Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amplituner Technics SA-DX950 - Nie świeci.

Kristoph17 05 Jan 2009 18:14 5766 8
    Kristoph17
    Level 13  
    Witam, jestem posiadaczem uszkodzonego amplitunera SA-DX950 (nic nie świeci), jedno co sprawdziłem to zasilacz i okazało się ze jest doby, tam przed głównym transformatorem jest taka płytka z małym przekaźnikiem i na ten przekaźnik nie przychodzi napięcie, po zmostkowaniu styków przekaźnika i włączeniu do sieci to zaświeci się czerwona dioda i cykną przekaźniki w płycie poza tym nic się nie dzieje co może być przyczyną takiej usterki? Jeżeli ma ktoś serwisówkę lub schemat to prosiłbym o podesłanie bo nie mam pojęcia który układ jest od zasterowania tego ampli.

Amplituner Technics SA-DX950 - Nie świeci. Amplituner Technics SA-DX950 - Nie świeci.
    Krzysztof L.
    Level 34  
    Na drugim zdjęciu masz takie małe trafko. Czy to nie jest podstawa zasilacza 5V non stop dla procesora, aby załączał całość?
    Jeśli masz te 5V, to sprawdź dokąd idzie (do której kości).
    Kristoph17
    Level 13  
    Więc tak jest tam napięcie 6V. W zasilaczu jest +BK-6V ; GND-masa ; RLY-0V, te 6V wraz z masą idzie aż do procesora ale z procesora wychodzi zerowe napięcie na RLY, czyżby to był procesor??
    Typ procesora: 38B79MFH-A059FP 126B02
    na początku napisu na procesorze jest znaczek taki jak z samochodu mitsubishi
    Krzysztof L.
    Level 34  
    Procesor może być cały ;)

Napisz jak to sie stało, że sprzęt nie funkcjonuje.
    Kristoph17
    Level 13  
    Stało się to nagle samo w sumie od siebie, pewnego dnia zauważyłem że nie świeci mi ampli. i okazało się że się zepsuł, postanowiłem więc spróbować go naprawić i na razie z tego co widzę to procesor mi się nie podoba ponieważ jak podłącze ten duży trafo to wszystkie napięcia się zgadzają i świeci czerwona dioda a jak podłączę go przez ten mały trafo co pisaliśmy powyżej to napięcie do procka dochodzi ale żadne nie wychodzi więc raczej tu tkwi problem tylko czemu by się sam tak nagle zepsuł ?:cry:
    Krzysztof L.
    Level 34  
    Zostaw narazie ten procek ;) Możesz namierzyć tranzystor przekaźnika załączającego całość? Sprawdzałeś dokładnie co sie dzieje w tych okolicach? Napisałeś tylko że przekaźnik nie dostaje napięcia.
    Kristoph17
    Level 13  
    Ewidentnie uszkodzony Procesor :cry:
    Typ procesora: M38B79MFH-A059FP
    126B102
    Gdzie dostanę coś takiego kupić :?: I czy w ogóle dostanę :?:
    Krzysztof L.
    Level 34  
    Oj... Szkoda że tak. Element taki, to najprędzej z odzysku, ewentualnie sklepy poza terytorium polski. Sam poszukuje od kilku miesięcy mikroprocesora do jednego modelu magnetofonu Technics-a.

Może na aukcji znajdziesz jakiś wrak za kilka groszy..? ;)
    Kristoph17
    Level 13  
    Mam jeszcze jedno pytanie, czy w amplitunerze Technicsa SA-DX1050 jest ten sam procesor co w DX950?? Pytam bo nie mam żadnej serwisówki ani też schematu i nie mogę nigdzie do tych modli znaleźć więc jeżeli ma ktoś to bardzo proszę podesłać mi na PW lub maila.

Chyba że posiada ktoś z jakiegoś zepsutego Technics SA-DX950 całą przednią płytę to chętnie kupię może być z całym przodem, natomiast jeżeli nie to poradźcie skąd zdobyć taki procesor?
    M38B79MFH-A059FP 126B102