Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pomoc przy kupnie akumulatora

tomasz72 05 Sty 2009 20:18 1985 6
  • #1 05 Sty 2009 20:18
    tomasz72
    Poziom 14  

Witam
    Mam problem z akumulatorem - nie wiem jaki kupic do mojego auta (Dodge caravan 3.0 v6 95r) Przeszukalem chyba cale google szukajac tej informacji i nic! A jak slysze odpowiedz goscia w sklepie taki i taki powinien byc dobry a jak sie zapytalem czy napewno to powiedzial ze napewno to on nie wie!!

0 6
  • #2 05 Sty 2009 21:03
    tranzystor1204
    Poziom 18  

Po pierwsze to Kupuj CENTRA a im większy tym lepszy tylko nie przesadź z pojemnością.. jaką pojemność miał stary?

0
  • #3 05 Sty 2009 21:19
    sadek1979
    Spec od samochodów

nie zgodzę się z kolegą przy kupnie akumulatora trzeba patrzeć jaki zaleca producent do danego autka i silnika nie można dać za dużego bo będzie nie doładowany a jak dasz za mały to go ''zagotujesz'' a jeśli nie znasz pojemności to wejdz na forum dodga i tam podpowiedzą na pożądny akumulator masz 24 m-ce gwarancji tylko sprawdz ładowanie !!!!

0
  • #4 05 Sty 2009 21:23
    tranzystor1204
    Poziom 18  

Przecież napisałem nie przesadź z pojemnością :)

0
  • #5 06 Sty 2009 00:29
    tomasz72
    Poziom 14  

przeciez mowilem ze niemoge nigdzie znalezc wczesniej mialem 65ah ale on jest napewno nie oryginalny. A na forum Dodge'a nie moge sie zarejestrowac bo jakis blad mi wyskakuje

0
  • #7 29 Mar 2009 10:00
    adasnie
    Poziom 11  

witam
    posiadam auto dodge g.caravan 2005 3,8 litra, sprowadziłem z USA. Po dotarciu promu do PL okazało się że auto miało rozładowany akumulator, ponowne ładowanie nie pomagało na długo. Sprawdzałem ładowanie wydawało mi się zbyt niskie.
    Znajomy elektryk zalecał mi wymianę regulatora napięcia ładowania a z tego co się orientuję znajduje się ono w alternatorze.
    Postanowiłem wymienić akumulator na nowy. Słyszałem opinie nie kupuj zbyt dużego bo auto niedoładuje.
    Zrobiłem INACZEJ kupiłem największy jaki możliwy i jaki wejdzie pod maskę na standardowe miejsce. Oczywiście sprawdź umiejscowienie plusa i minusa by kable sięgnęły.
    Auto na akumulatorze niefirmowym - tanim, przy pełnej elektryce, światła dzienne automatyczne (wer.kanadyjska) otwierane drzwi i bagażnik elektryczny jeździ dwa lata bez kłopotów.

Moja sugestia identyczna kupuj największy jaki wejdzie pod maskę.
    W autach ciężarowych alternatory nie są dużo większe a są dwa akumulatory o bardzo dużej pojemności, oczywiście jeżdżą dłuższe trasy i dłużej są ładowane a i tak przed sezonem zimowy zalecane jest doładowanie akumulatorów.

0