Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o pomoc w doborze wzmacniacza operacyjnego

05 Sty 2009 22:31 2595 8
 • Poziom 10  
  Witam, nie wiem czy to na pewno odpowiednia kategoria bo chciałem prosić o pomoc w dobrze wzmacniacza operacyjnego.
  Zadaniem wzmacniacza była by praca w celu wzmacniania różnicy sygnałów z fototranzystorów LTR-4206E

  http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/197404/LITEON/LTR-4206E.html

  nawiązując do tematu
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1166305.html

  chciałem by wzmacniacz wzmacniał różnice sygnału pomiędzy dwoma fototranzystorami, ponieważ różnica sygnałów będzie bardzo mała, więc potrzebuje wzmacniacza operacyjnego który będzie wzmacniał sygnał z jak najmniejszymi szumami oraz będzie stosunkowo szybki.

  Znalazłem taki wzmacniacz

  http://www.national.com/pf/LM/LME49710.html

  Zakładam ,że różnica sygnałów będzie się wahać w zakresie od 2mA do 4mA.

  Chciałem również zapytać, czy stabilność napięcia zasilającego wzmacniacz będzie bardzo ważna dla poprawności działania wzmacniacza w trybie różnicowym? czy nie jest to aż tak ważne o ile napięcie będzie znajdować się w przedziale napięcia zasilania?

  Dziękuje za pomoc i pozdrawiam
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  Dziękuje za informacje, poniżej wklejam wstępny układ do pomiaru położenia wału, typ wzmacniacza operacyjnego jest przypadkowy

  Prośba o pomoc w doborze wzmacniacza operacyjnego

  Wał powiedzmy może przesuwać się z prędkością 5mm/sekundę

  Czyli jeśli planuje zrobić to w taki sposób wykorzystując wzmacniacz operacyjny w zasadzie każdy wzmacniacz będzie oferował zadowalające parametry?

  Te czujniki PSD to bardzo ciekawe rozwiązane ale z tego co widzę nie są dostępne w Polsce a ja muszę swój czujnik zbudować do końca miesiąca bo jest to fragment pracy dyplomowej.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  Prośba o pomoc w doborze wzmacniacza operacyjnego

  Trochę poprawiłem schemat na bardziej czytelny, nie rozumiem czemu jest do bani? z tego co można się dowiedzieć w internecie z pracy wzmacniacza operacyjnego jak wzmacniacza różnicowego wychodzi ,że w takim połączeniu napięcie na wyjściu wzmacniacza będzie równe

  Uwy=R5/R6(U1-U2)

  Można prosić o wskazanie co jest ewentualnie nie poprawne?
  Mi zależy jak już mówiłem na wzmocnieniu różnicy napięć jaka powstanie na tych optotranzystorach
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  Mam kolejne pytanie , dysponuje wzmacniaczem operacyjnym uA741 który ma napięcie zasilania +/-22V czy zasilacz ten będzie prawidłowo współpracował z napięciem +/-15V zasilania? ewentualnie proszę o uwagi co może być nie tak z nim podczas takiej pracy? ma on wzmacniać różnicowe napięcie z wejściowego od -0.1V do +0.1 na napięcie +/-5V lub +/-10V
  Może lepiej nie ryzykować i od razu poszukać czegoś na +/-15 zasilania?

  Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

  Prośba o pomoc w doborze wzmacniacza operacyjnego

  powyżej wkleiłem finalną wersje mojego układu, prosiłbym o uwagi oraz sugestie co trzeba zmienić a co można było by ulepszyć.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  Ponieważ to będzie wersja prototypowa czujnika i tak naprawdę trudno określić na jakich prądach i napięcia elementy optyczne powinny pracować chce mieć możliwość zmiany rezystancji tam gdzie są rezystory. Szczególnie ważne jest by w optotranzystory które będę pracowały w parach miały takie same rezystory.

  Mam inny problem teraz używam narzędzia Eagle 5.3.0 to projektowania płytki drukowanej i muszę zrobić w środku płytki 15cm x 15cm otwór o promieniu 4.1cm, chciałem zapytać w jaki sposób powinno by to zdefiniowane w Eagle?

  Ja zrobiłem dwie warstwy Botton i Top a w środku zrobiłem Polygon w formie tego okręgu o promieniu 4.1cm i dałem mu warstwę bkeepout, tkeepout, nawet drilling lub holes a za każdym razem po autoroutingu i tak Ścieszki rysował mi przez okrąg (czyli miejsce gdzie będzie otwór w płytcec drukowanej) Już walczę z tym tydzień proszę o pomoc.