Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ sterowania pneumatycznego. Schemat? Jak zrobić?

05 Sty 2009 22:15 18809 23
  • Poziom 9  
    Musze zrobić ten projekt tylko nie wiem jak się za niego zabrać może ktoś pomoże.
    Zaprojektuj układ sterowania pneumatycznego z wykorzystaniem siłownika jednostronnego działania uruchamianego alternatywnie z trzech miejsc - szybkie wysuwanie wolny powrót. Projekt winien zawierać schemat układu sterowania wraz z opisem zastosowanych w nim elementów oraz opisem działania tego układu.

Dodano po 2 [minuty]:

jak by ktoś chociaż pomógł w schemacie był bym niezmiernie wdzięczny
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 14  
    Witam.Masz to zrobic w zeszycie czy moze w jakims programie?Myśle że mogę ci pomóc tylko na kiedy to potrzebujesz?
  • Poziom 9  
    Do zeszytu to potrzebuje jak najszybciej właściwie na jutro
  • Poziom 14  
    Myśle że w 35 min zdąże...może być?
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 9  
    ok Super jest pan wielki
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Narysowałem schemat. Z oznaczeniami i zasadą działania musisz sobie poradzić sam.

• Poziom 9  
    może być zawsze coś w razie czego
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    W takim razie może ja zajme sie opisem.Odezwij sie na moje gg.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Mogę wiedzieć do jakiej szkoły chodzisz ?
  • Poziom 9  
    do Technikum samochodowego
  • Poziom 2  
    Nie chciałem już zakładać nowego tematu Proszę o sprawdzenie poprawność wykonania schematu
    Treść zadania następująca:
    Zaprojektuj układ sterowania pneumatycznego z wykorzystaniem siłownika dwustronnego działania , którego wysunięcie następuje po naciśnięciu jednego z dwóch przycisków, a powrót do pozycji "wsunięty" następuje samoczynnie. Siłownik powinien mieć możliwość regulacji czasu wysuwania i powrotu, a ponadto ma pozostawać przez pewien czas w pozycji "wysunięty" (ma być możliwość ustawienia tego czasu)

• Poziom 11  
    Ja zrobiłem taki układ. Siłownik sam powraca do pozycji początkowej od razu lub po pewnym czasie zależnym od ustawienia zaworu
  • Poziom 2  
    mój jest troszkę wybrakowany :) Tak by było jak najbardziej poprawnie jak przedstawiłeś :) Ja zjadłem w opóźniającym zawór 3/2 :) w sumie u mnie to się on już tak nie powinien nazywać :) i coś pomieszałem chyba z dławiąco zwrotnymi :)
    Dziękuję
  • Poziom 2  
    Witam dołączam sie to postu również potrzebuje aby ktoś mi pomógł zrobic taki schemat a w zasadzie dwa schematy również na jutro :(tylko treśc jego brzmi: 1) "Zaprojektuj układ sterowania pneumatycznego z wykorzystaniem siłownika dwustronnego działania, który jest wysuwany szybko po naciśnieciu trzech przycisków(równocześnie). Powrót do pozycji wsuniętej następuje wolno po naciśnieciu przycisku'powrót' " a teraz drugie " zaprojektuj układ sterowania pneumatycznego z wykorzystaniem siłownika dwustronnego działania, którego wysunięcie następuje po naciśnieciu jednego z dwóch przycisków, a powrót do pozycji"wsunięty" następuje samoczynnie. Siłownik powinien miec możliwośc regulacji czasu wysuwania i powrotu, a ponad to ma pozostac przez pewien czas w pozycji"wysunięty" (ma byc mozliwośc ustawienia tego czasu). Jeżeli ktoś mi pomoze bede niezmiernie wdzięczny za pomoc.
  • Poziom 15  
    Witam!
    Temat pierwszy został już rozwiązany:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1531842.html

Niech kolega przekaże koledze Raba91, żeby koledzy dorysowali sobie sprężyny powrotne w każdym rozdzielaczu w powyższym schemacie ( takie jak ma kolega w poniższym schemacie w każdym rozdzielaczu ).

A teraz schemat dla kolegi:
  • Poziom 2  
    oki dzieki wielkie my z jednej klasy to sie dogadamy co do tych sprężynek i myśle ze bedzie git;] dzieki i pozdrawiam :)
  • Poziom 2  
    Dzień dobry.
    Czy mógł by mi ktoś pomóc zrobić opis do układu pneumatycznego który brzmi tak:
    Zaprojektuj układ sterowania pneumatycznego z wykorzystaniem siłownika jednostronnego działania uruchamianego alternatywnie z trzech miejsc - szybkie wysuwanie wolny powrót. Projekt winien zawierać schemat układu sterowania wraz z opisem zastosowanych w nim elementów oraz opisem działania tego układu.

Ten temat już się pojawił wcześniej i jest już zrobiony nawet rysunek tego układu
    przez użytkownika "yety"

I teraz potrzebował bym opis w nim zastosowanych elementów oraz opis działania tego układu.
    Układ ten można zobaczyć pod linkiem
    https://obrazki.elektroda.pl/6119062500_1329292020.jpg
  • Poziom 15  
    Witam,
    lista elementów (od góry):
    siłownik jednostronnego działania z powrotem mechanicznym,
    zawór dławiąco-zwrotny,
    zawór monostabilny 3/2 sterowany pneumatycznie (powrót za pomocą sprężyny),
    2x zawór LUB,
    3x zawór monostabilny 3/2 sterowany mechanicznie za pomocą przycisku (powrót za pomocą sprężyny);

Nad działaniem pomyśl sam (tak będzie najlepiej).
  • Poziom 2  
    No dobra dzięki za pomoc.
    Może mi się uda ale wątpię w to.
    Czarna magia:(
  • Poziom 8  
    Witam, ja mam podobny problem pomógł by mi ktoś?NIe mam o tym zielonego pojęcia:(
    1.Zaprojektuj układ sterowania pneumatycznego z wykorzystaniem siłownika wdustronnego działania, ktory jest wysuwany szybko po naciśnięciu trzech przycisków(równocześnie), a wsuwany wolno po naciśnieciu jednego przycisku.
    Projekt winien zawierać schemat układu sterowania wraz z opisem zastosowanych w nim elementów oraz opisem działąnia tego układu.
    2.
    Zaprojektuj układ sterowania pneumatycznego z wykorzystaniem siłownika dwustronnego działania, którego wysunięcie następuje po naciśnieciu jednego z dwóch przycisków, a powrót do pozycji ,,wsunięty" następuje samoczynnie. SIłownik powinien mieć możliwośc regulacji czasu wysuwania i powrotu, a ponad to ma pozostać przez pewien czas w pozycji wysunięty (ma być możłiwość ustawienia tego czasu)
    Projekt winien zawierać schemat układu sterowania wraz z opisem zastosowanych w nim elementów oraz opisem działąnia tego układu.
  • Poziom 8  
    Dziękuje kolego, a dał byś mi radę jeszcze opisać elementy i opisać jak to działa?

Moderowany przez Mirek Z.:

Zamykam.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.17.
    Od kiedy to na forum rozwiązujemy czyjeś zadania szkolne?