Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa pilota Grundig Ovation 2

Logan 05 Sty 2009 18:44 1338 3
  • #1 05 Sty 2009 18:44
    Logan
    Poziom 30  

Witam

Padł mi pilot od wieży Grundig Ovation 2. Pilot zbudowany jest na PT2243-S nota i ZTB 455E nota Na wyjściu 4 PT ciągle mam stan niski. Nie wiem jak sprawdzić oscylator bez oscyloskopu.

0 3
  • #2 06 Sty 2009 14:38
    Krzysztof L.
    Poziom 34  

Witam.

Wyjście czwarte PT według noty idzie na masę.

jeśli nie masz jak sprawdzić rezonatora, to po prostu podstaw nowego - te w plastikowych obudowach bardzo często się uszkadzają (i są niedrogie).

;)

0
  • #3 06 Sty 2009 20:13
    Logan
    Poziom 30  

Witam

Wyjście 4 podłączone jest oczywiście do plusa zasilania, i nie mam tam stanu niskiego (coś mi się pomerdało). Stan niski mam za to na pinie 18, a więc dołączona dioda LED świeci cały czas. Wpadłem na pomysł, aby złożyc "Figure 3) Test Circuit" z noty oscylatora, a następnie podać sygnał na dzielnik częstotliwości, abym mógł zaobserwować przebieg na komputerowym oscyloskopie. Nie wiem tylko jak uzyskać tak duży podział częstotliwości.

0
  • #4 27 Gru 2011 20:51
    jarbia
    Poziom 9  

Witam
    Odgrzeję temat .Miałem ten sam problem z tym pilotem dioda świeciła cały czas i było to od nowości .Problem znikł jak podgrzałem układ scalony gorącym powietrzem z aż ponownie przetopiłem luty ,ale prawdopodobnie problemem były jakieś opiłki lutu pod układem, które też się stopiły .Piszę to bo może się komuś przydać .Trzeba tylko uważać , aby nie przegrzać płytki bo jest kiepskiej jakości.
    pozdrawiam

0