Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysoce zintegrowany kontroler zasilania o 4 wyjściach.

ghost666 06 Sty 2009 07:20 1425 0
 • Wysoce zintegrowany kontroler zasilania o 4 wyjściach. (klik)

  Wysoce zintegrowany kontroler napięcia z czterema stabilizowanymi wyjściami.

  Maxim ogłosił wypuszczenie nowego produktu - MAX17019, stabilizatora napięcia o czterech wyjściach i wysokonapięciowym wejściu do zastosowań motoryzacyjnych. Układ ten ma za zadanie oszczędzać miejsce na pcb oraz koszty, dzięki integracji czterech osobnych układów o powierzchni jedynie 36mm².
  Układ zawiera w sobie sterownik przetwornicy step-down o wydajności 3A, regulator step-down o wydajności 5A i 2A liniowy stabilizator zasilania, mogący pracować dla obu kierunków prądu, co czyni go kompatybilnym z wymaganiami terminacji układów DDR. Układ pracować może przy maksymalnym napięciu wejściowym do 38V, co czyni go idealnym do układów zasilanych bateryjnie, pracujących w systemach motoryzacyjnych.
  Przetwornice step-down używają prostej do implementacji architektury, która nie poświęca możliwości szybkiej odpowiedzi na przepięcia dla efektywności i pozwala na efektywną pracę nawet przy małych obciążeniach. Wewnętrzny stabilizator impulsowy może być zasilany z pojedynczej celi Li+ bądź z 3.3/5V.
  Osobne wejścia włączające i osobne wyjścia power-good, pozwalają na dowolne sekwencjonowanie zasilania, natomiast funkcja miękkiego startu delikatnie podnosi napięcia do zadanego poziomu, dla uniknięcia skokowego zużycia prądu. Wyłączone regulatory wchodzą w stan wysokiej impedancji, aby uniknąć wytwarzania się na ich wyjściach ujemnego napięcia, pochodzącego z nagłego rozładowywania przez jeden z tranzystorów MOS.
  MAX17019 ponadto zawiera zabezpieczenia wejścia i wyjścia przed zbyt dużym napięciem oraz zabezpieczenie termiczne.
  Układ dostępny jest w 48 pinowej obudowie TQFN i w cenach zaczynających się od 5.50$.

  Źródło :
  http://www.maxim-ic.com/view_press_release.cfm/release_id/1528
  http://www.maxim-ic.com/quick_view2.cfm/qv_pk/5969

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9409 postów o ocenie 7056, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • PCBway