level 2  
    Telewizor Samsunga kolegi to model PS42A451S, jak wyczytałem na kilku stronach z specyfikacji to podane jest, że ma kontrast 30000:1 (a nie jak kolega, po paru piwach na sylwestrze ;) twierdził, że 50000:1. Jakieś opinie o tym modelu w stosunku do Panasonica, którego wybrałem?
    AxelNext
    Level 38  
    phl wrote:
    PS42A451S, jak wyczytałem na kilku stronach z specyfikacji to podane jest, że ma kontrast 30000:1
    Ja znajduję kontrast: 20.000:1 lub 30.000:1.
    SAMSUNG na swojej stronie podaje tylko kontrast dynamiczny.
    SAMSUNG PS42A451 -> Pobór mocy: 380W przy 255W dla Panasonica TH-42PV80 :D
    phl
    Level 2  
    axelakis wrote:
    phl wrote:
    PS42A451S, jak wyczytałem na kilku stronach z specyfikacji to podane jest, że ma kontrast 30000:1
    Ja znajduję kontrast: 20.000:1 lub 30.000:1.
    SAMSUNG na swojej stronie podaje tylko kontrast dynamiczny.
    SAMSUNG PS42A451 -> Pobór mocy: 380W przy 255W dla Panasonica TH-42PV80 :D

Tak, też zauważyłem, że różne źródła różnie podają co do kontrastu (dynamiczny mnie w zasadzie nie interesuje, bo po pierwsze to chwyt marketingowy, po drugie obydwa mają taki sam). Co do poboru mocy, to fakt - różnica jest znacząca i nie do przecenienia. Chyba jedyne co pozostaje to faktycznie porównać obraz na obydwu z tego samego źródła. Jest jeszcze oczywiście sprawa marki i renomy, gdzie jak dla mnie Panasonic wygrywa :)
    Moderated By mirex:

Czy nie widzi kolega bezsensu cytowania w całości poprzedniego postu? Proszę zaprzestać takich praktyk.